Особливості продажу приватного будинку в Україні

Коли необхідно продати приватний будинок в Україні, громадяни намагаються провести операцію самостійно. Якщо у вас вистачає часу, хто дійсно можете це зробити. В інтернеті достатньо інформації для того, щоб ознайомитися не тільки з практичними, але і юридичними моментами укладання угоди.

Як стверджують досвідчені учасники ринку нерухомості України, насамперед потрібно звернути увагу на ціну і ефективну рекламу вашої пропозиції. Саме з ними рекомендується ознайомитися докладніше.

Ціна приватного будинку

Коли ви плануєте продавати приватний будинок в Україні самостійно, перші складнощі виникнуть при необхідності встановити певну ціну. Не можна виставляти пропозиції, у яких відсутня вартість. Такі оголошення навіть не будуть розглядатися потенційними покупцями, оскільки вони повинні знати хоча б приблизну суму, яку вони будуть орієнтуватися.

Під час встановлення вартості, потрібно брати до уваги такі фактори:

  • Місцезнаходження. Коли мова йде про приватний будинок, потрібно дивитися на зручність розташування, а не на престижність місцевості. Якщо до об’єкта можна швидко і легко дістатися, позитивно позначиться на зручності майбутнього проживання.
  • Стан інженерних комунікацій. До них відноситься електрична проводка, сантехніка, водо- і газопостачання. Чим краще стану інженерних комунікацій, тим дорожче ви зможете продати свій будинок.
  • Якість будови. Якщо спочатку фундамент і основу будинку були вкладені великі кошти, то такий об’єкт нерухомості стоїть на порядок вище. Найбільше можна виручити від угоди купівлі-продажу цегляного будинку.
  • Загальна площа. Якщо людина планує купувати приватний будинок, він спочатку розраховує на впорядковану прибудинкову територію. Чим більше площа всього об’єкта в цілому, тим вигідніше угоду можна укласти.
  • Стан ділянки. Якщо ви доглядали за ділянкою, продати об’єкт нерухомості можна дорожче. Коли ділянка знаходиться в жалюгідному стані, рекомендується попередньо привести її в порядок. Потрібно хоча б видалити бур’яни, вирівняти територію, привести в порядок дерева якщо вони є.

Коли будете рекламувати будинок, рекомендується звернути увагу на сайт DOM.RIA. Саме тут пропонуються кращі умови для ефективної реклами, а приватні будинки в Сумах представлені в широкому асортименті. Сайт за добу відвідують тисячі користувачів.

DOM.RIA є найкрупнішою базою нерухомості в усій Україні. Тут працює програма перевірених оголошень. Інспектори з цього сайту приходять на об’єкти нерухомості з перевіркою. Тут вони записують всі технічні, фізичні та експлуатаційні характеристики. Також вони перевіряють документи на предмет готовності до укладення угоди. Останнім етапом їх роботи є виконання панорамних фотографій на якісну камеру. В результаті оголошення отримують відповідну позначку, а користувачам гарантовано пропонується перевірена і достовірна інформація.

Як правильно рекламувати?

Посередники або агенти з нерухомості дуже часто дублюють оголошення, викладаючи повністю ідентичні варіанти, але з заниженою вартістю. Така проблема спостерігається на торгових майданчиках з безвідповідальними модераторами. Тому краще вибирати для реклами DOM.RIA, щоб гарантувати досконалу конкуренцію між користувачами. Також важливо повідомити модераторам, якщо ви побачили дубльоване оголошення.

Правила грамотної реклами вашої пропозиції:

  • Завжди встановлюйте вартість. Не можна рекламувати об’єкт нерухомості без ціни. Якщо вона відсутня, ніхто не буде розглядати оголошення, крім посередників;
  • Коли будете робити фотографії, докладайте знімки кадастрів і плану. Так покупець отримає достовірні відомості з офіційних документів, що продемонструє йому серйозність ваших намірів;
  • Знімків повинно бути достатньо, щоб після перегляду покупець отримав повне уявлення про об’єкт. Не можна акцентувати увагу на будинку або дворовій території, обидва елементи є цілісний об’єкт нерухомості, тому вони повинні розглядатися однаково;
  • Повний перелік в оголошенні всіх технічних і експлуатаційних параметрів. Бажано використовувати сухий технічний текст, щоб інформація була тільки у справі.

Якщо ви не впевнені, що у вас достатньо часу і знань на самостійний продаж, рекомендується відразу скористатися допомогою фахівців. Агентства нерухомості можуть запропонувати вам зручні умови співпраці. Вони набагато швидше знайдуть покупців на об’єкт, так само як забезпечать повним юридичним супроводом угоди.

Comments

.,.,.,.