Історія серіалу “Кава з кардамоном”, який знімали у Львові

Львів зі своєю старовинною архітектурою та середньовічними вулицями передає дух минулих епох та часто стає майданчиком для знімання історичних фільмів.

Серед них вирізняється історична драма “Кава з кардамоном”, знята за сценарієм роману “Мелодії кави у тональності кардамону”, який став бестселером. Серіал на десять серій — “Кава з кардамоном”, події якого відбуваються у Львові, блискуче відтворив епоху XIX століття. Більше на lviv-trend.

Екранізація роману “Мелодії кави у тональності кардамону”  Наталії Гурницької: як знімали

Книга “Мелодії кави у тональності кардамону” Наталії Гурницької вийшла друком ще у 2014 році та одразу стала романом-бестселером. Це перша частина книжка з трилогії письменниці. Друга — “Мелодії кави у тональності сподівання”. Також авторка працює над третьою книжкою. 

C:\Users\smail\Desktop\5523d705-df3c-490b-bb06-a3008db5213e.jpg
Знімання у Львові серіалу “Кава з кардамоном” /Суспільне новини

Однак для екранізації вибрали саме роман — “Мелодії кави у тональності кардамону”, у якому Наталія Гурницька розповіла зворушливу історію забороненого, але такого бажаного кохання молодої українки та польського шляхтича. Авторка зізнається, що не просто писала цей роман, а переживала його разом із персонажами — плакала і сміялась разом із ними. 

Її книгу якось прочитала українська актриса театру й кіно Олена Лавренюк та зацікавилась, тому передала своїм колегам. Тоді ж Наталії Гурницькій запропонували екранізувати роман та розпочали створювати фільм. 

Саме Олена Лавренюк зіграла головну роль — Анни у серіалі “Кава з кардамоном”. Головну ж чоловічу роль Адама — коханого Анни, виконав польський актор Павел Дельонг, котрого продублював українською Кирило Нікітенко. Режисеркою стала Ірина Громозда. 

C:\Users\smail\Desktop\89a22551-c901-4763-aade-7a2dde26ccba.jpg
Знімання у Львові серіалу “Кава з кардамоном” /Суспільне новини

Зйомки фільму відбувалися у Львові — у Палаці Потоцьких, на вулиці Євгена Коновальця, готелі “Жорж”, у Музеї етнографії та художнього промислу, Домініканському костелі тощо. А також на околицях міста — Брюховицькому лісі, в закинутому палаці Фредрів-Шептицьких у селі Вишня на Львівщині. 

Загалом, проєкт серіалу “Кава з кардамоном” є результатом спільної роботи телеканалу СТБ та Solar Media Entertaiment. Екранізація вийшла завдяки підтримці Українського культурного фонду, Державного агентства України з питань кіно та польського кінематографу. 

Історичний серіал “Кава з кардамоном” знімали в одному з найбільших в Україні павільйоні Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка, територія якого — понад півтори тисячі метрів квадратних. Локація кіностудії вміщувала дванадцять кімнат, у яких не раз змінювали декорації. Для того, щоб відтворити епоху XIX століття, сценаристи спеціально для екранізації пошили близько тисяча костюмів. 

C:\Users\smail\Desktop\b870eb25-f870-49ed-8e4b-27c8a14f17a7.jpg
Наталія Гурницька на знімальному майданчику / Суспільне новини

Тизер до серіалу вийшов у листопаді 2019 року, а прем’єра відбулася двадцятого грудня 2021 року на телеканалі СТБ. Бюджет екранізації — близько два мільйони гривень. Мова серіалу — українська. 

Історія забороненого кохання у фільмі “Кава з кардамоном”

Сюжет серіалу “Кава з кардамоном” повністю побудований на мотивах роману Наталії Гурницької “Мелодії кави у тональності кардамону”, в основу якого покладено драматичну історію кохання дочки священника з польським одруженим шляхтичем. 

C:\Users\smail\Desktop\kava-z-kardamonom-4-scaled.jpg
Головні герої серіалу «Кава з кардамоном»

Історія їхнього кохання розгортається на тлі XIX століття у Львові. Сама авторка зізнається, що написала цей роман під враженнями від прочитання мемуарів про щемливу історію кохання — Софії Яблонської та Михайла Фредра, які були бабусею й дідусем митрополита Андрея Шептицького. Це стало поштовхом для створення роману, проте у тексті авторка усе змінює настільки, що перед нами постає вже зовсім інший сюжет. 

Наталія Гурницька вклала в історію роману дещо і з подій власної родини — імена героїв, місцевість тощо. Проте паралелі з любовною лінією Софії Яблонської та Михайла Фредра  в екранізації роману виявляються ще й тому, що місцем для знімання серіалу став той самий палац Фредрів-Шептицьких неподалік Львова, де колись драматичне кохання переживали дідусь і бабуся Андрея Шептицького. 

Comments

.,.,.,.