IT Arena у Львові: цікаві факти про найбільшу щорічну подію у сфері інновацій

Львів – місто, де розташовано близько п’ятисот ІТ компаній. Тут сформувався Львівський ІТ кластер, що об’єднує велику кількість розробників та менеджерів у сфері технологій. Саме тому кожного року в місті Лева відбувається одна з наймасштабніших подій в Україні та усій Східній Європі – ІT Arena. 

Відтак, дізнаємося детальніше на lviv-trend про важливу подію в сфері ІТ, яка об’єднує більше як п’ять тисяч учасників зі всього світу.

Історія створення та перші роки організації ІT Arena

ІT Arena – це не тільки про фестиваль чи форум для айтівців. Це справді велика подія для людей, котрі працюють або просто цікавляться сферою новітніх технологій та розробок.

C:\Users\smail\Desktop\ITArena2018-8.jpg
Lviv IT Cluster

Подію почали організовувати у 2014 році. Тоді виникла ідея започаткувати сприятливе середовище для обміну думками та досвідом професіоналів, які займаються ІТ-сферою. 

Конференція відбувалася протягом другого по четверте жовтня на Стадіоні Арена Львів. За ці дні лекції провело близько дев’яносто доповідачів (зокрема менеджерів, тестувальників, дизайнерів, розробників) котрі поділилися власним досвідом роботи в ІТ. Загалом в події взяли участь вісімсот учасників. Вже тоді конференція стала важливим компонентом в розвитку технологій та вплинула на імідж Львова як міста інновацій та розвитку.

Однак за рік масштаби конференції значно збільшилися. У 2015 році у заході взяло участь більше як тисяча чотириста учасників. Крім цього, до конференції долучилися спікери з відомих закордонних компаній (Microsoft, FitBit, Facebook тощо). Зокрема, відкриті лекції провела американська журналістка та бізнесменка Естер Дайсон.

C:\Users\smail\Desktop\G0038240-1024x768-1-1024x768.jpg
Lviv IT Cluster

Цікаво, що з кожним роком ІT Arena охоплювала все більше країн та учасників. До організації конференції долучилися провідні українські компанії, що входять у Львівський ІТ Кластер, а також компанії  – ELEKS, Startup Depot, LITS та Intellias.

У 2020 році ІT Arena відбулася в новому форматі. Оскільки пандемія корона вірусу змусила учасників перейти в онлайн-формат. Однак це аж ніяк не вплинуло на якість організацію конференції. Навіть навпаки – дало змогу долучитися до заходу осіб, які б не змогли приїхати наживо. Крім того, організатори створили сприятливе середовище для онлайн-з’єднання. Тому до лекцій можна було під’єднатися навіть з двох ресурсів одночасно. Тоді в події взяло участь більше як чотири тисячі зацікавлених в ІТ-сфері.

C:\Users\smail\Desktop\IMG_0614-2.jpg
Lviv IT Cluster

Особливий формат організації ІT Arena було також і в 2021 році. Тоді подія відбулася одразу в двох форматах: деякі заходи проходили онлайн, інші – в офлайн-режимі. Цього року на конференції взяло участь найбільша кількість учасників – більше як п’ять тисяч осіб.

ІT Arena – виняткова подія, що об’єднує однодумців

Особливість ІT Arena полягає в тому, що тут обговорюються тенденції розвитку ІТ-технологій та досягнення компаній за минулі роки. На конференції є можливість познайомитися з професіоналами у сфері ІТ та знайти однодумців для реалізації нових проєктів.

C:\Users\smail\Desktop\0U6A0951.jpg
Lviv IT Cluster

Крім того, ІT Arena згуртувала у Львові велику кількість іноземних інвесторів та професіоналів, що допомогло залучити в світовий контекст українську ІТ- галузь та інші міста.

Цікаво, що кожного року на конференції виступають всесвітньо відомі спікери, котрі працюють в найпотужніших компаніях, пов’язаних зі сучасними технологіями. Зокрема, у 2020 році в події взяв участь відомий програміст та засновник руху вільного програмного забезпечення Річард Столмен. А у 2022 році на ІT Arena виступила матір одного з найбагатших людей у світі та засновника «SpaceX» Ілона Маска – Мей Маск. 

C:\Users\smail\Desktop\winnerssmall.jpg
Lviv IT Cluster

На конференції також визначають найкращі стартапи, які потребують фінансування та реалізації. Найбільш цікавим є перший день заходу, коли відбувається відкриття ІT Arena. Для прикладу, в 2017 році на відкриті була представлений робот «Аріна», що створили за новітніми розробками штучного інтелекту.

Comments

.