Список відомих акторів Львова

Перегляд фільму чи театральної вистави залишаються досить поширеними видами дозвілля серед людей. Адже такі види візуального мистецтва ваблять естетичною картинкою та яскравими сценами, цікавими ситуаціями, які часто порівнюємо з реальним життям, пише lviv-trend.

Над створенням кіно чи постановки в театрі працює чимала кількість людей. Однак саме актори це ті, хто пропускає крізь себе кожну сцену фільму чи п’єси. Вони грають персонажів, які залишаються в пам’яті авдиторії довгий час.

Відтак, пропонуємо дізнатися більше про акторів, які пов’язані зі Львовом. Ви могли бачити їх у відомих українських кінокартинах або на сцені драматичних театрів, але не знали цікавих фактів життя про цих артистів.

1.Олег Стефан

Розпочинає наш список український актор театру та кіно відомий під псевдонімом Олег Стефан. Справжнє ім’я актора – Олег Стефанов. Він народився у Одеські області, а навчався у Харківському державному інституті мистецтв імені Івана Котляревського. Ще з дитинства Олег Стефан мріяв стати актором.

C:\Users\smail\Desktop\17_main.jpg
Олег Стефан / Zn.ua

Цікаво, що в своїй дипломній роботі актор виконав роль Миколи у п’єсі Миколи Куліша «Мина Мазайло». Саме тоді на виставі був присутній Володимир Кучицький (директор Львівського театру імені Леся Курбаса). Він запросив Олега Стефана до Львівського театру, який розпочав активно розвиватися та шукати молодих акторів.

Олег Стефан вирішив погодитися на пропозицію і вже у 1990 році переїхав до міста Лева. Тут він також працював в Львівському національному університеті імені Івана Франка на кафедрі театрознавства й акторської майстерності (2005-2009 рр.). А з 2012 році став художній керівником акторської майстерності в університеті. 

Крім цього, Олег Стефан стажувався в італійському проєкті «Слов’янський пілігрим» та став учасником низки театральних та кінофестивалів. 

Артист зіграв у виставах українських театрів: Харківському академічному драматичному театрі, Львівському театрі Леся Курбаса, Київському академічному театрі драми і комедії, Національному академічному драматичному театрі імені Марії Заньковецької тощо.

C:\Users\smail\Desktop\7367ecf8-2f41-4505-a3a6-0d3ff3982c3b.jpg
Олег Стефан у фільмі «Гуцулка Ксеня»

Зокрема його відомі ролі – дядько Лев («Лісова пісня» за Лесею Українкою), Голохвастов («За двома зайцями» за М. Старицьким), Сократ («Хвала Еросу» за Платоном), Стальський («Перехресні Стежки» за Іваном Франком) та інші.

Свою кінокар’єру актор розпочав у 2013 році. Тоді він зіграв Кирила у фільму «Такі красиві люди». Крім того, Олег Стефан відомий за ролями у стрічках «Червоний» (Ворон), «Захар Беркут» (Левко) та «Гуцулка Ксеня» (Іван Синиця).

Гра актора вирізняється глибокою проникливістю в свого персонажа та високою майстерністю, що викликає захват у глядача. Відтак, Олега Стефана було відзначено низкою нагород. Зокрема він є лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка та Йосипа Гірняка, а також став заслуженим артистом України у 2019 році.

2.Роман Віктюк

Відомий український актор та режисер Роман Віктюк неодноразово виділявся своєю експресивністю та неординарним стилем постановки вистав. Артист народився у Львові в 1936 році. Батьки Романа Віктюка були місцевими педагогами та викладали у школі.

Ще з дитинства у Романа Віктюка проявлялися творчі здібності. У будинку на Площі Ринок він полюбляв гратися в різні ролі в старовинному дворику, де мешкав.

C:\Users\smail\Desktop\4b029364adb709be5416f4e1675218b9.jpeg
Роман Віктюк / ТСН

Надалі життєвий шлях артиста буде пов’язаний з іншою країною – росією. Адже саме туди, він переїжджає навчатися акторської майстерності в Інститут театрального мистецтва. 

Після закінчення навчального закладу Роман Віктюк ще деякий час працює у Львівському театрі юного глядача, пізніше у 1962 році також грає у виставах Київського театру.

На початку 70-х років ХХ століття Роман Віктюк витупає режисером вистав у російському театрі Литви. А через сім років відбувається вистава «Царське полювання» в московському театрі імені Моссовєта. Тоді показ спричинив сильне враження на аудиторію – вистава мала неабиякий успіх.

 Цікаво, що спочатку влада не дозволяла показ вистави, репетиції акторів просто зривали. Однак на дозвіл показу вплинули відомі радянські режисери – Кончаловський і Тарковський. Після цієї вистави Роман Віктюк активно розвивай свій театр у росії. У 1991 році був створений Театр імені Романа Віктюка в москві.

Роман Віктюк на початку своєї творчої кар’єри зіграв чимало ролей у Київському театрі: Чудовисько-принц «Червона квітка», Івась «На світанку», Юрко Кров’ян «Доля барабанщика» та інші.

Також артист брав участь у низці телевізійних проєктах та знімався у фільмах. Зокрема відомий такими ролями у кіно: лікар-психотерапевту фільмі «Кінець століття» та камео у серіалі «Фізрук». Також знімався у документальних фільмах, де розповідають про його життєвий шлях. Крім того, брав участь в українських в мистецьких та телепроєктах. 

Помер артист у 2020 році. Похований на Личаківському кладовищі у Львові.

3.Богдан Ступка

Богдан Ступка – відомий український актор, котрий народився у селищі Куликів, що на Львівщині. Сім’я Ступки була пов’язана з театром, адже батько був виконував пісні в Львівській опері, а дядько – був вокалістом театру.

C:\Users\smail\Desktop\199.jpg
Богдан Ступка

Навчався Богдан Ступка в школі у Львові. Цікаво, що спочатку Ступка хотів вступити на хімічний факультет Львівського університету. Однак скласти вдало іспити та вступити до навчального закладу йому не вдалося. Тому хіміком Ступкові так і не судилося стати. Пізніше він навчався на філологічному факультету ЛНУ імені Івана Франка та працював в музичній обсерваторії в Баку.

Знання з акторської майстерності Богдан Ступка отримує на відповідній студії, що функціонувала в Львівському театрі імені Марії Заньковецької. Тут він працював у 1978 році. 

C:\Users\smail\Desktop\630_360_1465464313_3883_61289a2187fad.jpeg
Богдан Ступка у фільмі «Молитва за гетьмана Мазепу»

У Львівському театрі Ступка познайомився з українським режисером та керівником Київського театру Сергієм Даниленком, який запросив його на роботу до столиці України. У 80-х роках століття Богдан Ступка навчається ще у Київському інституті театрального мистецтва імені Карпенка-Карого.

Актор зіграв багато ролей в театрі та кіно. Зокрема, відзначився ролями у виставах «Бондарівна», «Гайдамаки», «Камінний господар», «З коханням не жартують» (у Театрі імені М.Заньковецької); «Енеїда», «Сни з Кобзарем», «Король Лір», «Цар Едіп» (у Київському театрі Франка) та інші.

Також Богдан Ступка зіграв у фільмах – «Білий птах з чорною ознакою», «Вогнем і мечем», «Молитва за гетьмана Мазепу» тощо.

Помер актор у 2012 році. Похований на Байковому кладовищі.

4.Петро Бенюк

Петро Бенюк – народний артист України, який зіграв більше як п’ятдесят ролей в театрі та кіно. Петро Бенюк народився у селищі Битків, що на Франківщині. Ще з дитинства майбутній актор почав цікавитися візуальним мистецтвом, коли в його селищі показували вистави коломийського театру.

C:\Users\smail\Desktop\ea1ee8fd-cff8-4054-85c0-fb5d2219273a.jpg
Петро Бенюк

Свій творчий шлях він розпочав з навчання у Київському національному інституті театрального мистецтва імені Карпенка-Карого. Після отримання фаху актор приїхав до Львова. Тут він влаштувався на роботу до Національного драматичного театру імені Марії Заньковецькою. В цьому театрі Петро Бенюк працював ціле життя.

Відомі вистави за участю актора це «Сто тисяч» (Калитко), «Останній гречкосій» (Дмитро), «Невольник» (Запорожець, зачепа) та інші. Цікаво, що на деякі вистави театру глядачі приходили спеціально, щоб подивитися на гру талановитого актора.

Крім того, Петро Бенюк заграв у багатьох фільмах. Найвідоміші його ролі: Отець Василій («Камінна душа»), Степан («Таємниці святого Юра»), Кизляр-ага («Роксолана. Улюблена дружина Халіфа»), Петро Бублик ( «Кому вгору, кому вниз») тощо.

Помер актор у 2019 році. Похований на Личаківському цвинтарі у Львові.

Comments

.,.,.,.