Перелік музичних кліпів, які знімали у Львові

Музика у Львові, яка щодня розливається на старовинних вулицях міста  додає ще більше неповторної атмосфери, і тоді у Львів просто неможливо не закохатися. Цікаво, що багато хто з вуличних музикантів розпочинає свою музичну кар’єру аматорськими концертами під відкритим небом десь на площі Ринок, пише lviv-trend.

Місто з давньою історією та архітектурою приваблює і режисерів та продюсерів, які знімають фільми та відеокліпи у Львові. Щодо останнього, то є немало музичних відео, відзнятих саме у цьому місті. Деякі з них стали хітами та запам’яталися естетичним оформленням та якісним музичним рядом. Цікаво, що серед них є низка виконавців, які народилися або мешкали у Львові, тобто мали змогу пройнятися та полюбити місто зсередини. 

Пропонуємо добірку найкращих музичних кліпів, що були зняті у Львові. 

1.“Місто весни” Океан Ельзи & Один в каное

Надзвичайно ліричний відеокліп про Львів, і який був знятий у Львові на площі Ринок з піснею під назвою “Місто весни” гурту “Океан Ельзи” у спільному виконанні з гуртом “Один в каное”. 

C:\Users\smail\Desktop\2e7e363f-eac3-4835-bd14-de597f099f13.jpg
Океан Ельзи & Один в каное “Місто весни” / Leopolis.news

Слова до пісні написав лідер гурту “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук, коли прогулювався по Маріїнському парку у Києві на початку квітня і раптом усвідомив, що найкраще місце на світі — це його рідне місто Львів. Того ж дня й народилися слова пісні та музика, що, за словами автора, буває дуже рідко. 

Після того, як композиція була повністю готова, автор почав задумуватися над тим, з ким можна було б записати пісню в дуеті. Тоді ж одразу з’явилася ідея запросити львівський гурт “Один в каное”, який погодився до співпраці. Тому у пісні звучить неймовірний вокал в дуеті Ірини Швайдак та Святослава Вакарчука. 

У результаті спільної роботи було знято відео під такою ж назвою “Місто весни”, режисером якого став Віктор Придувалов, котрий раніше вже працював з гуртом “Океан Ельзи” над піснею “Холодно”. Відеокліп знімали у Львові на площі Ринок о четвертій годині ранку і хоча погода була гарна, але під кінець кліпу, буквально під час зйомки останніх його кадрів розпочалася сильна злива і на відео зафіксували цей момент. Цікаво й те, що у тексті пісні також є слова про дощ у Львові. 

Музичний кліп “Місто весни” презентували у вересні 2021 року. 

2.Христина Соловій “Шкідлива звичка”

У 2018 році, напередодні виходу нового альбому, співачка Христина Соловій презентувала свій третій головний сингл під назвою “Шкідлива звичка”. Пісня виконана у легкому життєрадісному стилі поп-рок з нотками ностальгії за літом, яке так швидко проминає. 

C:\Users\smail\Desktop\1ded240d-ae32-45d1-8950-110d4301ad54.jpg
Із кліпу Христини Соловій «Шкідлива звичка»

Цікаво, що пісню “Шкідлива звичка” Христина Соловій записала разом з братом Євгеном ще влітку 2015 році у львівській батьківській квартирі. 

Робота над самим треком для альбому проходила на кількох студіях, і в результаті співачка записала пісню у дуеті з Павлом Литвиненком, котрий є клавішником гурту “Бумбокс”. Фінальну обробку синглу здійснили у відомій студії Metropolis Studio у Лондоні, де записували свої сингли всесвітньо відомі музиканти, як Queen, Adele, Lady Gaga та інші. 

Музичний кліп на пісню “Шкідлива звичка” зняли у Львові та презентували в 2018 році. Це літня легка історія переносить глядача у вечірній романтичний Львів. За сюжетом відео Христина Соловій їде у львівському трамваї увечері і випадково знайомиться з хлопцем, який закохується в незнайомку. 

3.Джамала “Find me”

Відеокліп Джамали на пісню “Find me” змушує ще раз закохатися у зимову передсвяткову атмосферу Львова, яка зачаровує. Романтична історія двох закоханих, немов із фільму. 

Відео на композицію “Find me”, яка увійшла до першого альбому співачки “For Every Heart” було зняте у Львові за три дні, а режисером став Джон Ікс Керрі — американський документаліст. 

C:\Users\smail\Desktop\b1ca1575-1cbf-42bf-87c3-601669d50651.jpg
Джамала “Find me”/ YouTube

Історія кохання розгортається у відомих місцях Львова — Львівському театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької, на площі Ринок, у Будинку вчених, Краєзнавчому музеї, на Марсовому полі. 

Цікаво, що за словами самого режисера відеокліп за настроєм та атмосферою нагадує фільм “Труднощі перекладу”, з якого, можна здогадуватися Керрі черпав натхнення і для своєї роботи. 

4.Руслана “Ша-ла-ла”

Неймовірно енергійним та запальним кліпом є робота Руслани під назвою “Ша-ла-ла”, який був знятий у 2011 році. Відеокліп ще більше підкреслює танцювальну манеру співачки і драйв, який може отримати глядач від перегляду цього кліпу. 

Для зйомки композиції “Ша-ла-ла” площа Ринок у Львові на один день стала великим танцювальним майданчиком, де зібралися близько чотириста молодих людей, щоб станцювати разом з Русланою дикі танці. 

Режисером відеокліпу “Ша-ла-ла” стала сама співачка, яка й вирішила ввести в сюжет популярний танцювальний мотив “Циганочки”. 

5.Океан Ельзи “Холодно”

Одним з найуспішніших відеокліпів гурту “Океан Ельзи” був один із перших, який вони випустили ще у далекому 2002 році під назвою “Холодно”. Ми вже принагідно згадували про нього, але варто розповісти детальніше. Оскільки кліп передає неповторну атмосферу зимового засніженого Львова — його старовинної архітектури, дахів будинків, вулиці з бруківкою. До того ж відеокліп є досить експресивним, оскільки на фоні львівських пейзажів розгортається драматична любовна лінія. 

C:\Users\smail\Desktop\2548de01-a60c-4972-9e01-8f5609fccaac.jpg
Із кліпу «Холодно» Океан Ельзи 

Запис пісні “Холодно” відбувся влітку 2002 року, а кліп відзняли того ж року взимку, режисером якого став, вже згадуваний, Віктор Придувалов. Робота над піснею тривала близько восьми місяців та мала кілька версій, з яких музиканти скомпонували найкращу. 

Вже тоді гурт “Океан Ельзи” був відомий в Україні і один з провідних. Попередні їхні композиції — “Той день”, “911”, “Квітка” — стали хітами та займали перші сходинки в музичних чартах. 

Пісня “Холодно” була особливою для музикантів гурту, тому й вони хотіли зняти й такий же особливий кліп, тому вони звернулися до Придувалова, попередня робота якого гурту ТНМК на пісню “Восени” сподобалася музикантам “Океану Ельзи”. 

Ідея відеокліпу також належить Віктору Придувалову. Натхнення для сюжету до пісні “Холодно” режисер шукав у відомих шедеврах світової кіноматографії — “Небо над Берліном” та «Готель Мільйон доларів”. І справді, у кліпі можна побачити перегуки з цими фільмами. 

C:\Users\smail\Desktop\1f51e65c-119f-41a5-a4e2-83c51c8f36e3.jpg
Віктор Придувалов і Святослав Вакарчук на зйомках кліпу «Холодно»

Проте перед глядачем постає не Берлін, а Львів та його культові споруди — площа Ринок, Домініканський собор, арт-кафе “Дзиґа” і звісно — львівські дахи. 

6.Скрябін “То є Львів”

Пісня “То є Львів” львівського виконавця Скрябіна увійшла до складу його музичного альбому “Добряк”, що вийшов у 2013 році. Композиція передає любов співака до рідного міста, що він оспівує просто й без пафосу — зроблена цілком у стилі Скрябіна, який є автором пісні, що розпочинається словами: “Привіт, старий, ти кльово виглядаєш…”.

Відеокліп до синглу Скрябін також знімав сам, до того ж на мобільний телефон, що є також оригінальним режисерським ходом. Львів у кліпі постає дуже справжнім та органічним, без фільтрів і прикрас. 

7.Монте Крісто “Знову дощ на вулицях Львова”

C:\Users\smail\Desktop\fd455eda-2f3e-4c54-b77f-aa908ca73463.jpg
Гурт «Монте Крісто»

Ще один молодий львівський гурт з Червонограда «Монте Крісто» на початку 2000-х записали пісню, присвячену Львову. Відеокліп на пісню знятий без належного технічного оформлення, проте чорно-білі кадри, які відтворюють буденне дощове життя на центральних львівських вулицях, відтворює місто таким, яке воно є. 

Як відомо, дощ у Львові є досить частим явищем, тому яскраво характеризує настрій та стиль життя міста. 

Comments

.,.,.,.