«Все наше життя – суцільна імпровізація»: про творчий шлях актора Богдана Ступки

Богдан Ступка – талановитий актор, для якого робота в театрі була життєвим покликанням. Протягом власного творчого шляху він виконав більше сотні ролей в театрі та кіно. 

Не всі знають, що Богдан Ступка народився на Львівщина та розпочинав свою творчу кар’єру саме в місті Лева. Крім того, спочатку він хотів пов’язати своє життя зі зовсім іншим фахом, однак сталося  інакше. Про цікаві факти з біографії видатного актора – читайте далі в статті на lviv-trend.in.ua.

Дитинство в театрі та перше захоплення Богдана Ступки

Український актор народився в сім’ї Сильвестра Дмитровича та Марії Григорівни в селищі Куликів Львівської області. Однак згодом родина переїхала до Львова. Тут він навчався у 27 школі.

Ще з малку і житті Богдана Ступки театр відігравав важливу роль. Адже батько актора працював хористом у Львівському оперному театрі. Також там же його дядько виступав солістом, а тітка – концертмейстером.

Богдан Ступка з батьками / Знай.ua

Атмосфера театру справила на малого Богдана дуже сильне враження. Після цього він захоплювався виставами та грою акторів. 

Ступка часто згадував про ті роки та зазначав, що справжнє бажання стати актором в нього прокинулося ще в 10 років, коли він зіграв Діда Мороза на шкільній виставі. Тоді йому сподобалося перевтілюватися в роль якогось персонажа.

У 14 років юний актор вперше спробував себе на сцені театру. Однак тоді він де був лише масовкою в п’єсі «Дні турбіних».

Не склав іспити, але здійснив свою мрію

Богдан Ступка поважав своїх батьків. Особливо він був схожий на матір, з якою  у них день народження був ту саму дату.

Батьки актора, хоча самі були творчими особистостями, не бажали такого життєвого шляху своєму синові. Оскільки в цей час праця в театрі оплачувалася дуже погано. Заробітної плати тата Богдана ледь вистачало на проживання. 

Таким чином спочатку він слухає своїх батьків та намагається вступити на хімічний факультет Львівського університету. Однак він погано склав іспити, тому його не зараховують на навчання. Після цього він працював асистентом в Астрономічній обсерваторії. У 1963 році йому все-таки вдалося вступити в університет, але на спеціальність «українська мова та література». Крім того він навчався в театральній студії. 

Богдан Ступка / Фото з домашнього архіву Л. Кузик

Тоді Богдан Ступка остаточно вирішує пов’язати своє життя з театром. У 1961 році його беруть на роботу в Львівський драматичний театр імені Заньковецької.

Талант Богдана помічає тогочасний режисер театру Сергій Данченко. Саме він пізніше очолить Київський академічний театр імені Івана Франка, куди запросить перейти Богдану Ступці.

Акторська кар’єра та відомі ролі 

Богдан Ступка зіграв свої перші ролі в Львівському драматичному театрі імені Заньковецької. Серед них відомі такі як: Річард ІІІ (твір Вільяма Шекспіра), Бранський (вистава за текстом Олеся Гончара «Прапороносці»), Дон Жуан ( за драмою Лесі українки «Камінний господар») тощо.

У 1978 році актор переїхав до Києва. У Національному театрі імені Івана Франка він працював до кінця життя. Тут він зіграв свої найкращі ролі. Насамперед це: Микола Задорожній ( за твором І. Франка «Украдене щастя») та Тев’є (за твором «Тев’є-Молочар» Шолом-Алейхема).

Богдан Ступка та Іван Миколайчук під час зйомок фільму “Білий птах з чорною ознакою”

З виставою «Тев’є- Молочар» Богдан Ступка перебував на гастролях в Америці, де постановка мала чимало схвальних відгуків за кордоном.

Також Богдан Ступка знімався у фільмах. Зокрема відомі кінострічки за його участю: «Білий птах з чорною ознакою», «Украдене щастя», «Камінна душа», «Вогнем і мечем», «Тарас Бульба» та інші.

Для актора театральна творчість була чимось особливим, що він розумів по-своєму. Богдан Ступка вважав, що акторові варто піддавати під сумнів власні дії, щоб стати кращим. Він зазначав: «Все наше життя – суцільна імпровізація, а отже, все наше життя – це джаз!»

Крім того, актор в 1999 році займав посаду Міністра культури і мистецтв України. Свою роботу в цей час він називав обороною української культури.

Богдан Ступка

Comments

.,.,.,.