Цікаві стартапи Львова

Львів – місто, де розвиваються нові технології та стартами. Саме тут було створено одну з найбільших ІТ-компаній в Україні – SoftServe та започатковано об’єднання Львівський ІТ кластер, пише lviv-trend.in.ua.

Сучасні технології стали важливою частиною нашого життя. Розробники створюють винаходи, що здатні покращити та полегшити буденне життя людини. Крім того, штучний інтелект допомагає виконувати механічну роботу набагато швидше та точніше. У Львові кожного року відбувається спеціальний фестиваль IT Arena, де обирають найкращі стартапи України та обговорюють досягнення  у сфері інновацій.

Відтак, пропонуємо перелік цікавих стартапів, які розробили у Львові задля потреб компаній, бізнесу, місцевих жителів і не тільки.

1.Мобільний додаток та онлайн-гід для подорожей

Львівські розробники у 2020 році створили спеціальну програму, яка допомагає туристам швидко знайти потрібну пам’ятку та спланувати власний маршрут по місту. Для цього потрібно встановити на телефон додаток під назвою «Travel Fellow».

C:\Users\smail\Desktop\23e8e306a9653cdfbef019f6d862cd6c_XL.jpg

У додатку містяться найвідоміші місцеві локації, що варто відвідати у Львові. Крім того, у програмі є спеціальний онлайн-гід, який може розповісти найцікавіші факти про певну історичну пам’ятку, для цього потрібно обрати свій маршрут – місця, які бажаєш відвідати. Онлайн-гід  створили на основі аудіо-записів професіональних екскурсоводів.

Таким чином, додаток допомагає вільно прогулюватися містом туристові та слухати історію Львова просто зі свого смартфона. Варто зазначити, що додаток може працювати і не підключеним до інтернету, адже має функцію завантаження даних.

Розробником додатку є  Андрій Бурда. Автором ідеї став Віктор Лучка.  Саме він контролював увесь проєкт та вирішив втілити таку інновацію в реальність. 

Цікаво, що назва додатку «Travel Fellow» перекладається з англійської як «місцевий дружбан», тобто близька людина, яка проводить туристові екскурсію по місту.

2.Мультимедійний дисплей для продуктивного способу життя

Smart Atoms – це стартап львівських розробників, котрі створюють багатофункціональні дисплеї для передачі інформації та повсякденної роботи. 

Команда Smart Atoms є відомою по всьому світу. Це зумовлено її унікальним успіхом на Kickstarter. У 2014 році стартап зміг зібрати за два дні необхідну суму коштів для втілення власного проєкту LaMetric. 

C:\Users\smail\Desktop\i093934.jpg

Основна ідея проєкту LaMetric є застосування в життя людини цифрових технологій, які допоможуть продуктивно працювати протягом усього дня. Львівська команда створила розумні годинники з мультимедійним діодним дисплеєм. Пристрій є досить зручним у використанні та містить важливі функцію. Для прикладу, може синхронізувати програм зі смартфону та сповіщати про нові повідомлення зі соціальних мереж, пошти, важливі зустрічі та події. Крім того, дисплей також стежить за станом здоров’я користувача та контролює навантаження під час заняття спортом.

Ініціатором та засновником стартапу став Назар Білоус, котрий вже мав досвід у сфері розробок та інновацій. До команди однодумців, які працювали над проєктом, також варто віднести Дмира Барівського, Ігоря Кіщака, Віталія Тарасюка, Антрія Ковальова тощо. Команда складалася з професіоналів, які вже працювали у даній галузі. Наприклад, Дмитро Барівський перед тим працював над розробкою додатків для гаджетів, а Віталій Тарасюк створював сенсорну панель для перших українських трамваїв. 

3.Система, що допомагає економити на енергоресурсах

Ще одним корисним стартапом є система «uMuni». Цей проєкт спрямований на регулювання витрат енергоресурсів як для великим підприємств, так і приватних будинків.

C:\Users\smail\Desktop\noutbuk_dlya_raboti.jpg

Ідея створити проєкт «uMuni» виникла у Зеника Матчишина, котрий почав втілювати її у 2014 році. Тоді він презентув разом зі своєю командою свій стартап асоціації «Енергоефективність міста» на форумі «Smart Energy Hackathon». Варто зазначити, що проєкт було створено за сприянням Львівської бізнес-школи УКУ.

Після цього, систему «uMuni» почали втілювати в практичному застосуванні. Зокрема, за реалізацію проєкту взялася ЛМР (відділ проєктного менеджменту). Згодом система успішно почала працювати і в інших областях України.

Цікаво, що система допомагає швидко проаналізувати різні фактори, що впливають на енергоресурси у будівлі, підраховує потрібну кількість опалення та досліджує загальний стан середовища. Крім того, відповідні датчики можуть працювати у двох режимах: автономному та ручному, які кожна контролювати через спеціальний додаток у смартфоні.

4.Додаток для легшого пересування по місту

Для людей, котрі вже втомилися від щоденних поїздок в переповнених маршрутках, львівські розробники створили корисний стартап. А саме – додаток HiBye.

C:\Users\smail\Desktop\IMMGXYL3MBG55C65QUHPXUABZU.jpg

HiBye – це унікальний карпул-сервіс, який допомагає зручно та швидко дістатися на роботу людям, котрим набридлі тісні маршрутки та не мають змогу кожен раз користуватися таксі. За допомогою додатку можна дістатися потрібного місця всього за двадцять гривень. 

Додаток працює досить просто. Він корисний як для пасажирів, так і для водій. Принцип такий: людина прокладає свій маршрут на карті та шукає водія, який би їхав туди також. Або навпаки: охочий підвези людину вводить свій маршрут, щоб знайти собі пасажира. За поїздку пасажир сплачує символічну суму –двадцять гривень. Таким чином, водії можуть знайти собі постійних попутників, котрі кожного дня в тому ж напрямку їдуть на роботу. 

Ідея створити такий стартап виникла в студентів НУ «Львівська політехніка» та ЛНУ імені Івана Франка у 2018 році. Вони об’єдналися в команду, що складається зі семеро чоловік, під керівництвом Назара Вінтоняка та почали розробляти додаток для користування.

5.Чашка, що контролює якість води

Чи хотіли б ви знати склад води, яку п’єте кожен день?  Це стало можливим завдяки цікавому стартапу від львів’ян. 

Travel Cup – це спеціальна кружка, яка визначає, чи придатна для споживання рідина, що міститься в ній. Для цього на дні чашки вбудовано мікросхему з невеликою часткою струму. Варто зазначити, що винахідники запевняють – такий струм є цілком безпечний для людини та не може зашкодити здоров’ю в повсякденному використанні.

C:\Users\smail\Desktop\maxresdefault.jpg

Таким способом технологія аналізує кількісний вміст нітратів, солей, консервантів та інших речовин, як містяться в рідині у чашці. Крім того, у Travel Cup вбудовано систему, що  регулює температуру та може дезінфікувати воду.

Ідея створити такий стартап виникла у 2016 році в Романа Савченка та Антона Скрипника. Винахідники взяли за основу термочашку та встановили на її дно спеціальну мікросхему для аналізу рідини. Розробники використовували підручні матеріали, тому винахід залишився в тестовому форматі.

6.Система для генерації email-підписів

 Львівські винахідники створили стартап, що став відомий у всьому світі. Оскільки системою від NEWOLDSTAMP користуються провідні компанії в Україні та за кордоном.

C:\Users\smail\Desktop\notebook - 05.jpg

В основі сервісу NEWOLDSTAMP лежать алгоритми, що дозволяють здійснювати аналіз аудиторії та генерувати email-підписи досить швидко та зручно. Управління системою здійснюється з основної адмін-панелі. Таким чином, це дозволяє бізнесу реалізовувати важливі маркетингові інструменти з допомогою низки шаблонів та підписів.

Цікаво, що інновацією використовують відомі компанії, такі як: Vodafone, Nestle, Starbucks, FedEx тощо. 

Ідея створити таку систему назріла в Володимира Заставного, котрий являється засновником NEWOLDSTAMP. Саме він зібрав команду однодумців та вирішив реалізувати проєкт. Для цього він презентував власний проєкт на іноземному ринку, де зміг залучити потрібні кошти для втілення ідеї. А вже у 2015 році команда відкрила офіс компанії  у Львові.

Comments

.,.,.,.