Вторинне житло у Львові: скільки коштує і яке можна придбати?

Львів — туристичний і культурний осередок України, а ще сучасне місто, яке зростає й розвивається. Ці особливості залишили відбиток і на ринку нерухомості.

Місто займає друге місце після столиці за кількістю новобудов, а ціни на вторинне житло тут впевнено збільшуються. І хоча у Львові майже вдвічі менше мешканців, ніж у Харкові, середні ціни на вторинні квартири тут вищі. А деякі рейтинги 2019 року свідчать про те, що вартість 1- та 2-кімнатних у Львові перевищує навіть столичні розцінки.

Попит на житло зростає не тільки через туристів для яких пріоритетніша оренда квартири. Сюди їде молодь, щоби здобути вищу освіту, і переїздять працювати з невеликих населених пунктів.

До того ж на вартість вторинних квартир у Львові впливає кількість пропозицій. Статистика показує, що тут публікують у середньому менше оголошень про продаж житла, ніж в інших великих містах України.

Як ціна об’єкта залежить від розташування?

Найдорожчі квартири пропонують у центральному Галицькому та сусідньому Личаківському районах. Далі ціни розподіляються за якістю інфраструктури та транспортною доступністю: середні позиції — у Франківського та Шевченківського, а ближче до кінця розташовані Сихівський та Залізничний.

Загалом попит має звичайну динаміку: об’єкти невеликої площі більш популярні, а квартири з трьома чи більшою кількістю кімнат продати складно. Але якщо йдеться про нерухомість у центрі, яку можна здавати орендарям, то таке житло значної площі популярне, що підтверджують і високі ціни на нього.

Водночас попит на невеличкі квартири високий у всіх районах. Через інтерес покупців ціни на 1-кімнатні активно зростали у 2018–2019 роках, а зараз середня вартість такої нерухомості в центрі не дуже відрізняється від цін на периферії.

Хто й навіщо купує житло у Львові?

У місті покупців цікавлять різні об’єкти. На квартири з косметичним або якісним ремонтом, меблями та побутовою технікою є попит, особливо якщо вони розташовані в Старому місті або поряд із ним. У Львові таке житло скуповують, щоби здавати туристам. Ті ж варіанти, але в спальних масивах придбають аби запропонувати приїжджим працівникам чи студентам.

Також у місті багато хто шукає вторинне житло «для себе». Такі покупці більш уважні до цін, навколишньої інфраструктури та транспортної доступності. Але їх не цікавить ремонт чи меблі, адже зазвичай вони планують змінити все під особисті потреби.

Попит на житло у Львові також зростає завдяки тим, хто шукає можливості вкласти гроші. Завдяки тому, що ціни на вторинні об’єкти збільшуються, нерухомість зберігає та примножує кошти.

Ринок нерухомості у Львові добре розвинений, тут досить рієлторів і агенцій, до яких можна звернутися аби відшукати потрібне житло. Ці послуги використовують часто, а коштують вони найчастіше — від 2 до 5 % від загальної вартості угоди. Втім, можна домовитися і про інші умови.

На що звертають увагу, коли обирають квартиру у Львові?

У центральній частині міста багато старих будинків, вони цікаві плануваннями й розташуванням. Але рієлтори попереджають, що в такому житлі варто ретельно перевіряти якість комунікацій, а також впевнитися у відсутності галасу з навколишніх кафе.

Крім того, львів’яни приділяють багато уваги транспортній доступності, адже її якість неоднорідна в різних районах міста. Ще багато хто перед покупкою цікавиться енергоефективністю й можливістю економити на опаленні з допомогою загальнобудинкових або квартирних лічильників із регуляторами температури.

Comments

.,.,.,.