Вигідний продаж старого житла в Одесі

Реалізація квартири на вторинному ринку може затягнутися на 2-3 роки. Як правило, домовласникам, які не обізнані у тенденціях ринку, вдається позбутися від старої квартири тільки при зниженні ціни. Розраховувати на вигідну угоду в такому випадку не доводиться.

Ріелторам вдається навіть явно невигідні житлові майданчики продавати по націнці. Весь секрет полягає в грамотній підготовці і розкрутці оголошення. Головне – враховувати положення ринку в Одесі, оцінювати купівельні можливості потенційного клієнта і в тому числі шукати деталі, які можуть стати перевагою при переговорах.

Через сайт DOM.RIA продаж двокімнатних квартир без посередників в Одесі не стане проблемою. На користь цього говорить велика кількість інструментів. У оголошення можна помістити фото панорамної зйомки. Це вже дає можливість розповісти потенційному клієнту про квартиру з найкращого точки зору.

Чому не варто відмовлятися від ріелторів?

Співпраця з агентством передбачає велику переплату. Це відбувається, якщо представник агентства бере на себе весь супровід угоди. Націнка в середньому робиться на 20-30%.

Клієнт може скористатися безкоштовними послугами. Це стосується консультації, коли представник компанії розповість про те, які документи потрібні для оформлення угоди, а також готового каталогу квартир. Як правило, агенти розміщують оголошення у відкритому доступі. Це допоможе зрозуміти, які квартири цінуються більше і за рахунок чого робиться надбавка.

Робота з ріелтором обов’язкова для тих, хто проводить операції купівлі-продажу в перший раз. Фахівці всебічно вивчать квартири. Головний етап – це юридична перевірка. Дилетанти можуть натрапити на шахраїв, які не мають ніякого відношення до об’єкту нерухомості. В такому випадку продавець виявиться як без квартири, так і без грошей.

Етапи самостійної реалізації житла

Продаж житла на вторинному ринку в Одесі передбачає наступні стадії:

  • Оцінка квартири. Потрібно виявити всі переваги житлового майданчика. Окремо розглядаються недоліки. Очевидні мінуси немає сенсу приховувати. При огляді покупець все одно їх помітить. Мікро недоліки можна замаскувати і не дати аргументу на користь знижки.
  • Публікація оголошення. Торгова пропозиція складається з докладним текстом. Головне – відформатувати зміст, щоб користувачам було зручно вивчати параметри квартири. Кожен розділ оголошення супроводжується фотознімками. Фотографувати потрібно не тільки загальний вигляд вітальні і спальні, але і в тому числі важкодоступні місця санвузлів.
  • Переговори. Щоб отримати перевагу, потрібно враховувати опцію торгу. Для цього на квартиру робиться додаткова націнка. В подальшому ця сума забирається, щоб роздобути довіру клієнта.
  • Підписання договору. Складання договору краще довірити представнику агентства або юридичної компанії. Це допоможе не допустити помилок і скласти документ, який буде відповідати законодавчому формату. Найменші недоліки можуть стати причиною розірвання угоди.
  • Передача грошей і ключів. Робити це найкраще в банку. Тут ймовірність натрапити на шахраїв або потрапити в кримінальну історію мінімальна.
  • Окремо прописуються терміни виїзду з квартири. Можна зажадати від 10 до 20 днів, щоб спокійно і без поспіху вивезти побутову техніку, інтер’єрні об’єкти і підготувати квартиру до приїзду нових мешканців.

Якими способами можна збільшити цінник?

Збільшити цінник на вторинному ринку можна, якщо приховати недоліки старого будинку. До таких належать цвіль, іржаві труби, старі дерев’яні вікна, тріщини на стінах.

Витратитися на установку пластикових водопровідних з’єднань і склопакетів вигідно. Повернути початкові витрати можна вдвічі завдяки подальшій націнці. Це означає, що інвестиції окупаються і продавець отримує переваги під час переговорів.

Особливим попитом користуються квартири з готовим інтер’єрним оформленням. Багато хто готовий погодитися на запропонований цінник, якщо в квартирі вже буде встановлений кухонний гарнітур з барною стійкою, залишиться пральна машина, телевізор і стінка у вітальні.

При складанні оголошення потрібно робити акцент і на зовнішні фактори. До вартості квартири додасться солідна сума, якщо зробити акцент на тому, що знаходиться поруч: торговий центр, школа, зупинки громадського транспорту. Спальні мікрорайони радянських часів зручні тим, що мають все необхідне для життя. Від тих же новобудов з околиці дістатися до ключових точок міста не завжди просто.

На DOM.RIA можна обігнати конкурентів. На вторинному ринку на кожну другу квартиру можна знайти аналогічну. Продавець може пошукати звичайні житлові майданчики і скласти оголошення таким чином, щоб воно виглядало вигідніше і пріоритетніше.

Comments

.,.,.,.