15 панд і 2 дракони-велетні: як у Львові відзначатимуть Китайський новий рік?

Вже сьогодні, 24 січня, львів’яни та гості міста розпочинають відзначати Китайський новий рік. У рамках цього свята у місті Лева планують провести грандіозну програму, яка триватиме 3 дні – 24, 25 та 26 січня. Таку інформацію оприлюднили у пресслужбі Львівської міської ради.

Китайський новий рік у Львові

Як повідомляє інформаційний портал “lviv-trend“, Львів вже 9-й рік поспіль долучається до відзначення Китайського нового року. Міська рада підготувала для мешканців та своїх гостей низку заходів, серед яких найголовніша подія – традиційна хода з велетенськими “живими” драконами. Також у рамках свята відбудуться: концерти, вогняні та світлові шоу, різноманітні майстер-класи, дегустація та приготування китайської їжі, розіграші подарунків та бізнес-зустрічі. 

Однією з найцікавіших подій буде виставка скульптур панд. Для учасників свята буде представлено 15 велетенських панд, яких розмалювали львівські художники. Усі ці скульптури об’єднані назвою “Панда крокує світом” і кожна з них різна – створена у своєму неповторному стилі. У мерії міста зазначили, що опісля відзначення Китайського нового року цих панд розмістять у найбільш туристично привабливих місцях Львова.

Усі події з нагоди цього свята здебільшого відбуватимуться у центральній частині Львова – на площі Ринок. Відомо, що у рамках відзначення свята у Львові навіть транслюватимуть святкування Нового року в Китаю. Це дійство заплановано на 19:00 24 січня. З повною програмою заходів можна ознайомитись тут.

китайський новий рік

Що відомо про Китайський новий рік?

Китайський новий рік завжди відбувається не у той час, коли європейський. Його відзначають за східним календарем. Це свято припадає на період десь між 21 січня і 21 лютого – у різні роки це відбувається у різні дні, а все залежить від Свята весни та руху Місяця. День, коли відзначатимуть Китайський новий рік, обирають, відштовхуючись від того, коли настає другий молодий місяць (“молодик”) після грудневого сонцестояння. 

Цьогоріч китайці зустрічають 4718-й рік за східним календарем. І це для них буде рік Білого Сталевого Щура. З цим святом пов’язана легенда про чудовисько Нянь, яке колись жило у морській безодні і один раз, якраз напередодні Нового року, виходило на суходіл, щоб їсти людей. У цей час китайці всіляко намагались його задобрити: готували для Нянь багато їжі, а самі ховались. Але одного разу один китаєць перед святом пофарбував свої двері у червоний колір, узяв ліхтар та хлопавки і вийшов назустріч цьому чудовиську. Чоловік створив шум, який супроводжувався ще й світлом, що Нянь померло від переляку. З того часу китайці якнайгучніше намагаються святкувати Новий рік, аби жодне зло більше ніколи до них не приходило, а головними атрибутами цього свята стало все червоне, вогняні ліхтарі та хлопавки.

Сьогодні у часі відзначення Нового року китайці завжди збираються за святковим родинним столом. Вважають, що саме напередодні Нового року до них на частування приходять померлі родичі. Наступного дня після зустрічі Нового року китайці частують одне одного двома мандаринами – символом достатку. Також у них є традиція дарувати червоні конверти з грішми. У новорічні дні у Китаї прийнято відвідувати усіх родичів та друзів. А завершують святкування неймовірним видовищем – запускають у нічне небо вогняні ліхтарики.

рік

 

Comments

.,.,.,.