У Львові відкрили центр скелелазіння: подробиці

У суботу, 25 січня, у Львові відкрили центр скелелазіння. Спортивний майданчик такого формату під назвою “Rosk Station” розміщено при ліцеї ім. Івана Пулюя (вул. Пулюя, 16), передає пресслужба ЛМР (головне фото – умовне).

Як повідомляє інформаційний портал “lviv-trend“, у день відкриття у Rosk Station вже навіть пройшов боулдерінговий фестиваль “Rockstation Opening 2020”, що передбачав змагання у справі скелелазіння серед дорослих та дітей, серед професіоналів та аматорів. Подія зібрала понад 150 учасників. Зазначимо, боулдерінг – це різновид скелелазіння, у рамках якого учасники піднімаються на висоту до п’яти метрів без жодної страхівки. Єдиним захистом для них є міцні та м’які мати, що пом’якшують ймовірні падіння. Фахівці у цій справі зазначають, що у скелелазінні важливо не лише мати міцні пальці, як це може здатись на перший погляд, не менш важливим є треновані ноги та руки, а також загальне керування і баланс корпусом тіла. У поєднанні з досвідом підготовлене тіло дасть результат, переконані скелелази.

На урочисте відкриття скеледрому приїхав мер Львова Андрій Садовий. Після урочистої промови, в якій очільник міста зазначив, що розвиток спорту, дозвілля дорослих і дітей у Львові є одним з пріоритетних напрямків розвитку, мер спробував власні сили на скелі. Наостанок пан Садовий додав, що щиро сподівається, що такий вид спорту полюбиться львів’янам і вони активно будуть до нього долучатись.

Керівник скеледрому Павло Божко розповів, що ж собою представляє цей вид спорту. Отож, скелелазіння – це олімпійський вид спорту, який цього року пройде на Олімпіаді 2020 у Токіо. У програму змагань включено 3 види скелелазіння: швидкість, складність та боулдерінг. Сьогодні найпотужніші центри скелелазіння є у Харкові, Дніпрі та Одесі. Сподіваємось, у найближчому майбутньому у цьому переліку буде і Львів.
 

Comments

.,.,.,.