Культура онлайн: що транслюватиме Львівська опера 3-5 квітня?

У зв’язку з введенням карантинного режиму львів’яни втратили нагоду відвідувати звичні заклади культури та мистецтва, пише lviv-trend.in.ua

Звісно ж, вимушені заходи обмежили діяльність багатьох галузей діяльності, однак деякі львівські заклади знайшли вихід із ситуації і подбали про те, щоб містяни навіть під час ізоляції вдома мали змогу переглянути вистави і долучитися до прекрасного, не покидаючи своїх домівок.   

Ми вже розповідали про те, що Львівська опера на час карантину не припинила свою роботу повністю, а натомість взялася транслювати свої вистави для містян в онлайн-режимі, аби львів’яни мали змогу долучитися до культурного життя і навіть під час самоізоляції в домівках переглядали вистави.  

Тут, в Львівській опері, створили розклад безкоштовної трансляції вистав, які кожен охочий містянин може переглянути на YouTube-каналі Львівської національної опери.   

Цього тижня Львівська опера повідомляє, що готує для своїх дистанційних глядачів особливий подарунок. Це – трансляція останніх найновіших театральних прем’єр опер та балетів, які відбувалися в стінах львівського театру впродовж кількох років, починаючи з 2017 і завершуючи 2019 роком.  

В адміністрації театру зазначають, що таке оновлення відбувалося за рахунок творів класичних митців, так за рахунок сучасних українських опер, які виникли у співпраці з митцями всього світу. Це все відбувається в рамках реалізації проєкту театру під назвою “Український прорив”. 

Так, львів’ян запрошують долучитися до онлайн-трансляції вистав впродовж кількох днів – п’ятниці, суботи та неділі. 

До вашої уваги – кілька вистав, які зможуть подивитися львів’яни в перший тиждень квітня.  

Опера “Лоенґрін” Ріхарда Ваґнера 

2

“Лоенґрін” Ріхарда Ваґнера – це відома опера митця зі світовим ім’ям, опера на три дії, вражаюча постановка, яка нікого не залишить байдужими.  

Опера була поставлена у співпраці з цілою командою світових митців: німецьким режисером Міхаелем Штурмом, австрійським сценографом та дизайнером костюмів Маттіасом Енгельманом, солістами з Німеччини і навіть Таїланду. 

Постановка спричинила справжній “бум” серед поціновувачів мистецтва одразу ж після того, як її вперше продемонстрували в стінах Львівської опери. Постановка виявилась настільки масштабною, що про неї ділилися враженнями критики не лише з України, але й Австрії, Польщі, Німеччини та інших європейських країн.  

Опера виконується німецькою мовою з українськими субтитрами, захоплює сюжетом і грою, заворожує та зачаровує.  

Час трансляції вистави для львів’ян: п’ятниця, 3 квітня, о 19:00 год; 4 квітня, субота, о 19:00 год.  

Феєрія “Коли цвіте папороть” Євгена Станковича 

2

Ця феєрія, на відміну від попередньої опери, має дещо більшу історію. Її створили у 2017-му році; це феєрія на дві дії (фольк-опера-балет), яку транслюють за участі солістів опери, хору, балету та симфонічного оркестру. 

Знана в сучасному культурному світі фольк опера-балет “Коли цвіте папороть” Євгена Станковича – це справді явище в музиці унікальне і за жанром, і за сценічною історією. Твір був написаний у 1977 році, але ніколи не мав повного сценічного втілення – доти, доки його не втілили на сцені Львівської опери.  

У цій новаторській виставі нема традиційного сюжету, звичних для опер арій, дуетів. У першій дії глядачі вистави зможуть заглянути в барвисті часи язичництва, коли формувалася прадавня культура українського народу в єднанні людини й природи. В другій частині глядачі вистави зможуть поринути в зовсім інший світ – у наші бурхливі дні з відлунням війни, з героїкою, навіяною спогадами про  волелюбне козацтво, з тривогою про загрозу можливої майбутньої катастрофи. 

Цікавий факт про прем’єрні покази вистави у Львівській опері: тут брала участь видатна українська співачка, народна артистка України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, Герой України Ніна Матвієнко. 

Час трансляції вистави для львів’ян: субота, 4 квітня, о 12:00 год; неділя, 5 квітня, о 12:00 год.  

Вистава “Правда під маскою”, яка об’єднує два балети – “Пульчинелла” та “Весна священна” Ігоря Стравінського 

5

У репертуар Львівської національної опери в рамках проекту “Український прорив” увійшли два балети – “Пульчинелла” та “Весна священна” видатного композитора ХХ століття Ігоря Стравінського зі світовим ім’ям, який ніколи не заперечував свого українського походження. 

У “Весні священній” немає яскраво вираженої сюжетної лінії. Недарма балет має підзаголовок “Картини життя язичницької Русі”, наданий йому автором. 

Сюжет був заснований на неаполітанській казці початку ХVIII століття – казці “Чотири Пульчинелли” і був цілком характерним для італійської комедії масок. Чарівні Пруденца і Россета відкидали залицяння галантних кавалерів Кавіелло і Флоріндо, віддаючи перевагу Пульчинеллі, який весело танцює і грає на скрипці, а той любить Пімпінеллу… Навколо цієї колізії закручується сюжет з ревнощами, бійками, з уявною смертю і настільки ж уявним воскресінням, плутаниною – і, в кінцевому підсумку, з щасливою розв’язкою. Саме таким є сюжет “Пульчинелли” Стравінського, яка є частиною його вистави. 

Вистава, без перебільшення, є справжнім шедевром творчої праці Львівської опери. Тому закликаємо львів’ян не опускати можливості і переглянути виставу хоча б в онлайн-режимі.  

Час і дата трансляції вистави для львів’ян: неділя, 5 квітня, о 19:00 год.  

Карантин – не вирок, і навіть перебуваючи вдома, можна отримати неймовірну насолоду від перегляду справжніх культурних шедеврів. Закликаємо львів’ян не падати у відчай і насолоджуватися культурним дійством на сцені улюбленого театру в режимі онлайн.  

Comments

.