Карантин – не вирок: міські заклади культури запрошують львів’ян на онлайн-заходи

Карантин карантином, однак культурне життя Львова не вщухає і містянам є чим зайнятися в своїх домівках, перебуваючи на домашній самоізоляції, пише lviv-trend.in.ua.

Так, на час карантину міські бібліотеки придумали для львів’ян різноманітні цікаві флешмоби, а львівські музеї готують для мешканців міста віртуальні виставки. Як ми вже згадували раніше, не залишаються осторонь і львівські театри – тут показують онлайн архівні зйомки своїх вистав, зокрема, цим займається зараз активно Львівська опера.

Тож ловіть добірку цікавих онлайн-заходів, до яких можна долучитися під час карантину, не покидаючи своїх осель.

Львівський театр Лесі транслюватиме вистави

2

Ми вже розповідали, як працює під час карантину Львівська опера. Однак не оперою єдиною багате наше місто – театр Лесі також на час обмежень в місті продовжив свою роботу в режимі онлайн і планує потішити містян трансляцією цікавих вистав.

Вистава “Перетворення” (2015 рік)

4

Ще зі шкільної парти ми знайомі з новелою Франца Кафки “Перетворення”, а театр Лесі у Львові має особливий зв’язок з творчістю Кафки – тут є своє бачення новели, яке творчі працівники втілили на сцені у 2015 році.

В театрі Лесі “Перетворення” – це пластична драма тривалістю в 55 хвилин без антракту, режисером та сценографом якої є Артем Вусик. Це та постановка, де немає абсолютно жодних діалогів і де сама вистава побудована виключно на пластиці акторів. Хоч вистава і побудована на основі твору відомого письменника, та має зовсім інше наповнення, яке так припало до душі львів’янам ще кілька років тому і тішить нас досі.

Трансляція “Перетворення”: https://cutt.ly/ttl3itK

Вистава “Слава героям” (2016 рік)

6

Ще одна постановка,  якою можуть насолодитися львів’яни, перебуваючи на домашній ізоляції. Вперше побачити виставу містяни мали змогу в 2016 році, а востаннє постановку на сцені показали у 2018 році. Та цьогоріч вистава “оживе” для містян в онлайн-режимі.

Триває вистава всього 2 години без антракту, а її режисером є заслужений діяч мистецтв України Олексій Кравчук.

Про що ж ця вистава розкаже львівським поціновувачам мистецтва? Сценка розповідає про події 21 століття, які відбувалися в Україні. Всі дії відбуваються в одному з госпіталів для ветеранів в часі – понад 70 років після Другої світової війни.

В центрі уваги постановки – двоє хворих літніх чоловіків, які лежать в одній палаті. Постановка підніме важливі питання про те, чому українці не вчаться на власних помилках і не вміють робити жодних висновків з вітчизняної історії. Вистава, крізь сміх та сльози, розкаже про всі ці нюанси і вічні проблеми українців.

Вистава в онлайн-режимі для львів’ян тут: https://cutt.ly/Ntl97Uv

Вистава “Любов” (2017 рік)

8

Чергове творіння працівників театру Лесі у Львові – вистава “Любов”,  яка з’явилася у 2017 році. Востаннє львів’яни бачили постановку у червні минулого року і зможуть насолодитися виставою знову (тільки завдяки карантину?).

Це – цікава вистава-дослідження, створена за мотивами відомої драми “Блакитна драма”, написаної Лесею Українкою. Триває вистава 1 годину 20 хвилин без антракту, і має свої обмеження. Тож, збираючись переглянути виставу в онлайн-режимі, подбайте про те, аби дітей, які не досягнули 16 років, не було біля екранів.

Режисером постановки є Артем Вусик.

Львів’янам вистава нагадає про прекрасне вічне почуття – любов, яке актуальне для кожного, адже всі люди на планеті або любили колись, або люблять зараз, або ж любитимуть в майбутньому. Та не завжди любов – це приємне і тепле почуття, і любов частенько може переходити за рамки “нормального”, перетворитися в специфічну ризиковану гру, де майже нереально відрізнити дійсність від ілюзії.

Перед львів’янами “оживе” драма “Блакитна троянда” – один із найцікавіших творів Лесі Українки, проникливий і захопливий, який не залишить нікого байдужим.

Вистава в онлайн-режимі тут: https://cutt.ly/ktl96RS

Вистава “Різдвяна історія” (2017 рік)

9

Про “Різдвяну історію” багато говорити не потрібно – вже сама назва розповідає нам про те, що виставу створено на основі оповіді Чарльза Діккенса. Триває вистава годину та 45 хвилин без антракту, а востаннє львів’яни її мали змогу переглянути ще в лютому минулого року. Режисером є Іван Андрусяк.

Хоч зараз далеко не різдвяний час і наближаються Великодні свята, та Різдва в житті ніколи не буває багато. Особливо в той час, коли довкола достатньо причин для смутку, чому б не переглянути виставу для всієї сім’ї? Різдво дарує магію абсолютно всім, і це – не тільки про колядки та вбране деревце в домі. Різдво – це ще й гарна нагода стати добрішим і подарувати своє тепло ближнім, подбати про когось і стати щасливішим. Ось що доносить нам постановка театру Лесі.

Трансляція вистави в режимі онлайн тут: https://cutt.ly/ptl3q2u

Вистава “Боженька” (2018 рік)

10

“Боженька” – вистава тривалістю в 2 години з антрактом, створена за п’єсою Валерія Пєчєйкіна і призначена тільки для тих глядачів, яким уже виповнилося 16 років.

“Боженька” – це та вистава, дія якої перенесена в ліс і розгортається серед звірят. Але ніщо людське тваринам зовсім не чуже: домінування та експлуатація, анархізм, сексуальні субкультури, квазірелігійні переконання, численні страхи. Страх іншості, страх правди, страх пізнання, страх бути собою, страх любити – все це відчувають звірята, персонажі вистави. Однак подолати всі ці страхи і проблеми можна дуже просто, застосувавши сміх. А що ж, як не сміх, допоможе нам перебути цей нелегкий час і режим самоізоляції вдома?

Трансляція вистави в режимі онлайн тут: https://cutt.ly/htl95Rs

Вистава “ВРУбайся або Розпускати чи не розпускати?” (2019 рік)

4

Порівняно нове творіння театру Лесі у Львові – це вистава “ВРУбайся або Розпускати чи не розпускати?”. Перед глядачами – документальна п’єса на одну дію за матеріалами стенограми зустрічі Президента України Володимира Зеленського з представниками лідерів фракцій від 21 травня 2019 року. Створена вистава під режисурою Ігоря Білиця.

Щось цікаве, еге ж? Пропустити нагоду почути це читання знову – просто неприпустимо, особливо коли на це точно знайдеться час (карантин же ж).

Трансляція в режимі онлайн тут: https://cutt.ly/Mtl94tw

Трансляція вистав від театру імені Леся Курбаса під час карантину

7

Ще один львівський театр продовжує тішити своїх глядачів навіть під час карантину – театр Леся Курбаса веде трансляції вистав для львів’ян і дає змогу долучитися до прекрасного навіть перебуваючи вдома.

Вистава “Королева краси”

Вистава “Королева краси” – одночасно жахлива та комічна історія від одного відомого британського драматурга МакДонаха. Розповідає про домашню тиранію, стосунки старої і капризної матері та її немолодої дочки, яка просто змушена доглядати за капризною мамою.

Режисер постановки – Ігор Задніпряний.

Львів’яни матимуть нагоду подивитися виставу в режимі онлайн вже 3 квітня о 19:00 год. Трансляція вистави буде відбуватися одразу на кількох ресурсах:

Перший театр Львова

Перший театр Львова також продовжує свою роботу навіть під час карантину і пропонує львів’янам долучитися до спільного перегляду вистави Девіда Едгара Pentecost.

Вистава Девіда Едгара Pentecost

1111111111

Закинута балканська церква – місце, де відбуваються всі події вистави, опиняється на перетині шляхів різних завойовників і раптом стає перехрестям різних культур. Знайдена тут унікальна середньовічна фреска з’являється на сцені як яблуко розбрату, перетворюючись далі і на заручницю, і на жертву. Майже детективна історія затягує глядача у міцний клубок гострих тем сучасності – розбрат, тероризм, біженці.

Вистава – результат творчої праці Девіда Едгара, цікавий політично-мистецький трилер, який свого часу здобув почесне звання “Кращої п’єси року” у Великій Британії. Вистава-переможець конкурсу Taking the Stage (“Захопити сцену”), яка створюється при сприянні Британської Ради (British Council).

Така вистава не підійде для перегляду дітям, вона розрахована тільки на дорослу аудиторію, тому під час трансляції краще не запрошуйте до перегляду дітей.

Переглянути цю виставу можна за посиланням тут: https://www.youtube.com/watch?v=pV0B5BW8R-g&fbclid=IwAR31wppesmc_RXJNhXkaiQT6_Et5fsL4Tbc_HQ8YXbDphuaHHmYWwQyFRXQ

Lviv Concert House продовжує онлайн-трансляції концертів для містян

12

Та не тільки єдиними виставами багате культурне життя нашого міста. Разом з цим, на крутих львівських майданчиках можна побачити безліч концертів, деякі з них під час карантину пропонує переглянути Lviv Concert House.

Тут трансляції концертів відбуваються тричі на тиждень.

В найближчих планах Lviv Concert House – показати онлайн-трансляцію концерту Антоніо Вівальді, Йогана Баха та Надії Величко, який відбудеться 4 квітня об 20:00 год. А ще – цілий фортепіанний цикл Ференца Ліста у виконанні піаніста Андрія Макаревича.

Переглянути фортепіанний цикл Ліста можна за посиланням: https://bit.ly/2wDqrpO

Форум видавців і проєкт “Літкур’єр”

8

Продовжує свою роботу і Форум видавців, який запустив проєкт “Літкур’єр”. Навіть на час карантину львів’ян не залишать без хорошої літератури, запевняють організатори проєкту.

Розпочне новий сезон “Літкур’єру” Любко Дереш 2 квітня. Читання проходитимуть о 20:30 на сторінці Форум Видавців:

  • 4 квітня – Halyna Kruk;
  • 6 квітня – Тарас Прохасько;
  • 8 квітня – Kateryna Kalytko;
  • 10 квітня – Ірина Цілик;
  • 12 квітня – Наталя Сняданко;
  • 14 квітня – Макс Кідрук;
  • 17 квітня – Юрій Андрухович;
  • 17 квітня – Олександр Ірванець;
  • 20 квітня – Oleksandr Mykhed;
  • 22 квітня – Volodymyr Arenev;
  • 24 квітня – Маріанна Кіяновська.

Традиційно за день до читань у коментарях під постами-анонсами усі охочі зможуть залишити запитання автору/авторці, на які він/вона відповідатимуть під час трансляції.

Художньо-меморіальний музей Олени Кульчицької

888888

Львівські музеї також продовжують завзяту працю – Художньо-меморіальний музей Олени Кульчицької вирішив перенести відкриття виставки циклу “Страсті Христові” Олени Кульчицької у віртуальний формат.

Так, всі охочі матимуть змогу побачити, хоч і в онлайн-режимі, цікаві живописні полотка, унікальні графічні ескізи та підготовчі рисунки олівцем та фарбами, створені руками талановитої мисткині.

Про віртуальний режим перегляду колекції музею – тут: https://bit.ly/2WQLHTr

Музей “Територія Терору”

87

Музей “Територія Терору” – справді унікальне місце у Львові, яке на час карантину вирішило опублікувати для містян матеріали усно-історичного проєкту #непочуті. Мета такого проєкту – зафіксувати та зберегти спогади очевидців подій 30−50-х років у Львові та Україні.

Крім того, львів’яни зможуть дізнатися про цікаві досвіди жінок, які протистояли свого часу масовому насильству 20 століття.

Про ці та інші ідеї музею – тут: https://bit.ly/2WOJ1Wx

Освітній центр з прав людини

67

Освітній центр з прав людини розпочинає під час карантину цикл вечірніх трансляцій вистав, які досі були недоступні для широкої аудиторії глядачів.

Це – гарна спільна ініціатива Освітнього центру і трьох львівських театрів. Йдеться про театр Лесі Українки, театр “І люди, і ляльки”, Les Kurbas Theatre, що має на меті благодійний збір коштів на лікування театрознавиці Катерини Сегет.

Детальніше про благодійний проєкт від центру тут: https://bit.ly/3bDdUl4

І це – далеко не весь перелік культурних подій в нашому місті, до яких можна приєднатися в часі карантину. Хіба можна сумувати, коли львів’яни пропонують стільки всього до перегляду?

Comments

.,.,.,.