Як голлівудський актор Лієв Шрайбер став волонтером у Львові

Зірка фільмів «Люди Х», «Розмальована вуаль», «Дощовий день у Нью-Йорку» Лієв Шрайбер має українське коріння, його дідусь по материнській лінії – з України. Актор захопився оптимізмом українського народу під час війни й вирішив долучитися до нашої перемоги. Кілька днів тому він приїздив із волонтерською групою до Львова. Тут актор активно допомагав тим, хто цього потребує – від переселенців до художниці, що була змушена покинути навчання через війну. Більше на сайті lviv-trend.

Проєкт психологічної допомоги

У межах американського проєкту психологічної допомоги Ukraine Needs You актор поспілкувався з українською психологинею Оленою Коссак та закликав українців, що постраждали від російського вторгнення, звертатися по допомогу до психологів, а не вирішувати проблеми самотужки.

Після цієї розмови на своїй сторінці в Instagram Лієв зазначив, що команда психологів працюватиме на гарячій лінії цілодобово й без вихідних (за бажанням – по відеозв’язку). Всі, кому необхідно розповісти про свої переживання та отримати належну допомогу від кваліфікованих фахівців, можуть звернутися сюди задля збереження психічного здоров’я.

Крім того, організатори проєкту будуть постачати комп’ютери та телефони тим, хто не має доступу, необхідного для використання цих послуг.

Розповідає історії українців світові

У Львові Шрайберу пощастило поспілкуватися з багатьма українцями, історії яких він іноді розповідає в тому ж Instagram.

Наприклад, актор зустрівся з Вікторією, яка розповіла про безпечні центри та притулки для біженців. Також Вікторія познайомила його з художницею Юлією, що не може дозволити собі навчатися через війну. Лієв купив кілька її фотографій, які спробує продати на аукціоні та зібрати кошти на допомогу українцям.

Також він опублікував фрагмент репетиції у Львівській національній філармонії, зазначивши, що музиканти репетирують «Реквієм» Моцарта вдень, а вночі допомагають пакувати медичні препарати та їжу.

Лієв не оминув увагою й особливості тепер вже звичайних буднів в Україні, а саме часті сигнали про повітряну тривогу. Актор розповів своїм підписникам, що якось йому довелося провести всю ніч у підвалі львівського готелю. Проте, його вразила не кількість повітряних тривог, а те, наскільки оптимістичними та жвавими залишаються люди, що ховаються від атак рашистів.

Після безсонної ночі в підвалі актор вирішив подрімати на вулиці.

До слова, до того, як він приїхав до Львова, Шрайбер волонтерив у польському Перемишлі разом із неприбутковою організацією World Central Kitchen. Там він допомагав забезпечувати їжею українських біженців. Декілька днів поспіль зірка готував борщ у величезному чані.

Довідка: Лієв Шрайбер – американський актор театру та кіно, а ще сценарист, кінопродюсер та кінорежисер. Народився у Сан-Франциско, штат Каліфорнія. Лауреат премії «Тоні».

Шрайбер є співзасновником організації BlueCheck Ukraine, що допомагає українським неурядовим організаціям та установам, які надають допомогу українцям, що перебувають у найбільш постраждалих регіонах країни.

Фото: https://www.instagram.com/lievschreiber/

Comments

.,.,.,.