Анджеліна Джолі на Львівщині: як минув її візит

Днями голлівудська акторка та посолка доброї волі ООН у справах біженців Анджеліна Джолі відвідала Львів та область. Спершу її помітили в кав’ярні на Сихові, відеокадри з якої швидко стали мемом у соцмережах. Її візит був несподіванкою та викликав ажіотаж серед місцевих мешканців. Акторка переймається проблемами біженців уже понад 20 років. Більше на lviv-trend.in.ua.

Візит – ініціатива Джолі

За словами офіційного представника ООН Метта Солтмарша, Анджеліна Джолі приїхала в Україну з власної ініціативи, щоби підтримати українців. Управління Верховного комісара ООН у справах біженців не причетне до її візиту.

Приїхала акторка машиною з Польщі. Організацією приїзду займався Офіс президента. Про це розповів журналістам Forbes радник голови ОП Сергій Лещенко. У Джолі були такі умови: візит приватний, не в межах ООН; візит не анонсується заздалегідь; зустрічі тільки з «простими» українцями, а не з українськими політиками.

Деталі візиту

Голова Львівської ОВА Максим Козицький розповів, що 30 квітня, у суботу, в одному із львівських медзакладів Анджеліна провідала дітей, що постраждали від ракетного удару рашистів по краматорському вокзалу. Її дуже розчулили їхні розповіді. Одна дівчинка навіть змогла приватно розповісти Джолі про свою мрію.

Фото з Telegram-каналу Максима Козицького

Крім цього, того дня вона побувала в одному із львівських реабілітаційних центрів, а ще відвідала школу-інтернат у Винниках, де спілкувалася та фотографувалася з вихованцями.

Джолі також зустріла евакуаційний поїзд із Покровська на Головному залізничному вокзалі Львова. Знайшла час і для спілкування з волонтерами. Говорила з переселенцями, що втекли із зони боїв до Львова, вислухала їхні історії. Перебуваючи на вокзалі, Анджеліну застала повітряна тривога. У супроводі львів’ян акторка прямувала до найближчого укриття.

Наступного дня, у неділю, 1 травня, Анджеліна завітала до навчально-реабілітаційного центру в Бориславі, що на Львівщині. У закладі перебувають діти, яких евакуювали з Луганської області. Її супроводжували уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук та заступниця керівника Офісу Президента України Юлія Соколовська.

Посолка привезла дітям подарунки: іграшки, конструктори «Лего», набори для творчості, розвиваючі ігри.

Фото: Бориславська міська рада

Як розповіли у цьому центрі, з допомогою перекладачів вона спілкувалася з дітьми та вихователями. Їй було важливо знати, як діти евакуйовувалися з Луганщини, чи бачили вони, як відбувалися воєнні дії, чи постраждав їхній емоційно-вольовий стан від побаченого. Акторка поцікавилася, чи є серед дітей ті, хто цьогоріч закінчує школу. Вона пообіцяла посприяти подальшому їх навчанню.

Всі діти, що перебувають у цьому закладі, мають статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Джолі зазначила, що з великою турботою ставиться до таких дітей, наголосила на тому, що вони є надзвичайно сильні духом.

До слова, на початку квітня акторка відвідала українських дітей-біженців в одній із лікарень Рима.

Comments

.,.,.,.