Робота Львівського ІТ Кластеру в умовах війни

Львівський ІТ Кластер – це спільнота провідних компаній у галузі інформаційних технологій, які спільно з університетами та міською владою покращують та розвивають ІТ у Львові. Війна вплинула на кожну індустрію, тож IT ­– не виняток. Як саме змінилась робота цих компаній, читайте далі на сайті lviv-trend.in.ua.

Релокація працівників із «гарячих точок»

У межах проєкту «IT Research Monitoring» Кластер опитав компанії про роботу в нових умовах. З’ясувалося, що 98,5 % опитаних компаній продовжують здійснювати ділову активність.

Більшість із компаній Львівського ІТ Кластеру мали свої офіси та працівників у тих областях, де зараз ведуться активні бойові дії. Тож одним із завдань компаній стала організація переїзду цих працівників у більш безпечні міста. 59 % опитаних компаній забезпечили організований виїзд працівників та їхніх сімей.

Допомога під час релокації була не лише організаційною, але й фінансовою. Деякі компанії виплатили працівникам зарплату раніше. А ще деякі ввели одноразову фінансову допомогу (у середньому 957 доларів) для тих, хто переїжджав із небезпечних областей, а частина компаній – і для всіх працівників загалом.

Фінансова підтримка працівників

Фінансово допомогли не лише одноразовою виплатою та виплатою зарплати раніше тим, хто цього потребував, але й також компанії переглянули політику виплат працівникам, які вступили до лав ЗСУ, до сил тероборони ЗСУ чи були залучені до волонтерської діяльності.

Відповідно до результатів того ж опитування «IT Research Monitoring», 26,7 % компаній зберегли повну зарплату і ще 26,7 % опитаних компаній зберегли половину зарплати тим, кого призвали до Збройних сил України.

Щонайменше тисяча працівників львівської ІТ-індустрії була призвана до лав Збройних сил України або долучилася до територіальної оборони.

Волонтерська діяльність

Після 24 лютого IT-компанії лише посилили допомогу та підтримку Україні. Понад 30 % працівників, крім основної діяльності (якою, до речі, також допомагають Україні, сплачуючи податки та тримаючи на плаву нашу економіку), були залучені ще й до волонтерської діяльності.

Для прикладу, компанія Eleks, що є однією із засновниць Львівського ІТ Кластеру, активно допомагає переселенцям із трансфером у західні області країни, пошуком житла, пошуком необхідних речей для військових, координацією співпраці з іншими організаціями, що збирають і пересилають допомогу, тощо.

Загалом, ІТ-спільнота активно підтримувала армію та профільні фонди ще до початку повномасштабного вторгнення росії, вона перерахувала сотні мільйонів гривень на потреби ЗСУ. Наприклад, вже згадана компанія Eleks щодня перераховує на підтримку ЗСУ 600 тисяч гривень. Про це компанія повідомила у своєму Instagram 28 лютого.

До слова, львівські айтішники створили гру «Play for Ukraine», що атакує сайти, які обслуговують армію рф. Як повідомляє Міністерство цифрової трансформації, один гравець надсилає приблизно 20 000 запитів за годину гри для блокування російських сайтів. Гравцем може стати кожен.

Comments

.,.,.,.