Перевтілення акторів у волонтерів: як живуть театри Львівщини під час війни

Під час війни театри Львівщини продовжують працювати та приймати відвідувачів, проте їхня місія змінилась: тепер вони займаються волонтерством та організовують для людей прихисток. Замість стільців у залі стоять ліжка та матраци, а актори, що раніше розважали глядачів, сьогодні поселяють переселенців, готують для них їжу, плетуть маскувальні сітки тощо. Далі на lviv-trend.

Львівський академічний театр імені Леся Курбаса

Цей театр став хостелом для людей, що переїхали з місць, де ведуться активні бойові дії. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну на сцені (у прямому сенсі цього слова) переночувала вже не одна сотня вимушено переміщених дорослих та дітей. Актори допомагають всім, хто цього потребує.

Також переселенці можуть перепочити у холі театру, там їх ще й нагодують, пригостять кавою чи чаєм, а крім того, нададуть професійну допомогу медсестри, юрист і психолог.

Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки

Тут розгорнули прихисток на 25 осіб. Працівники театру готують їжу та возять її на львівський вокзал для людей, що тільки прибули до Львова з інших міст. На базі театру волонтери ще й шиють балаклави, бафи та стрічки для наших вояків.

Львівський театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки»

Тут плетуть маскувальні сітки й навіть дають прихисток для переселенців, хоч і приміщення театру доволі маленьке за площею. Окрім того, що театр волонтерить, він ще й продовжує виконувати свою основну функцію – гастролює з виставами. Ці вистави для дітей, що змушені були покинути свої домівки.

Цікаво, що сам директор театру – актор та режисер Олекса Кравчук – вступив до лав ЗСУ.

Перший академічний український театр для дітей та юнацтва 

Тут облаштували прихисток на 60 осіб. Переселенців розмістили в гримерках та репетиційному залі. Колектив театру сортує гуманітарну допомогу й відправляє українським областям, які того найбільше потребують.

Національний драматичний театр імені Марії Заньковецької 

Заньківчани збирають гуманітарну допомогу, готують їжу для військових та вимушено переміщених осіб, плетуть сітки, а ще шиють одяг для ЗСУ та організовують різноманітні заняття для дітей-переселенців і сеанси «творчої терапії» для дорослих.

Львівський академічний обласний театр ляльок

Цей театр також надає прихисток для вимушених переселенців. Щодня тут розміщують до 60 людей. Ліжкомісця організували в репетиційній кімнаті, на бейбі-сцені, у фоє та в нижньому залі театру. У театрі облаштували навіть душ та пральну кімнату. З харчами допомагають львівські підприємці. Крім того, працівники театру проводять арт-заняття з дітьми.

Львівський академічний обласний музично-драматичний театр імені Юрія Дрогобича 

У приміщенні цього театру поселили кілька акторських родин, що переїхали з місць ведення активних бойових дій.

Колектив театру готує їжу для наших бійців. Народні артистки й музикантки закуповують продукти й самостійно ліплять вареники, роблять котлети й борщові заправки.

Фото: Львівська ОВА 

Comments

.