«З теплом у серці»: виготовлення консервів-термоакумуляторів для військових у Львові

У «Львівській свічковій мануфактурі» волонтери роблять консерви-обігрівачі. Щодня вони спільно зі студентами Українського католицького університету виготовляють до тисячі термоакумуляторів, які українські бійці використовують для обігріву та як джерело світла, повідомляє сайт lviv-trend.

Чия це ідея?

Цей винахід належить мешканцеві Миколаєва, волонтерові Олександру Липатникову. Справу у Львові продовжив його 16-річний син. Вони удосконалили спосіб, який волонтери використовують з 2014 року: до консервної банки заливався парафін і встромлювався гніт – тобто винахід використовувався як велика свічка.

У 2019 році в Олександра Липатникова з’явилась ідея законсервувати таку банку, щоби парафін можна було використовувати багато разів. Військовий зможе розплавити банку за допомогою буржуйки або ж просто кинути її на 10 хвилин у гарячу воду. Тоді парафін акумулює велику кількість тепла – банку з розплавленим парафіном можна покласти собі за пазуху, він грітиме бійця приблизно впродовж 4 годин.

Приїхавши з родиною на Львівщину, він розмірковував, чим може бути корисний і кому зможе запропонувати ідею виготовлення термоакамуляторів. Тож сконтактував із волонтерським центром Українського католицького університету, там студенти допомогли зібрати гроші на спеціальний закатний апарат.

Власник «Львівської свічкової мануфактури» надав місце для роботи, працівників та необхідне обладнання. Раніше в цьому приміщенні збиралися для виготовлення декоративних свічок, тож перекваліфікуватись було не складно. Крім того, 3 тонни парафіну волонтерам надав безкоштовно один із заводів у Богуславі. Банки отримали на складі у Запоріжжі.

Проблема полягає в тому, що всі банки мають кілечка на кришках, тож у бійця може виникнути спокуса її відкрити. Якщо він її відкриє, вона вже не зможе бути багаторазовим термоакумулятором, проте все ще залишиться джерелом світла, якщо після її відкриття підпалити гніт.

Як виготовляють консерви-обігрівачі?

У залізні банки кладуть картон, щоби полум’я трималось довше, тоді наливають туди розплавлений парафін. Установка для плавлення парафіну працює за принципом водяної лазні. Знизу – вода, вона нагрівається, а парафін плавиться. Коли парафін вистигає, банки герметично закатують на спеціальній установці. Її Липатникові придбали в Польщі. Над заливанням парафіну в банки та консервацією їх щодня працюють 7 людей.

Поки вони цим займаються, волонтери з Українського католицького університету роблять заготовки для наступної партії: клеять на стінки порожніх банок наліпки з інструкціями. Напис «З теплом у серці та з вірою у вас» прикрашає кришечку. Такі заготовки готують приблизно 20 осіб.

Крім того, 4 людини з волонтерського центру УКУ займаються координацією всіх процесів.

За день вдається виготовити 600-700 термоакумуляторів. Планують зробити 12,5 тисяч таких консервів. За словами Олександра, міні-обігрівачі зараз найбільше потрібні на півночі країни, де температура нижча на 3-4 градуси, порівняно з іншими регіонами. 

Comments

.