До Львова на гастролі приїхав театр пісочної анімації, який по-особливому показує Шевченка

Театр пісочної анімації, як вид мистецтва, недавно “працює в Україні”, однак вже встиг полюбитись багатьом. Новий формат театру представляє собою творчість, що заснована на поєднанні малюнка (пісочної анімації), слова (акторська гра) та музики. Кожен спектакль – це фантастичне видовище, що унікальне у своєму роді, бо створюється на очах у глядача, тут і зараз. На великому екрані глядачі можуть спостерігати за роботою художників, слухаючи чарівний голос або мелодії, що занурюють у світ чудес та казок. Одним із таких театрів є київський театр пісочної анімації “Золотий Лев”, який у ці дні гастролює у Львові.

Як повідомляє інформаційний портал “lviv-trend“, кияни вже показали у місті Лева дві чудові вистави. Театрали спробували зацікавити львівських школярів свіжим підходом до величної постаті Тараса Шевченка, його життя, творчості. І, здається, у них це вийшло. Як зазначають самі фахівці пісочної анімації, діти звикли асоціювати Шевченка як постать з книжок, чергового українського письменника, творчість якого треба вчити або ж просто Шевченка сприймають як пам’ятник. Актори це розуміли, а тому своєю виставою хотіли наблизити дітей до Шевченка, зацікавити, показати, що Великий Кобзар був звичайним хлопчиком, у якому жив великий талант. До того ж постать Тараса “оживили”, змалювавши його як мрійника та надзвичайно чуттєву людину. Про це пише zaxid.net.

Василь Гоцко, один з акторів театру, розповів, що основне завдання вистави (окрім інших), а зокрема людей, що її творять, віддалити дітей від шкільного матеріалу, до чого вони звикли щодня, та у такий спосіб зацікавити, освіжити їхнє сприйняття Тараса Шевченка.

Театрали пісочної анімації зазначають, що їх вистави – це постійна динаміка образів та пейзажів, що вимагає від художника точних рухів. Цей колектив має у репертуарі, здебільшого, казки для дітей. Часом вони працюють із оркестром, анімують музичних класиків. Але відтепер започаткували і освітню шоу-програму, розпочавши із постаті Тараса Шевченка та його творчості – поставили виставу на основі віршів та фактів із біографії.

Зазначимо, створити театр пісочної анімації вирішили ще 5 років тому дві художниці – Ольга Крижановська та Світлана Данильченко. Так заснували у Києві театр “Золотий Лев”. Відтоді вони творять картини з піску на очах у глядачів, поєднуючи дійство з грою актора. Вже на сьогодні, розповіла Ольга Крижановська, актори театру пісочної анімації володіють неабиякою технікою у рамках цього мистецтва, використовуючи навіть свої особисті способи малювання.

Comments

.,.,.,.