Зйомки фільму за книгою Кузьми у Львові стартували: подробиці

Цими днями у мальовничому місті Лева розпочали знімати велике кіно – стартували зйомки фільму “Я, “Побєда” і Берлін”, розповідає сайт lviv-trend.in.ua. Зйомки стрічки за мотивами однойменної книги видатного Кузьми Скрябіна розпочалися дуже символічно – в день народження славетного львівського батяра.  

На старт зйомок завітав сам міський голова 

1

Поціновувачі творчості Кузьми з нетерпінням чекали на початок зйомок кінофільму. Сьогодні, 17 серпня, зйомки нарешті стартували, і на старт завітав сам міський голова Андрій Садовий, який зазначив під час урочистості, що впевнений, що за цим спостерігає Кузьма з неба. 

“Я переконаний, що цей фільм буде класний, тому що все, що починається у Львові, має успіх і перемогу”, – зазначив міський голова. 

І на додачу – побажав знімальній групі Оскара, та ще й – не одного. 

Зйомки фільму у Львові стартували з вулиці Стрийської і робота знімальної групи тут закипіла ще з самого ранку, від 05:30 год. Триватимуть зйомки в нашому місті (а зніматимуть стрічку не лише у Львові) до 27 серпня включно, на різних львівських локаціях. Мешканців міста застерігають про маленькі незручності на вулицях міста (можливе ситуативне перекриття доріг), однак воно того варте! Чому – читайте нижче.  

Основою для майбутнього фільму стала однойменна книга Кузьми 

2

Всі ми захоплювалися творчістю легендарного Кузьми, особливо його музичним талантом, а також неймовірною харизмою. Талановиті люди талановиті у всьому, тож Андрій Кузьменко проявив свій талант не лише у музичній сфері і підкорив ще й письменницьку галузь.  

Книга “Я, “Побєда” і Берлін” стала літературним дебютом Кузьми, її було випущено у світ харківським видавництвом “Фоліо” в 2006 році. Це збірка, до якої увійшли дві повісті. Перша з них має таку ж назву, як і збірка, друга повість ж отримала назву “Місто, в якому не ходять гроші”. Окрім цього, до збірки потрапили тексти пісень, які написав Кузьма.  

Згодом у світ випустили і аудіокнигу, де швидким темпом (буквально за три години сорок п’ять хвилин) начитав сам автор книги – легендарний Андрій Кузьменко. Аудіокнига, щоправда, містила цілу низку недоліків, адже Кузьма не церемониться і чути, як він збивається з ритму, позіхає, робить паузи, неправильні інтонації тощо, однак все рівно в мережі можна знайти чимало схвальних відгуків про аудіокнигу і про самого автора.  

Про сюжет книги Кузьми 

3

Перша повість – “Я, “Побєда” і Берлін” – розповідає про події з життя самого Андрія Кузьменка. Всі події в першій повісті відбуваються довкола старого автомобіля марки “Побєда”, на якому хлопець Андрій подорожує разом зі своїм другом по німецькій столиці. Комічна історія появи цього автомобіля в Андрія, адже він придбав його у якогось невідомого художника практично за безцінь. Гроші ж для купівлі цього старезного автомобіля він взяв у своєї сусідки.  

Такою купівлею син розчарував свою матір, адже їхня родина вже мала сумний досвід купівлі автомобіля. Та таки “Побєда” має свої переваги, хоч і спричинила масу проблем під час подорожей Україною. Не лише Україною, адже по дорозі в Німечинну старенька “Побєда” теж принесла купу пригод. Про це розповідає друга частина книги Кузьми.  

Але яким би було життя без пригод? Сумним і одноманітним. Тож юнак завдяки неймовірній винахідливості старається знайти вихід з будь-якої ситуації, і це йому вдається зробити. 

Якщо ж говорити про другу частину книги, то в центрі сюжету постає утопічна ідея безготівкового існування. В цій повісті Кузьма концентрується на ретрансляції людської жорстокості, а в закритій зоні, куди випадково потрапляє героїня, автор хоче показати суспільство майбутнього. Стиль другої повісті, як і першої (та й усієї творчості Кузьми загалом) простий і доступний, легка форма, в якій багато змісту і філософських думок. 

Якою буде екранізація книги Кузьми? 

4

Наприкінці 2020 року кінокомпанія Star Media має випустити у прокат повнометражну стрічку на основі книги легендарного Кузьми. За жанром фільм – пригодницька комедія. Саме проєкт цього фільму став переможцем одинадцятого конкурсного відбору Держкіно.  

Знімальна група, яка працює над фільмом про Кузьму, вже створила чимало інтриги над стрічкою і пообіцяла чимало сюрпризів для глядачів, які з нетерпінням чекають на вихід стрічки у світ. Зокрема, продюсери фільму тримають інтригу і не розповідають глядачам, хто ж стане виконавцем головної ролі у фільмі. Та поки що запевняють їх в одному: в цій стрічці має з’явитися багато нових та несподіваних героїв. Хто вони – дізнаємося зовсім скоро. 

В планах знімальної групи – зробити так, щоб передати в фільмі максимально атмосферу світу Кузьми, показати його позитивне ставлення до всього, навіть до негараздів та проблем на життєвому шляху. Планується потужна промокампанія, адже продюсери вважають, що стрічка буде цікавою для широкої цільової аудиторії. Молода аудиторія матиме змогу побачити, якою була молодість у їхніх батьків, а старші ж зможуть згадати про ті веселі безтурботні часи.  

Фільм має передати атмосферу дев’яностих років, здивувати глядача великою кількістю локацій, зміною персонажів, веселими пригодами та відбірним гумором, притаманним для Кузьми. Також обіцяють, що в фільмі глядачі зможуть почути найкращі кавер-версії відомих хітів легендарного львівського батяра, які виконають відомі українські артисти.  

Зніматимуть стрічку у Львові, Києві та Берліні. Частину сцен – берлінську частину сюжетів – теж планують знімати в місті Лева, адже в німецькій столиці не збереглися місця з дев’яностих. У Львові ж знімальна група знайшла ці локації, де і будуть відбуватися зйомки.  

Сподіваємося на вдалі зйомки і очікуємо на вихід стрічки у світ.  

Comments

.,.,.,.