Грушевський у смартфоні: у Львові презентують унікальний мобільний додаток

Чого тільки зараз не вигадують, аби діти та дорослі постійно навчались та розвивались. В умовах розвитку та інноваційності ХХІ століття, мають бути і відповідні джерела науки та способи її осягнення. Саме такої думки дотримуються працівники Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові, які спільно з командою ІТ-фахівців із “Skeiron” розробили мобільний додаток, що дає можливість віртуально побувати у будинку відомого українського історика, професора Львівського університету, голови УЦР та першого Президента УНР Михайла Грушевського. Таку інформацію оприлюднили у прес-службі ЛОДА.

“DMH Lviv AR” – що це?

додаток

Як повідомляє інформаційний портал “lviv-trend“, офіційна презентація проєкту смартфонного додатку доповненої реальності “DMH Lviv AR” для експонатів музею Михайла Грушевського відбудеться у четвер, 10 жовтня. Організатори дійства ласкаво запрошують усіх бажаючих прийти на цю цікаву подію у Державний меморіальний музей. Початок презентації о 15:00, інформують на офіційній сторінці музею у ФБ.

Що ж таке цей “DMH Lviv AR”? Як розповіли працівники музею та автори додатку, це унікальна можливість кожної людини за допомогою смартфону переміститись у ХХ століття, а саме – у будинок видатного українського вченого, дослідника, професора історії Михайла Грушевського. “DMH Lviv AR” відкриває перед гостем світ, у якому жив і працював славний українець. Це немов би переміститись назад у часі, зазначають музейники, і на власні очі побачити, відчути атмосферу столітньої давності. Мобільний додаток дозволяє не тільки прогулятись будинком Грушевських (від підвалу до горища), побачити його з різних ракурсів, але й розглянути найцікавіші та найцінніші родинні реліквії, рукописи вченого та праці його дружини. У часі віртуальної подорожі можна ознайомитись з найбільш відомими роботами українського вченого, які відомі на увесь світ. Також додаток дає можливість зблизька побачити особисті речі Михайла Грушевського та його сім’ї і речі побуту, якими щоденно вони користувались впродовж 12 років, проживаючи у цій віллі. Крім того, у додатку представлено й інші музейні експонати – автентичні речі доби Української Революції.

Державний меморіальний музей Михайла Грушевського – визначна пам’ятка в українській культурі

історик

Державний меморіальний музей Михайла Грушевського – відомий у Львові музей, який розкриває всю величність видатного українця Михайла Сергійовича Грушевського – його життя, творчий шлях та численні праці. Цей музей заснували у 1998 році, а офіційне його відкриття відбулось 22 серпня 2000 року. Державний меморіальний музей Михайла Грушевського розміщено у приміщеннях вілли, де безпосередньо жив Михайло Грушевський з сім’єю, а це було у період 1902-1914 років. Загалом музей зберігає понад 20 тисяч експонатів, які у різний спосіб пов’язані з визначним українцем. 

Організатори презентації мобільного додатку зазначають, що буде надзвичайно цікаво: в межах сучасності віртуально спостерігати за умовами життя видатного українця з ХХ століття.

Comments

.,.,.,.