Перший в Україні великий концерт для пацієнтів психлікарні проведуть у Львові

Вже незабаром у Львові має відбутись особлива, а головне - надзвичайно потрібна, музична подія. Мова піде про перший в Україні великий концерт для пацієнтів з різними психічними розладами. Особливу та, на перший погляд, незвичну подію проведуть на території Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні 10 жовтня. Концерт матиме назву "Розуміємо, приймаємо, діємо". Про це повідомили у прес-службі Львівської міської ради (головне фото - умовне).

Як інформує "lviv-trend", концерт відбудеться під відкритим небом на території Львівської психлікарні. У центрі цієї музичної події будуть як артисти, що приїдуть сюди розважати усіх, так і пацієнти з різними вадами психічного здоров'я. Адже у рамках цієї події організатори працюють над тим, щоб участь у події взяли і самі хворі (у яких випадках це можливо), щоб вони відчули, що є не забутими та не відкинутими суспільством, а так само, як інші, можуть брати участь у важливих громадських справах. Автори цього культурного проєкту зазначають, що головна мета заходу - щоб хворі, які роками не покидають стін лікарні, подихали повітрям культурного життя країни. Керівниця цього заходу - Іоланта Пришляк.

Подробиці свята "Розуміємо, приймаємо, діємо"

лікарня

У рамках концерту "Розуміємо, приймаємо, діємо" для хворих та їх близьких, лікарів, волонтерів, гостей свята та просто небайдужих на сцені виступатиме Академічний симфонічний оркестр ʺІNSO-Львівʺ. Він виконає твори Вольфганга Амадея Моцарта - світового класика, основоположника класичної музики. Іоланта Пришляк, голова правління академічного симфонічного оркестру ʺINSO-Львів", розповіла, що насправді твори світових класиків володіють неабиякою магією, яка гармонізує душу, певним чином зцілює її та заспокоює мозок. Жінка додає, що часто ця музика покращує настрій та допомагає справитись з різного роду труднощами. Тому, переконана музикантка, гості концерту будуть задоволені та щасливі від цього дійства.

Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку, у рамках теми зазначив, що концерт у Львові стане першим в Україні подібним заходом, що у такому відкритому інклюзивному форматі продемонструє всьому людству важливість психічного здоров’я та цінність підтримки таких пацієнтів. Пан Москаленко додав, що цей концерт буде насправді не таким, як інші, адже місце проведення - незвичне, формат - нестандартний, а гості - особливі. Тому ласкаво запрошує усіх небайдужих долучитись до цього дійства та підтримати людей з психічними розладами у такий спосіб.

Всесвітній день психічного здоров`я - що це?

день

Всесвітній день психічного здоров`я за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров'я щорічно відзначають 10 жовтня. Це запропоновано робити задля обізнаності усіх людей у рамках питань психічного здоров'я та всього, що з цим пов'язано. Вперше День психічного здоров`я відзначили ще у 1992 році. Головна мета такої всесвітньої акції - звернути увагу людей на психічне здоров'я, на пацієнтів з психічними проблемами та показати, що таких треба лікувати, підтримувати, а не викидати, як непотріб, з суспільства.

Коментарі