Власник семи “Греммі”

 

  Львівщина подарувала світу чимало талановитих музикантів. Один з таких – Емануель Акс. Видатний піаніст здобув чимало відомих нагород. Більше на сайті lviv-trend.in.ua.

 Син в’язнів нацистських концтаборів

Варто зазначити, що у Львові народилось чимало всесвітньо відомих піаністів. Це і Мечислав Хорошовський, Моріц Розенталь.  Емануель Акс народився у 1949 р., у Львові. його батько був логопедом, у роки Другої світової війни був інтернований до Львівського гетто, пережив увесь жах знущань над людьми. Хоча Акс народився у Львові, вже у 1957 р. він з родиною переїхав до Польщі. Акс навчився грати на піаніно у свого батька, який майстерно виконував різноманітні композиції на цьому інструменті. Сам Акс стверджує, що саме у Львові він вперше познайомився з музикою, розпочав грати на скрипці, а вже потім – на піаніно. Також піаніст добре пам’ятає Оперу, оскільки його батько був постановником голосів у Львівському оперному театрі, брав на вистави малого сина. Через те, що пройшло багато років, Акс не пригадує ім’я свого першого вчителя зі скрипки, однак чудово пам’ятає його зовнішність.

У 1959 р. Акс із сімєю вже знаходидився у Канаді, а у 1962 р. родина перебралась до Нью-Йорка. Акс навчався в Джульярдській школі, у відомого музиканта Мечислава Мюнца. У 1970 р. Емануель закінчив Колумбійський університет, отримав американське громадянство.  

 До музичних висот

Емануель Акс виконує як класичні твори, таких видатних майстрів як Моцарта, Бетховена, Шопена та інших так й сучасних композиторів – Тіппета, Хенце, Адамса та інших

У 1974 р. акс виграв доволі популярний конкурс Артура Рубинштейна, що проводився в Ізраїлі. Цей конкурс кардинально змінив життя музиканта, дав йому поштовх для підняття на музичний Олімп. Далі піаніст-віртуоз здобув премію Евері Фішера у США. Усього відомий музикант здобув сім премій “Греммі”, за сольне та ансамбеве виконання. А “Греммі” – це одна з найпопулярніших у світі музичних нагород, яка вручається американською національною академією мистецтв (музичний “Оскар”). Останню “Греммі” Акс здобув у 2004 р. Акс цікавиться спортом, не пропускає тенісні турніри та змагання з американського футболу. Він часто виступає у всесвітньо відомому Карнегі-Хол. Акса вважають одним з найкращих класичних піаністів у світі. Піаністу вдалось виступати з іншими всесвітньо відомими музикантами. Наприклад своїми виступами з віолончелістом Йо Йо Ма Акс здобув п’ять “Греммі”. Акс виконував композиції також із відомим скрипалем Іцхаком Перельманом. 

6
Емануель Акс під час виступу

Акс виступав у багатьох містах світу – Нью-йорк, Санкт-Петербург, Токіо, Берлін та інші. Він завжди збирав аншлаги. У 2010 р. Акс стверджував, що давав по 100 концертів на рік у 50 різних містах. У вільний час Акс полюбляє слухати Френка Сінатру. Акс, як й інші музиканти, спортсмени, письменники, стверджує, що самого таланту в будь-якій царині недостатньо. Потрібна, перш за все, тривала, копітка праця, відточувати свою майстерність. Звичайно Аксу стати всесвітньо відомим музикантом допомогла тривала праця, хороший слух та любов до музики. Остання стала для піаніста сенсом життя.

Comments

.,.,.,.