Культура в режимі онлайн: що покажуть львівські театри цього тижня?

Карантин у Львові продовжується, на повноцінне відновлення роботи всіх міських закладів культури та установ поки що чекати не доводиться, однак навіть попри пандемію і обмеження через карантин культурне життя у Львові не вщухає – сайт lviv-trend.in.ua вже розповідав містянам про те, які заклади продовжують свою роботу в дещо новому форматі і чим можуть львів’яни зайнятися під час карантину. До вашої уваги – плани Львівської Національної Опери та театру імені Леся Курбаса на найближчі кілька днів, в час з 29 по 31 травня.  

В ці дні опера планує зосередитися на трансляціях балетних перлин – львів’янам покажуть балети, створені на основі захоплюючих сюжетів світової літератури – творів Джорджа Байрона та Мігеля де Сервантеса. Традиційно трансляції будуть відбуватися в п’ятницю, суботу та неділю, а переглянути їх можна буде в електронному режимі на каналі опери YouTube за посиланням: https://www.youtube.com/user/OperaLviv/videos. А чергову виставу від театру імені Леся Курбаса можна буде знайти на сторінці театру у Facebook і також на каналі театру в YouTube.  

Балет “Корсар” Адольфа Адана 

2

Балет “Корсар” – яскравий балет на пригодницьку тематику про життя корсарів, написаний на музику Адольфа Адана, Лео Делиба, Рікардо Дриго, Цезаря Пуні, хореографією Жуля Перро та Маріуса Петіпа. Вперше світ побачив цю оперу в далекому 1856 році в паризькій опері, її можна побачити і в львівській опері.  

Лібрето написав Анрі Сен-Жорж під впливом однойменної поеми Джорджа Байрона 1814 року. 

Перед львівськими глядачами відкриється захопливий і цікавий світ життя корсарів, життя яких сповнене небезпек та захопливих пригод. Це – картини печер, де перебувають самі корсари, гарему, а також картини мальовничого райського саду, де живуть екзотичні тварини і ростуть екзотичні рослини. Все це видовище підкреслюють барвисті костюми, а також колоритна сценографія, – словом, видовище незабутнє, і його вартує переглянути бодай раз в житті.  

Скільки триватиме показ: 1 година 50 хвилин. 

Час і дата трансляція балету “Корсар” на каналі опери: п’ятниця, 29 травня, початок – о 19:00 годині.  

Балет “Дон Кіхот” Людвіга Мінкуса 

22

Ще один захопливий балет транслюватиме львівська опера цього тижня, це – “Дон Кіхот” – яскравий святковий балет, що назавжди увійшов в скарбницю світового мистецтва. Перша постановка відомого сьогодні у всьому світі балету відбулася в Москві в 1869 році.  

Захоплюючий сюжет за романом Сервантеса і палка музика Мінкуса, запальні танці з національним колоритом і найскладніші класичні па у виконанні головних героїв, вражаючі декорації і розкішні костюми справлять враження на глядачів різного віку. Хореографічну редакцію балету презентує балетмейстер-постановник Юліана Малхасянц. 

3

Зазначимо, що Людвіг Мінкус був чехом за національністю, однак тривалий час жив і творив у Росії, де і з’явилося кілька десятків балетів, серед яких найбільшої слави зазнав балет про славетного Дон Кіхота – найвідомішого персонажа у світовій літературі, від якого з’явилося чимало інших творів мистецтва. Хоча в сюжетному центрі опери Мінкуса – не історія самого Дон Кіхота, а оповідь про кохання Кітрі та Базіля.  

Також до переліку робіт славетного Людвіга Мінкуса належить опера “Роксана”, опера “Баядерка” та інші.  

Скільки триватиме показ: 1 година 45 хвилин. 

Час і дата трансляції балету “Дон Кіхот” на каналі львівської опери: субота та неділя, 30-31 травня, початок трансляції – о 19:00 годині.  

Онлайн-трансляція вистави “Формули екстази” за поезією Богдана-Ігоря Антонича 

4

Вистава, яка була приурочена до століття від дня народження визначного українського поета Богдана-Ігоря Антонича та є драматичними замальовками за текстами Богдана-Ігоря Антонича. 

У виставі “Формули екстази” актори інтерпретують поезії з усіх збірок Антонича і розвивають ключові теми його творчості (природа, кохання, значення і вага мистецтва, минущість життя, місто, Бог) поєднуючи їх із музикою Лисенка, Баха, лемківськими народними піснями та романсами Богдана Весоловського. 

55

Поезія Антонича – це відтворення світу людини, яка була закохана в життя, а його поезія звертає увагу на внутрішній світ людини, він пише про любов, скороминущість життя, ваги мистецтва та про інші вічні теми.  

Зазначимо, що прем’єра цієї вистави відбулася ще понад 10 років тому, в 2009 році.  

Львів’ян запрошують долучитися до гарного світу багатогранної поезії славетного поета і поринути в свій поезії та музики.  

Скільки триватиме показ: 1 година. 

Час і дата трансляції вистави “Формули екстази”: п’ятниця, 29 травня, початок трансляції – об 19:00 годині.  

Зазначимо, що переглянути архівні покази вистав можна і на сайті театру імені Марії Заньковецької – на сайті є чимало збережених відеозаписів вистав, які можна переглянути в будь-який зручний час. Це – улюблені і добре знані для львів’ян вистави. 

6

Наприклад, на сайті театру можна знайти архівний запис вистави “Сватання на Гончарівці”, “Політ над гніздом зозулі”, “Ромео і Джульєтта в кінці листопада”, “Неаполь – місто попелюшок”, “Історія коня”, “Житейське море”, “Два дні… Дві ночі” та багато-багато інших вистав, які можна переглядати знову і знову з тією ж насолодою від відмінної акторської гри, чудових костюмів та гарно написаного сценарію. 

Як бачимо, хоч карантин і далі триває, культурне життя у Львові аж ніяк не вщухає – численні вистави кожного тижня пропонують львів’янам до перегляду міські театри. Тож навіть карантин і перебування вдома можуть піти на користь – не опускайте нагоди долучитися до мистецтва! 

Будьте здорові та слідкуйте за трансляціями улюблених вистав в електронному режимі! 

Comments

.,.,.,.