Un opéra dans la guerre – фільм про Львівську оперу під час війни

Un opéra dans la guerre («Опера на війні») – документальний фільм про діяльність під час війни Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької. Далі на lviv-trend.

На початку квітня ЮНЕСКО підрахувало, що ворожа армія пошкодила щонайменше 53 культурні об’єкти. Однак працівники Львівської опери, занесеної до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, вирішили чинити опір так, як вони це вміють найкраще – на культурному фронті. Незважаючи на загрозу обстрілів та бомбардувань, через місяць повномасштабної війни вони знову відчинили двері театру й дозволити артистам репетирувати.

Тож цей 33-хвилинний фільм про мистецький опір. Наскрізна лінія – особиста історія та реакція на війну й спричинені нею обставини генерального директора – художнього керівника театру Василя Вовкуна, соліста опери Тараса Бережанського, провідних солістів балету і сімейної пари Ярини Котис та Олександра Омельченка.

Це правдива й відверта розповідь про силу української культури. Стрічка про те, як танцюристи, співаки, музиканти та технічні працівники Львівської опери взяли на себе обов’язок оживити українську культуру, коли вона стала привілейованою мішенню росіян.

Творці стрічки

Фільм створила французько-польська команда журналістів у складі Пеґґі Брюґієра, Яцека Блащика та відомого оператора Венсана Рембо.

Венсан Рембо вже раніше знімав фільми про театри й навіть отримав у 2020 році американську телевізійну нагороду Emmy (телевізійний аналог премії «Оскар») за фільм Vertige de la chute, що розповідає про балетну трупу театру з Ріо-де-Жанейро.

Команді вдалося відчути та зафіксувати увесь спектр емоцій колективу Львівської опери: хвилювання та напруження від звуків повітряної тривоги, сльози від безповоротних втрат рідних та радість від можливості знову виходити на сцену.

Світова прем’єра фільму вже відбулася на франко-німецькому міждержавному культурному некомерційному телеканалі Arte. Зараз фільм доступний лише французькою та німецькою мовами. Скоро його можна буде переглянути і з українськими субтитрами, а також команда планує презентувати розширену версію для українських глядачів.

Додамо, Львівська опера під час війни поєднує активну роботу над новими проєктами та волонтерську діяльність. Серед таких нових проєктів – опера українського композитора Євгена Станковича «Страшна помста», яку планують презентувати львів’янам та гостям міста вже восени.

Comments

.,.,.,.