Історія львівського рок-гурту “Плач Єремії”

 «Плач Єремії» – рок-гурт, який зміг актуалізувати низку поезій українських авторів та розвинути власний музичний стиль виконання. Композиція гурту «Вона» стала однією найвідомішою з пісень серед українських слухачів наприкінці ХХ – на початку ХХІ століття та не втрачає своєї популярності до сьогодні. Хоча мало хто знає, що пісня створена на основі тексту українського поета Костя Москальця. 

Це не єдиний цікавий факт з історії існування гурту «Плач Єремії», про творчу діяльність якого розповімо далі. Більше на lviv-trend.in.ua.

Історія створення гурту та перші успіхи

Ідея створити гурт виникла раптово в 1990 році в його двох учасників – Тараса Чубая та Всеволода Дячишина. Одного раду вони зібралися в театрі «Не журись!», де виконали власні пісні. Тоді подумали про об’єднання та розвиток власного проєкту.

Після цього, до виконавців доєднався їхній однокласник – Олекса Пахолків, котрий займався грою на віолончелі. Вже втрьох вони співали на тематичних подіяв в театрі «Не журись!».

Пізніше до гурту долучився Олег Шевченко, який покинув інший гурт «Аптекар», що вже закінчував свою діяльність. У цей час група почала активно виступати у Львові. В складі музикантів стається ще одне поповнення – вступити в групу вирішує Мирослав Калитовський, котрий грає на барабанах.

Цікаво, що назву «Плач Єремії» запропонував соліст гурту – Тарас Чубай. Він бере біблійний мотив для того, щоб надати гурту особливого сакрального сенсу. Крім того, Тарас Чубай взяв таку ідею з однойменної поеми свого батька Григорія Чубая. Адже саме його поезія надихнула Тараса Чубая до створення багатьох музичних композицій.

Дебют гурту стався на фестивалі «Червона рута» в 1991 році, де музиканти посіли третє місце. Після цього «Плач Єремії» веде активну творчу діяльність.

Виконавці стають лауреатами номінації «Арт-вивих» на фестивалі «Вивих». Виступають на вечорі поезії Віктора Неборака та беруть участь в міжнародному фестивалі «Марія».

C:\Users\smail\Desktop\plach2.jpg
Фото: Гурт «Плач Єремії» на одному з концертів

У 1996 році рок-гурт отримує нагороду «Золоту Жар-птицю» на Таврійських Іграх. Відтак, «Плач Єремії» стає найкращим рок-гуртом України.

За цей час, група зазнала різних трансформацій. Серед учасників змінився гітарист Олександр Мороко, з’явився інший барабанщик Олександр Кеменський та клавішник Юрій Дуда. Натомість функції продюсера виконував Олександр Богуцький.

Альбоми та творча діяльність гурту

Перший альбом «Плач Єремії» записав у 1993 році, він входить під назвою «Двері, які насправді є». В альбомі містяться пісня, які створені на тексти відомих українських поетів – Юрія Андруховича, Віктора Неборака та Григорія Чубая.

В наступні роки вийшли альбоми: «Най буде все, як є …» (1995 рік), «Хата моя» (1997 рік), «Світло і сповідь» (2003 рік).

C:\Users\smail\Desktop\2774f79a-27b9-4b15-bf95-29c2007ce9a2.jpg

Фото: Обкладинка першого альбому

У ще одному альбомі «Наше Різдво» гурт актуалізує лемківські пісні у власному репертуарі. Крім того, «Плач Єремії» разом з «Стрих-оркестром» оживили композиції Володимира Івасюка. Відтак, було створено мініальбоми «Я піду в далекі гори», «Як я спала на сені» та «Наш Івасюк».

У 2003 році з’являється альбом «Світло і Сповідь», де усі пісні створено на поезію Григорія Чубая.

Загалом, теперішній склад учасників складає чотирьох постійних виконавців: Тараса Чубая, Юрко Дуди, Всеволода Дячишина та Андрія Надольського.

Comments

.,.,.,.