У Львові залунає “заборонена” музика: де можна послухати?

В часи “совєтів” чимало мистецьких творів не могли знайти своїх слухачів та прихильників тільки через те, що їх забороняли. Забороняли з багатьох причин, а самих авторів, митців, гнобили та всіляко репресували. Однак в наші дні заборонене колись мистецтво починає “оживати” і такі твори відкривають людям, адже це – частина нашої культури, пише сайт lviv-trend.in.ua

Цими днями і у Львові можна буде познайомитися з мистецькими творами, які були заборонені в радянські часи, – у вихідні містян запрошують в органний зал на концерт “Заборонена музика”.  

В ході концерту львів’яни почують голоси композиторів, які свого часу відмовилися адаптувати свою творчість під ідеологічні насадження держави. Через це вони так і не мали змоги свого часу виступити на сцені, подарувати свою творчість людям і стати частинкою рідної музичної сцени у рідній країні.  

Концерт буде безкоштовним для охочих, однак перед подією потрібно зареєструватися за посиланням тут: https://b24-nsizm7.bitrix24site.ua/Forbidden-music/

Відбудеться концерт вже цієї неділі, 26 вересня, о 19:00 год. Львів’яни зможуть почути видатні твори часів заборони композиторів Барвінського, Гартмана, Ратгауза та Гіндеміта у виконанні Ореста Смовжа, Оксани Рапіти.  

Проєкт “Заборонена музика” 

Проєкт “Заборонена музика” є результатом спільної праці України, Німеччини та Швеції, що реалізують за сприяння Українського культурного фонду. Його створили з метою висвітлити роль митця у часи пригноблення та насильства з боку держави. Мова йде не лише про радянську владу, а й про часи нацистської Німеччини. Більшість таких творів створили автори у еміграції або ж у в’язниці.  

Загалом, у рамках проєкту у Львові планується три концерти “Заборонена музика”. Ще два проведуть у жовтні, 3-го та 13-го числа.

Comments