Фільми ХХ століття, в яких можна побачити Львів

Львів – чудове місто, архітектура якого приваблює сьогодні туристів з різних куточків планети. Приваблює архітектура нашого міста і тих, хто творить кіно, тому наше місто можна побачити в численних кінострічках, особливо – в фільмах ХХ століття, пише сайт lviv-trend.in.ua

Вперше Львів на екрані з’явився наприкінці ХІХ століття 

2

Так, кінематографістів наше місто почало приваблювати дуже давно – фактично, ще до початку ХХ століття Львів з’явився, хоч і епізодично, у фільмі “У львівській кав’ярні” – це був ще 1897-й рік. Під час перегляду стрічки можна зауважити наше місто – мальовниче і прекрасне ще тоді, задовго до активного розвитку передових технологій та задовго до того, як місто заполонили автомобілі.  

3

Невдовзі поляки знову вирішили зняти фільм у Львові – сюди приїхала знімальна група, аби створити справжній кінематографічний шедевр, про який сьогодні, до слова, багато-хто знає. У передвоєнному Львові знімали стрічку – музичний фільм “Буде краще”. Тоді на екрані в польському фільмі з’явилися легендарні персонажі нашого міста – славні львівські батяри. Коли ці батяри згодом співали на польському радіо, то їх слухав весь Львів – на вулицях можна було побачити одиниці людей. Ці львівські парубки стали справжнім брендом нашого міста в ті часи.  

4

Львівські батяри таки здобули свій успіх і заслужили народну любов, тому не дивно, що вже невдовзі на екрани вийшов ще один фільм про батярів – стрічка під назвою “Волоцюги” з’явилася у 1939 році. Це дотепний, веселий і добродушний фільм, в якому персонажами виступають вже добре знані для львів’ян герої – ті самі батяри, які виступали для містян на польському радіо. Так, львівські батяри стали справжньою фішкою і кінематографічною легендою нашого міста і ще багато років тішили львів’ян своєю простодушністю та веселістю. Сьогодні ж ми маємо справжню насолоду подивитися на тих легендарних батярів в інтернеті.  

5

А пам’ятаєте ще таку актрису – легенду радянського кіно Аду Роговцеву? Ця актриса з’явилася на просторах Львова під час зйомок стрічки “Салют, Маріє!”, яку знімали в 1970 році. Щоправда, Львів тоді в цьому фільмі мав зіграти роль Іспанії.  

У Львові знімали й інші стрічки, про які ми сьогодні знаємо та пам’ятаємо. Серед таких фільмів ХХ-го століття – “Старики-розбійники”, “Д’Артаньян і три мушкетери”, “Чарівний голос Джельсоміно” та багато-багато інших фільмів, де можна побачити старий добрий Львів.  

Comments

.,.,.,.