Сучасні фільми, які знімали у Львові

Хоч наше місто і не є столицею кінематографу, та тут знімали чимало сучасних фільмів, про які знають не тільки в Україні, а й за кордоном. Львів обирають майданчиком для зйомки кіно, адже наше місто – як справжній музей під відкритим небом, мальовниче, з багатою історією та цікавими пам’ятками архітектури, пише сайт lviv-trend.in.ua

До вашої уваги – добірка сучасних фільмів, які було знято на території нашого міста. 

“У темряві” 

2

“У темряві” – таку назву отримала стрічка, знята відомою режисеркою Агнешкою Голланд. Це польсько-німецько-канадський драматичний фільм, який вийшов на екрани в 2011 році.  

Дії у стрічці розгортаються саме на теренах нашого міста під час Другої світової війни. Загалом, сюжет фільму базується на основі книги Роберта Маршала, який писав про часи голокосту та героїчну історію, яка трапилася в каналізаціях Львова. А сама книга, в свою чергу, базується на розповідях реальної учасниці тих подій – Крістіни Хігер, яка дивом вціліла і змогла донести свою нелегку історію для людей. В ті нелегкі часи Крістіна разом зі своєю сім’єю була змушена переховуватися в каналізаціях Львова, аби просто вижити. Та світ не без добрих людей і людям, які там переховувалися, тоді помагав польський інженер Леопольд Соха, який і виступає головним персонажем у стрічці.  

Цікавий факт про фільм: його було номіновано на премію “Оскар” як найкращий фільм іноземною мовою.  

Стрічку рекомендують до перегляду кожному, хто полюбляє історичні фільми, засновані на реальних подіях.  

“Креденс” 

3

Ще одна сучасна стрічка, яку знімали на теренах нашого міста. “Креденс” – це другий художній фільм знаного українського режисера Валентина Васяновича, який вийшов у широкий прокат ще в 2014 році. Прем’єра ж стрічки відбулася на четвертому Одеському міжнародному кінофестивалі. 

В центрі стрічки “Креденс” – історичний конфлікт, протистояння між українськими львів’янами та так званими “визволителями” – так називали російськомовних визволителів, а також їхніх нащадків, які навіть по тому довго лишалися в нашому місті.  

Сам же фільм розповідає різдвяну історію, схожу на страшний сон. Головний герой стрічки, Орест, для того, щоб жити та робити улюблену справу, змушений робити чимало зусиль і проходити численні випробування. Всі події у стрічці розгортаються в зимовому Львові.  

У фільмі знялися: Андрій Самінін, Ольга Гришина, Михайло Жонін, Неоніла Білецька та інші. 

Цікаво, що стрічка отримала почесну винагороду за найкращий український повнометражний фільм у 2013 році.  

“Нескорений” 

4

Ще одна стрічка, відома не тільки в Україні, а й за кордоном, яка знімалася в сучасному Львові, це фільм “Нескорений” – копродукційний українсько-американський художній фільм 2000-го року відомого режисера Олеся Янчука. Фільм було відзнято на кіностудії “Студія Олесь-фільм”.  

Фільм “Нескорений розповідає, знову ж таки, про історичні події – час після Другої світової війни, коли на теренах всієї західної України велася запекла боротьба на два фронти. Спершу це була боротьба проти німецьких військ та диверсійних загонів НКВС СРСР, а потім — самотужки у лютому герці з усією каральною силою СРСР. Тим часом в українських Карпатах боротьбу продовжували вести частини та невеликі боївки Української повстанської армії.  

В центрі сюжету фільму “Нескорений” – відома постать в українській історії Роман Шухевич (серед воїнів УПА знаний як Тарас Чупринка). Фільм називають вдалою спробою донести за допомогою художніх засобів правду про те, що відбувалося під час воєнного та повоєнного періоду на теренах західної України.  

У стрічці знялися: Григорій Гладій, Сергій Романюк, Віктор Степанов, Володимир Горянський, Орест Огородник та інші.  

“Владика Андрей” 

5

Львів’яни, одразу ж почувши назву стрічки, здогадаються, про кого ця стрічка. Так, “Владика Андрей” – це український художній фільм кінорежисера Олеся Янчука, і це той нечастий випадок, коли фільм профінансувала держава. Прем’єра фільму відбулася ще в вересні 2008 року.  

Ця стрічка розповідає про життя та діяльність видатної особистості в українській історії – митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Сценарій до фільму написали Михайло Шаєвич та Олесь Янчук.  

Зйомки стрічки відбувалися не тільки у Львові, а й у Чернігові, Ватикані та Відні.  

У фільмі знялися: Сергій Романюк, Євген Нищук, Ярослав Мука, Оксана Вороніна, Тарас Жирко та інші вітчизняні актори.  

“Іван Сила” 

6

Чудовий український художній фільм, який розповідає про чоловіка, якому під силу було абсолютно все. Фільм, знятий режисером Віктором Андрієнком, базується на книзі Олександра Гавроша “Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу”. 

Цією найдужчою людиною у світі був Іван Фірцак, який народився на Закарпатті і життя якого було непередбачуваним і подекуди навіть загадковим. Хлопець мав неймовірну силу в руках, за що й прославився – все починалося з виступів у чехословацькому цирку, з яким Іван об’їздив різні куточки нашої планети. За свою неймовірну могутність Іван отримав навіть прізвисько Іван Сила – Кротон.  

Ця людина стала справжньою легендою – про нього писали, що він – наймогутніша людина 20 століття. Йому вдалося вигравати у поєдинках проти справжніх світових силачів. 

Стрічка отримала почесну премію імені Лесі Українки у номінації “Найкращий фільм для дітей та юнацтва”.  

Львів і справді частенько обирають ареною для зйомки нових кінематографічних творінь. Наше місто стало також майданчиком для зйомок “Шляхетних волоцюг”, “Ломбарду” та багатьох інших фільмів, які із задоволенням дивляться не лише українці, а й за кордоном.  

Comments

.,.,.,.