“Шляхетні волоцюги”: фільм, який розповідає про львівських батярів

Львівські батяри – парубки, про яких складають легенди, хоча насправді не так багато людей знають, хто такі батяри і чим вони прославилися в історії нашого міста. Та про львівських батярів можна довідатися більше, якщо подивитися цікаву стрічку “Шляхетні волоцюги”, пише сайт lviv-trend.in.ua.  

Про сюжет стрічки, яка розповідає про львів’ян 

2

“Шляхетні волоцюги” – таку назву отримала стрічка від українського режисера Олександра Березаня, це цікавий музично-комедійний бойовик, який розповідає саме про пригоди наших батярів. Події у стрічці розгортаються в 1938-1939 роках у Львові. Зйомки ж фільму відбувалися впродовж серпня-жовтня 2017 року. В широкий прокат стрічка про львівських батярів вийшла у вересі 2018 року.  

Сюжет фільму – цілком жартівливий, як і самі батяри, які, за легендами нашого міста, були веселими парубками, який цікавили жарти та жінки. Ну і, звісно ж, рідний Львів – куди ж без нього славетним батярам. Такими стали і головні герої стрічки “Шляхетні волоцюги” Бодя та Мірек – для них любити Львів, жінок та жарти стало справжнім гаслом, під яким вони жили.  

3

Львівські батяри ніколи не любили сумувати, вони постійно шукали якихось пригод та веселих авантюр, аби життя було яскравим та приносило задоволення і тільки хороші емоції. Тож навіть вдаючись до численних авантюр, хлопці і далі залишаються позитивними героями. Такими правдами та неправдами хлопці стали опікуватися юною Христею. Після появи Христі в їхньому житті їхні пригоди набули зовсім нових обертів – це все та багато-багато іншого можна побачити у самій стрічці.  

В головних ролях стрічки – Ірина Гришак, Юрій Хвостенко, Іван Шаран. 

Критики про фільм, знятий у Львові 

4

Фільм справив досить неоднозначні враження на критиків – чимало критиків схвально відгукнулися про стрічку, однак знайшлися й ті, кому стрічка до душі не припала взагалі.  

Фільм “Шляхетні волоцюги” здобув приз за найкращу операторську роботу на сьомому міжнародному кінофестивалі “Корона Карпат”. Крім того, стрічка про львівських батярів здобула престижну кінопремію “Золота дзиґа” в категорії “Найкращий художник з костюмів” (номінант Марія Керо), і була номінована в категорії “Найкраща пісня” (“Кобіти”) та інших категоріях.  

В будь-якому випадку, фільм потрібно передивитися кожному, аби знати, якими запальними були львівські батяри і чому так багато легенд складено саме про них.  

Comments

.,.,.,.