Ностальгія за дев’яностими: легендарний львівський гурт “Мертвий півень”

Львів – чудове місто, яке дарує країні та світу справжні таланти. Чимало народилося у Львові талановитих виконавців, композиціями яких сьогодні захоплюються мільйони слухачів, пише lviv-trend.in.ua. Цікавими є львівські гурти, які виникли ще наприкінці минулого століття, адже сьогодні деякі з них овіяні легендами. 

З ностальгією пам’ятають львів’яни і про гурт “Мертвий півень”, створений у далекому 1989 році. 

Драйвові хлопці, які збирали стадіони 

2

Так, гурт “Мертвий півень” зародився на просторах нашого міста, а заснували його талановиті хлопці з Львівського університету імені Івана Франка. Тоді все починалося з того, що хлопці збиралися в стінах однієї з популярних львівських кав’ярень “Старий Львів”, що розташувалася на вулиці Валовій. А свою назву для гурту хлопці дали, орієнтуючись на вивіску кав’ярні.  

Хлопці від самого початку почали орієнтуватися на акустичні інструменти, що згодом і принесло їм перше визнання. З акустичними композиціями хлопці здобули перемогу на фестивалі “Вивих” у Львові у 1990 році – буквально через рік після заснування. Цікаво, що саме на цьому фестивалі хлопці вперше виступили.  

3

Наступного року, 1991, хлопцям на чолі з Любком Футорським вдалося ще раз здобути перемогу на фестивалі – цього разу це був фестиваль “Червона рута”, який відбувався в Запоріжжі.  

Згодом хлопці зазвучали не тільки на теренах рідної неньки, а й виїхали з концертами за кордон. Тоді “Мертвий півень” залунав на музичних майданчиках Польщі, Німеччини, Чехії, Словаччини та Австрії. В цей час хлопці творять чудову музику, продовжуючи свої експерименти зі звучанням електричних гітар, однак паралельно продовжують жити активним громадським життям, організують акції протесту проти злочинних антинародних режимів.  

4

Цей колектив має одну визначну рису – хлопці писали свої пісні на слова знаних українських поетів. Зокрема, чимало пісень написали на слова з поетичного доробку Тараса Шевченка, Максима Рильського, Юрія Андруховича.  

Про цих музикантів можна знайти безліч відгуків на просторах інтернету – поціновувачі творчості “Мертвого півня” і досі з сумом та захватом пишуть про своїх кумирів, а дехто чекає з надією, що гурт таки повернеться до своєї творчої діяльності. А Юрко Чопик, гітарист гурту, взагалі закликав виконавців повернутися до творчості, аби й далі тішити львів’ян хорошою і якісною музикою.  

Comments

.,.,.,.