Історія вебсеріалу Eva Stories про Другу світову війну, який знімали у Львові

Eva Stories – це фільм, що має неординарний формат. Оскільки він створений у вигляді сториз, які опубліковано в соціальній мережі Інстаграм. 

Крім того, відеоробота знята на вулицях центру Львова, хоча насправді розповідає про події, які сталися в Угорщині. Детальніше про історію створення вебсеріалу та його головної героїні – читайте далі в матеріалі на lviv-trend.in.ua.

Про ідею кіно Eva Stories та як його створювали

Ідея фільму Eva Stories виникла в ізраїльського бізнесмена Маті Кохові. Саме він вирішив популяризувати історію єврейської дівчинки Єви Хейман, яка жила під час Другої світової війни в Угорщині. Оскільки, на його думку, соціальна мережа Інстаграм є зручною платформою для трансляції важливих та пам’ятних подій

Маті Кохаві разом зі своєю донькою Майєю втілили проєкт в життя. Для зйомок серіалу обрали міст Лева. Оскільки у Львові є чимало старовинних вулиць, які передають атмосферу воєнного міста та є схожими з угорськими локациями. Над зйомками кіно також працювала українська команда. Сценарій ж написала дочка Кохава. 

Фільм Eva Stories ізраїльський бізнесмен присвятив батькові своєї дружини, який був вбитий у таборах. Проєкт дає змогу дізнатися більше про трагедію євреїв під час війни. Відеоробота створена навколо питання: «А що було б, якби дівчинка під час Голокосту мала інстаграм?»

Зйомки серіалу тривали протягом 9 днів. На майданчику брало участь в зйомці близько чотири сотні акторів. Роль тринадцятирічної дівчинки зіграла британська акторка Міа Куіні.

Сюжет фільму побудований на основі інстаграм-сториз, які головна героїня знімала на звичайний смартфон. У них дівчинка розповідає про своє життя в часи, коли німецька влада захопила угорське місто. 

Кадр з відеороботи Eva Stories / digitaldozen.io

Усього веб-серіал містить сімдесят сториз, тривалістю п’ятнадцять секунд. Короткі відео опубліковані на особистому аканті на ім’я Єви Хейман. Сториз зняті англійською мовою з субтитрами на івриті.

Серіал презентували 1 травня 2019 року. Сториз опубліковували поступово згідно з розгортанням сюжету. Спочатку з’явилося вступне відео, де Єва Хейман розповідає про себе та власну родину. Після цього вона показує, як нацисти захопили її рідне місто та вивезли сім’ю. 

Дівчинка ділиться зі своїми глядачами власними емоціями та переживаннями. Вона описує події, які з нею стаються. Наприклад, тут відображено той день, коли її прикріпили до одягу жовту зірку, яку носили під час Другої світової війни євреї. Під час перегляду сториз глядачі мають змогу реагувати та писати свої коментарі.

Сториз в інстаграмі публікували з спеціальним хештегом «Життя під час війни» та позначили локацію «гетто».

До старту проєкту акаут Єви Хейман вже мав чимало читачів. Загалом сторінка досягла понад півтори мільйона підписників та переглядів.

Кадр з відеороботи Eva Stories / digitaldozen.io
Кадр з відеороботи Eva Stories / digitaldozen.io

Про справжню Єву Хейман 

Єва Хейман є не вигаданим персонажем, реальною людиною, яка жила в місті Надварад. Її також називають «угорською Анною Франк». 

Під час Другої світової війни дівчинка вела особистий щоденник, куди записувала свої враження та думки. Перший запис у ньому датується 13 лютим 1944 роком.

У цей час Єва жила в єврейській родині разом з дідусем та бабусею, які її виховували. Батьки ж дівчинки саме розвелися під час війни.

Доля Єви Хейман, як це зображено в кінострічці, склалася трагічно. 17 жовтня 1944 році її стратили в газовій камері в концентраційному таборі Освенцим. 

Останній запис дівчинки зроблений 30 травня 1944 року. Щоденник вдалося зберегти, адже перед від’їздом вона передала його своїм знайомим.

Зі записів відомо, що Єва хотіла стати фотографом, який розповідає різні новини. Тому, за словами режисера, такий проєкт зміг здійснити мрію Єви Хейман.

Comments

.,.,.,.