«Д’Артаньян і три мушкетери»: як місто Лева зіграло в кіно Париж

Львів здавна приваблював творців кіно. Однією з його ролей став середньовічний Париж. Зокрема, дублювати місто на Сені Львову довелося в культовому мюзиклі «Д’Артаньян і три мушкетери», пише сайт lviv-trend.in.ua.

Цей український радянський багатосерійний музичний пригодницький фільм у 1978 році зняв режисер Георгій Юнгвальд-Хількевич за мотивами роману Олександра Дюми «Три мушкетери». Для більшості зйомок сцен у Парижі режисер вибрав саме Львів та деякі замки на Львівщині.

Однією з локацій став львівський Бернардинський монастир. На його подвірʼї гасконський дворянин д’Артаньян по дорозі до Парижа вперше знайомиться з графом Рошфором і гвардійцями кардинала. Тут же відбувається бійка з гвардійцями, а ще проїжджає карета підступної Міледі. У кадрі видно Глинянську браму, що є частиною комплексу Бернардинського монастиря.

Львівську вулицю Сніжну можна побачити в кадрі, коли д’Артаньян вперше заїжджає в Париж. На цій вулиці знаходиться будинок галантерейника Бонасьє та майбутньої дами серця мушкетера – Констанції.

Найматися в роту королівських мушкетерів д’Артаньян прибуває до резиденції капітана де Тревіля – палацу Потоцьких. Тут же проходять і тренування мушкетерів.

Трохи згодом палац Потоцьких з’являється в ролі французького Лувра – резиденції короля Людовіка XII та його дружини Анни Австрійської. Цікаво, що палац Потоцьких збудовано за проєктом французького архітектора Людовика де Верні, тож французький шарм у ньому точно є.

Під резиденцію кардинала Рішельє режисери вирішили облаштувати львівський «Будинок вчених». Тут звучить пісня про шпигунів кардинала, а потім д’Артаньян грає в шахи з Рішельє, де кардинал йому популярно роз’яснює на прикладі шахів розподіл сил у французькій політиці.

Після партії в шахи з кардиналом д’Артаньяна зустрічають його друзі біля львівського костелу Антуана Падуанського.

Не оминули і львівські собори

Штаб мушкетерів розмістили в соборі святого Юра. Він вперше зʼявляється в кадрі, коли мушкетери покидають резиденцію де Тревіля. У фільмі можна побачити сходи та ворота собору.

Крім того, фігурує у стрічці Домініканський собор, зокрема, коли д’Артаньян з Атосом, Портосом і Арамісом співають на його фоні.  

А от двір Вірменського собору став французьким монастирем Дешо, поблизу якого відбувається потрійна дуель д’Артаньяна з Атосом, Портосом і Арамісом.

Окремі сцени зняли в замках Львівщини

Свірзький замок бачимо на самому початку фільму. Д’Артаньян вислуховує останні настанови та прощається з батьком, після чого застрибує на свого коня на фоні сходів двору замку та покидає родове гніздо.

Пізніше Свірзький замок виступає в ролі французького Бетюнського монастиря, куди відправили Констанцію. Замок знімали з боку центрального під’їзду і моста через рів.

Підгорецький замок отримав роль Паризької ратуші, де проходив бал з Марлезонським балетом. Саме сюди з боєм проривається д’Артаньян з підвісками, щоби встигнути їх передати королеві Анні Австрійській.

Ще один замок Львівщини – Олеський – зіграв вже не Париж, а Лондон, а саме резиденцію англійського герцога Бекінгема. І зробив це не менш вдало. 

Comments

.,.,.,.