Мандрівка в старий Львів: як на місці сучасного “Малевича” діяв один з найбільших кінотеатрів міста

Мабуть, в наші дні немає людини, яка б не знала про популярний і один з найбільших нічних клубів Західної України – “Малевич”. Теперішній фешенебельний заклад для нічних вечірок насправді розташувався у дуже “вигідній” локації – тут і в минулому столітті, як і тепер, вирує життя, пише сайт lviv-trend.in.ua.  

Щоправда, раніше на місці популярного нічого закладу діяв інший заклад культури – один з найбільших львівських кінотеатрів – кінотеатр “Мир”.  

Історія найбільшого львівського кінотеатру свого часу 

4

Величезний кінотеатр “Мир” у Львові (більше відомий як “Клекіт”) вирішили звести на місці колишнього пустиря, що неподалік від центру (сучасна адреса – проспект В’ячеслава Чорновола, 2). З’явився він у 1965-му році за проєктом Станіслава Соколова, який дещо змінив “типове” планування тогочасних радянських кінотеатрів. 

Як свідчать дані з архівних матеріалів, новостворений кінотеатр мав величезний успіх і користувався значним попитом серед містян – “зіграло” на руку і саме місце розташування кінозалу, так і його масштаби та навіть програма. Тут завжди показували тільки найновіші кінострічки. Всього переглядати фільми у цьому залі могло 1200 глядачів – вражаючі масштаби кінозалу, чи не так? Перед останнім сеансом тут демонстрували глядачам додаткові (крім обов’язкового тоді кіножурналу) документальні фільми. Тож тогочасним львівським поціновувачам кіно тут справді було цікаво. 

Кінотеатр у дев’яності та згодом

4

Успішний львівський кінотеатр “Мир” продовжив свою роботу ще багато років з часу створення, на відміну від багатьох інших. У дев’яностих роках кінотеатр продовжував працювати – щоправда, вже отримав нову назву, яка вже була набагато далі від цілком радянської типової назви “Мир”. Потужний кінозал перейменували на “Клекіт”, як його і знає більшість львів’ян в наші дні.  

Кінотеатр тут працював буквально до останнього і тільки на початку 2000-х його діяльність прикрили. У приміщення з’явилися нові власники, які значно змінили інтер’єри старого кінотеатру та перетворили його у розважальний заклад – нічний клуб з гучною назвою “Міленіум”. Ще згодом на зміну “Міленіуму” тут облаштували івент-хол “Кіно”, а ще трохи згодом, у 2017-му році, чи не найбільший нічний клуб Західної України – “Малевич”. 

Перед відкриттям “Малевича” тут зробили масштабний ремонт, після якого про колишню кіно-історію нагадувало хіба що планування приміщень. Все всередині обладнали виключно під відпочинкову територію – зокрема, додали третій поверх у головній концертній залі. Теперішня будівля на проспекті Чорновола вміщує до 1500 відвідувачів і аж ніяк не нагадує кінотеатр – тут проводять різноманітні вечірки, концерти, презентації, дитячі фестивалі та навіть фешенебельні покази. І куди тільки й поділася слава величезного колись кінотеатру старого Львова…

Comments

.,.,.,.