Топ музичних композицій, присвячених місту Лева

Львів надихає та змушує творити прекрасне, розповідає сайт lviv-trend.in.ua. Чимало чудових літературних творів, творів кінематографу та музичних композицій з’явилися у світі саме через те, що їхні автори були по вуха закохані в чудове місто Лева. А це й не дивно – кому не сподобається романтична атмосфера вечірніх львівських вуличок, велич архітектури в нашому місті та добродушні його мешканці?

Редакція нашого сайту зібрала інформацію про кращі музичні композиції про наше місто. Шукаючи інформацію, ми зрозуміли, що про Львів пишуть та співають абсолютно всі виконавці – незалежно від жанру, стилю чи навіть місця народження. Тому слухайте, насолоджуйтесь та надихайтесь!

Кузьма Скрябін “То є Львів”

2

Згадуючи про наше місто, одразу ж на думку спадає талановитий вихідець, автор багатьох чудових музичних композицій та просто хороша людина – славний львівський “батяр” Кузьма. Співак надзвичайно любив місто Лева і тому присвятив йому чудову композицію “То є Львів”, яка передає неймовірну атмосферу наших вуличок та навіть трамваїв.

Пісня Кузьми “То є Львів” – це частина альбому “Добряк”, який побачив світ у 2013-му році. Цей альбом гурту складається з абсолютно різних тематичних пісень за стилістикою, однак поєднаних спільною емоційною лінією, яка викликає у слухачів ностальгію – нагадує про перші роки існування гурту та молодих драйвових хлопців з іскорками в очах. Пісня “То є Львів” стала восьмою композицією нового альбому гурту, до якого увійшло всього десять пісень.

Композиція “Місто” гурту “Мері”

1

Ще одні чутливі та проникливі виконавці не змогли залишитися осторонь чудової атмосфери міста Лева і вирішили написати та присвятити йому свою музичну композицію “Місто”. Саме ця композиція стала гімном 750-ї річниці дня народження міста Лева і стала аудіорядком до численних промороликів про наше місто, які тоді масово транслювали на телебаченні.

Кліп “Місто” гурту “Мері” тоді перебував в ротації загальноукраїнських музичних каналів, а численні позитивні відгуки слухачів у мережі свідчать про те, що хлопцям вдалося передати чудову атмфосеру та весь шарм, яким надихає наше місто всіх, хто сюди приїжджає.

Чудова патріотична композиція “Місто” стала справжнім патріотичним гімном. Відеокліп вперше глядачам показали у 2008-му році, на відео гурт грає на одному зі своїх концертів, який переплітається з епізодами, на яких зображене наше місто Лева.

Композиція “Місто” потрапила до альбому “Мерідіани” – дебютного студійного альбому відомого гурту, який побачив світ ще в 2007-му році. “Місто” стало десятою з дванадцяти композицій, які увійшли до студійного альбому гурту. Сам же відеокліп, відзнятий в 2007-му році, став лише шостим у творчому доробку відомого гурту.

Гурт “Монте Крісто” – “Знову дощ на вулицях Львова”

4

Пізнати місто Лева з іншої сторони, коли у нас лиє дощ та злива на вулиці, вирішили допомогти слухачам запальні хлопці відомого у всьому світі гурту “Монте Крісто”, які записали композицію та відзняли чудовий кліп про дощ в нашому місті.

Український рок-поп гурт “Монте Крісто” з’явився саме на Львівщині, в чудовому містечку Червонограді. Оскільки пісня “Знову дощ на вулицях Львова” з’явилася ще орієнтовно на початку 2000-х років і хлопці не мали належних технічних засобів, домогтися високої якості записаної композиції їм не вдалося. Однак вдалося дещо зовсім інше, важливіше: відтворити неймовірну енергетику нашого міста та духовність.

Маючи багато друзів та знайомих, молоді хлопці швидко знайшли канали поширення своєї композиції і про неї стало відомо багатьом слухачам. Потім вже почався час слави, адже хлопці один за одним записували нові композиції, які вже слухали в цілій країні.

Оксана Білозір “Пісня про Львів”

3

Згадуючи всі композиції про наше місто, не можна не зазначити пісню Оксани Білозір, написану про Львів і присвячену нашому чудовому місту. Відома львів’янка щиро любить рідне місто і частенько дає тут концерти своїм слухачам, а її композиція “Пісня про Львів” – найкраще свідчення любові до рідного міста.

“Найкраще місце на Землі”, – ось як описує своє рідне місто в композиції славетна львів’янка. Ця пісня – це своєрідний гімн рідному місту, в якому кожне слово пронизане любов’ю до Львова, захоплення неймовірною атмосферою наших вуличок тощо.

Композиція Оксани Білозір “народилася” на студії “Олекса” ще в 2006 році.

“Піккардіська Терція” – “Львів”

5

Ну як можна говорити про музику у Львові і не згадати легендарний музичний чоловічий гурт “Піккардійська Терція”? Проникливі чоловічі голоси у кожній своїй композиції доторкаються до найглибших струн душі своїх слухачів, наповнюють серця любов’ю та вселяють віру в те, що у світі таки є чимало світлого – наприклад, чудове місто Львів.

Композиція “Львів” увійшла до альбому “Етюди” популярного гурту і побачила світ ще в 2009 році. Пісня стала чотирнадцятою композицією, яка потрапила до цього альбому – всього їх було стільки ж. Кліп з’явився ще через рік за роботи режисера Тараса Химича.

Варто зауважити, що гурт “Піккардійська Терція” не обмежився однією лише композицією, присвяченою нашому місту. Так, до прикладу, відома композиція “Старенький трамвай” теж частково про наше місто і передає неймовірну атмосферу стареньких львівських трамваїв. Якщо ви ще не слухали композицій цих славетних чоловіків, то мерщій виправляйте помилку – вас точно не залишать байдужими їхні чудові пісні!

“Тільки у Львові” (батярська)

3

Мабуть, одна з найвідоміших давніших ще пісень про наше місто – це композиція “Тільки у Львові” (Tylko we Lwowie – оригінальна назва), створена батярами. Цю пісню знають і старі, і малі, і молоді – ще б пак, адже цю відому композицію можна почути абсолютно у всюди, а особливо часто вона звучить у легендарних львівських закладах з неймовірною атмосферою. Подекуди навіть кажуть про те, що ця композиція вже стала народною.

Автором тексту, як не дивно, є не українець, а єврейсько-польський пісняр зі Львова Емануель Шлехтер, а музику під пісню написав Генрик Варс. Цікавий факт: пісняр, якому належить композиція “Тільки у Львові”, є також автором сценарію до фільму (також про наше місто!) з однойменною назвою, щоправда, польськомовного.

Цей фільм з піснею світ побачив ще в далекому квітні 1939 року. Першими тоді виконавцями славетної композиції були Щепко та Тонько – радіоведучі та актори, які стали справжніми легендами тих років. Завдяки шаленій популярності акторів пісня дуже швидко здобула славу і її можна було почути на кожному кроці.

Ця ж композиція багато років по тому зазвучала і українською мовою у виконанні перекладача та співака Віктора Морозова. Ця пісня подарувала назву його альбомові – таким чином, у виконавця з’явився цілий альбом композицій про наше місто. Віктор Морозов записав цю композицію разом з батяр-групою “Галичина” ще в 2002 році.

Ще кілька років по тому легендарна композиція залунала і англійською мовою – тернопільський гурт Los Colorados записав свою версію англійською мовою, щоб популяризувати композицію і за кордоном.

В якому б варіанті композиція “Тільки у Львові” не звучала, вона завжди оспівує легендарне, чудове місто Лева з усією його красою та неймовірною атмосферою.

Гурт “Фіолет” – “Вечірній Львів”

4

Більш романтична композиція про наше місто – це пісня відомого сучасного популярного гурту “Фіолет”, композиція “Вечірній Львів”. “Ти так любила вечірній Львів”, – співають виконавці зворушливо про велике почуття і про відданість рідному місту.

Пісню було записано декілька років тому, згодом гурт відзняв відеокліп на композицію, в якому Львів в усій його величності. Композицію можна часто почути на концертах молодіжного гурту, на радіо чи в інтернеті.

La VIVo – “Пісня про Львів”

5

Записати власну композицію про наше місто і присвятити її Львову також надумали хлопці з гурту La VIVo – це сучасний чоловічий вокальний секстет, заснований взимку 2010 року у Львові. Хлопці пишуть і створюють музику в різних стилях, виконують різноманітні хіти вітчизняної естради та з-за кордону, а також пишуть власні композиції – як ото відома “Пісня про Львів”.

Співаючи про наше місто, хлопці кажуть: “Львів – місто легенд, місто кохання”. У композиції гурт оспівує наше місто як місто любові, відкрите абсолютно для всіх, відкрите для добра та для світла; це місто “джазу і щедрот”, місто “трохи гонорове”, однак при цьому – завжди тепле та привітне для кожного, хто тут хоча б раз побував.

“Вова зі Львова” – “(Мій район) Сихів”

4

Співають про Львів виконавці абсолютно різних жанрів та стилів у музиці. Так, заспівав про свій улюблений район, де він народився, і відомий в Україні репер та співак, автор багатьох популярних композицій “Вова зі Львова”.

Так, завжди брутальний і, здавалося б, зовсім не чуттєвий репер “Вова зі Львова” записав чи не вперше чутливу і проникливу композицію з автобіографічними нотками, і присвятив її своєму рідному місту. Виконавець співає про своє місто, де він народився, згадує своїх батьків, свої дитячі мрії та бажання, свої перші кроки у доросле життя. Автор каже: “Мені не треба причин для того, щоб любити Сихів”. Саме на Сихові популярний сучасний виконавець і народився та прожив.

“Плач Єремії” – “Мій Львів”

3

Ще одна популярна легендарна група “Плач Єремії”, яку слухають і в Україні, і за кордоном, також написала одну свою композицію про наше місто. В цій композиції виконавці співають про те, що Львів – це місто легенд, місто мрій, місто-мрія та місто-музей; називають місто надією для добрих людей.

Так, навіть найвидатніші вітчизняні рок-гурти обожнюють наше місто і оспівують його у своїх композиціях, популяризуючи Львів далеко за його межами.

Вікторія Пархоменко – “Львів пахне кавою”

2

Серед маловідомих композицій про наше місто – пісня виконавиці та авторки текстів Вікторії Пархоменко “Львів пахне кавою”, яка співає про звичні та буденні для львів’ян речі – про нашу бруківку, неймовірний п’янки запах кави, що доходить з легендарних львівських кав’ярень, а також про шоколад (адже всі ми знаємо, що Львів – шоколадна столиця України) та дощ.

Співаючи про наше місто, Вікторія Пархоменко розповідає про свої почуття до Львова, згадує приємні моменти прогулянок шумними вулицями міста. Виконавиця розповідає у своїй композиції про те, що у Львові живуть лише привітні та добрі люди, які завжди посміхаються. Ця композиція розповідає про любов до чоловіка і про любов до чудового міста Лева.

Ерко – “На Підзамчі”

4

Згадує про славетне місто Лева і виконавець Ерко – Северин Паливодович, який підібрав собі таке сценічне ім’я. Це український виконавець з США, який виконує український ліричний шансон.

Сам співак родом з Івано-Франківщини, однак багато років свого життя провів далеко за океаном. Перебуваючи так далеко від рідної землі, Ерко все рівно не забуває про батьківщину, тому пише чудові композиції українською мовою, в яких оспівує рідний край, його красу та велич. Таких пісень у легендарного виконавця – понад кілька десятків.

Одна з таких ліричних шансонових композицій – це пісня “На Підзамчі”, в якій автор згадує про славетне місто Львів. Окремо співак згадує про історичний район Підзамче, що неподалік від центральної частини нашого міста. Виконавець з любов’ю та ніжністю згадує про рідний край, а про Львів співає в особливій ліричній формі, змушує всіх слухачів поринути в чудову атмосферу львівських вуличок, відчути неповторний шарм та красу Львова.

Таких композицій, присвячених Львову, в мережі можна знайти чимало. Співають про наше місто абсолютно різні виконавці, які виконують композиції в різних жанрах, але однаково прагнуть оспівати красу та велич легендарного міста.

Слухайте і насолоджуйтесь неповторною атмосферою Львова, відтвореною в цих композиціях!

Comments

.,.,.,.