Лучник, наплічник та усмішка: найцікавіші пам’ятники міста Лева

Місто Лева – культурна столиця України, мальовнича галицька перлина, яка славиться смачною кавою, добродушними і гостинними мешканцями, а також особливою архітектурою та іншими мистецькими здобутками. Зокрема, наше місто може похизуватися великою кількістю творів скульптури, як сучасних, так і історичних, пише сайт “lviv-trend.in.ua”. 

Саме в нашому Львові на початку 18 століття було встановлено перший пам’ятник в Україні. Йдеться про монумент гетьманові Станіслову Яблонському. Вже за кілька століть, у 2012 році, 89 пам’ятників нашого міста отримали статус пам’яток монументального мистецтва. 

До уваги львів’ян – добірка найцікавіших пам’ятників, встановлених у нашому місті за весь час його існування. 

Пам’ятники, присвячені бравому воякові Швейку 

Швейк

У Львові з особливою пошаною ставляться до літературних творів – недарма наше місто кілька років тому стало “Містом літератури ЮНЕСКО”. Тож не дивно, що у Львові сьогодні є аж два пам’ятники бравому воякові Швейку – відомому літературному персонажу чеського бестелера Ярослава Гашека, який написав книгу про пригоди вояка Швейка.  

Ті, хто дослідив роман Ярослава Гашека, виявив те, що насправді бравий вояка неодноразово побував в нашому місті. Герой роману не просто бував у нашому місті, тут він спробував не один келих хмільного львівського пива. Тож цілком справедливо персонаж роману отримав звання “почесного львів’янина”, а вже незабаром тут з’явилося аж два пам’ятники воякові. 

Швейк

Перший пам’ятник Швейку з’явився у 2002-му році з-під творчої руки Сергія Олешка. За його задумом, Швейк має сидіти за столиком біля однієї з міських кав’ярень. Біля Швейка можна присісти і зробити гарне фото, а в кухлик вояки, який стоїть на столику, можна на щастя кинути кілька монет. 

Другий пам’ятник славетному воякові не забарився – він з’явився у 2007-му році. Кований Швейк, який сидить на велосипеді, розмістився неподалік від міської ратуші. Його встановили учасники туристичного фестивалю на згадку про мегапозитивного літературного героя, відомого у цілому світі.  

Пам’ятник відунці 

відунка

Чи знаєте ви, що у Львові можна побачити пам’ятник відьмі? Дуже часто його ще називають пам’ятником відунці – кому що до вподоби.  

Пам’ятник не можна побачити випадково – для того, щоб познайомитися з львівською відункою, потрібно зайти до дворика аптеки-музею “Під чорним орлом”, що на вулиці Друкарській, 2. Відунка загадково стоїть, похиливши голову, на верху фонтана, який вже багато років не працює, і розмовляє зі змієм, намотаним на її руку. Львів’яни по-різному сприймають цей пам’ятник – декому навіть видається, що це пам’ятник вагітній жінці.  

Пам’ятник відунці у Львові з’явився у 1985 році – саме тоді історична львівська аптека святкувала свій ювілей.  

Пам’ятник усмішці 

усмішка

Якщо ви гуляли вуличками центральної частини міста і звернули на вуличку Вірменську, то вашу увагу мав би привернути нестандартний пам’ятник – пам’ятник, присвячений усмішці. Пам’ятник усмішці називали найменшим пам’ятником в нашому місті, однак від його розмірів колоритність пам’ятника не меншає – він неодмінно привертає увагу всіх гостей нашого міста та самих львів’ян, навіть якщо вони вже бачили його неодноразово. До того ж, найменшим пам’ятник усмішці був недовго. 

Створили пам’ятник у 2001-му році – спочатку це була звичайна риба-постамент. Її встановили з нагоди проведення в місті симпозіуму, присвяченому карикатурному мистецтву, – мабуть, саме тому пам’ятник виглядає по-справжньому дивакувато. Через кілька років пам’ятник дещо видозмінили, а ще через кілька років львівська “усмішка” потрапила до рейтингу найдотепніших скульптур країни. 

Здавалося, ну яке відношення ця скульптура-рибка має до усмішки? Якщо бути уважним, то можна зауважити, що львівська рибка усміхається.  

Пам’ятник “Драбина в небо” 

драбина в небо

Якщо ви оглянули львівський пам’ятник усмішці, то можете пройти далі – до наступного особливо пам’ятника на вулиці Вірменський. В самому куточку вулички, на верхівці будівлі, можна побачити невелику драбинку, яка нікуди не веде. Однак драбинку спроєктовано так, що вона начебто зникає у хмарах. Саме тому цей пам’ятник отримав назву “Драбина в небо”.  

Драбинка розміщена на верхівці будівлі, яка сьогодні є потужним культурно-мистецьким центром. Створила пам’ятник художниця з Америки. 

Пам’ятник лучнику 

лучник

В 2013-му році у Львові з’явився ще один особливий пам’ятник в нашому місті – пам’ятник лучнику. На площі Ринок постала велична скульптура – кований лучник, висота якого становить 2,5 метра. Пам’ятник зроблений з металу. 

Такий пам’ятник в нашому місті також не з’явився просто так. Саме в той час у Львові відбувався ювілей Міжнародний турнір зі стрільби з лука – “Золота осінь-2013”.  

Під час урочистого відкриття пам’ятника, автор Мирослав Дидишин розповів, що на таку роботу він витратив цілий місяць. Пам’ятник, попри свою зовнішню “тендітність”, є надзвичайно важким. Його вага становить 200 кг.  

Пам’ятник наплічнику 

наплічник

Ні для кого не є таємницею, що Львів – це потужне туристичне місто, сюди часто приїжджають гості з різних куточків планети. Що об’єднує всіх туристів? Звісно ж, наявність вірного друга – наплічника, або, як частіше кажуть, рюкзака.  

Заховався в одному з двориків нашого міста ще один цікавий пам’ятник – пам’ятник наплічнику. Пам’ятник наплічнику розміщений на подвір’ї географічного факультету Львівського університету. Постав він тут ще у 2012 році і присвячений пам’ятник наплічнику найбільшим географічним відкриттям та звитягам видатних географів. 

Цікаво, що в цьому році львівський пам’ятник наплічнику було удостоєно звання “Першого пам’ятника наплічнику” і занесено до Національного реєстру рекордів України. Урочиста церемонія нагородження відбулася в травні цього року. Відповідний сертифікат отримали декан географічного факультету та представниця компанії “Терра Інкогніта”. Саме ця компанія фінансувала розробку пам’ятника.  

Ось такі вони – найцікавіші пам’ятники нашого міста, які приваблюють туристів з різних куточків планети. 

Фото взято із мережі

Comments

.,.,.,.