Lviv Tech Angels: ідеальне об’єднання інвесторів та засновників стартапів

Українські стартапери часто шукають інвесторів за кордоном, беручи участь у різних акселераторах. У 2020 році закордонним програмам створили альтернативу – перший клуб інвесторів в Україні – Lviv Tech Angels, що об’єднує бізнес-ангелів Львівщини та українських стартаперів, пише lviv-trend.

Хто та для чого заснував?

Ініціаторами клубу були Михайло Пузраков (співзасновник та СОО ІТ-компанії Intellias, він же став президентом Lviv Tech Angels), а також Андрій Павлів (СЕО ІТ-компанії N-iX) та Володимир Чирва (співзасновник ІТ-компанії Sigma Software Group). Запрезентували його вперше у червні 2019 року під час бізнес-конференції IT Jazz. Офіційно сформували клуб у 2020 році.

Михайло Пузраков

Місією клубу стало створення у Львові культури ангельського інвестування та розвиток стартап-індустрії за допомогою підтримки молодих компаній, які стануть всесвітньовідомими амбасадорами технологічної індустрії України. Клуб має на меті допомогти інноваторам і засновникам ІТ-бізнесів досягти успіху.

Спочатку туди ввійшло 6 ангельських інвесторів, кожен із них раніше вже робив інвестиції. Ангелами є засновники, співзасновники чи керівники львівських ІТ-компаній, які мають понад 15 років досвіду у світі технологій. Lviv Tech Angels став площиною для обміну інформацією та майданчиком для координації інвестицій.

На початку були труднощі з визначенням інвестиційних критеріїв клубу, адже кожен інвестор мав свій унікальний підхід. Зрештою, дійшли згоди, що учасники відбору мають перебувати на ранніх стадіях свого розвитку, мати офіси в Україні або ж їхні засновники повинні бути українцями. Крім того, стартапи повинні орієнтуватися на глобальний ринок і демонструвати свою мотивацію. Щодо розміру інвестицій, то він починається від 10 000 доларів.

Як працює клуб?

На регулярній основі тут проводять відбір стартапів. Засновники Lviv Tech Angels шукають цікаві стартапи кількома способами: вони заповнюють онлайн-форму, завдяки якій стартапи можуть відгукнутися, також відстежують різні стартап-змагання, пітчинґи тощо. До участі у відборі запрошують стартапи, які вже сформували свою команду та отримали перших клієнтів. Після відбору Lviv Tech Angels організовує сесії з інвесторами.

Окрім надання фінансування, інвестори також зацікавлені в тому, щоби різними способами допомогти зростати вподобаним проєктам, давати їм рекомендації та періодично зустрічатися зі стартаперами. Інвестори можуть навіть знайти клієнтів чи бізнес-партнерів. Треба додати, що ангельські інвестиції – один із найбільш ризикованих способів інвестування, але водночас найбільш прибутковий, якщо стартап стане успішним.

Пандемія Covid-19 дещо уповільнила запуск клубу, однак у 2020 році таки змогли переглянути понад 300 стартапів, з яких відібрали 20 учасників. У травні 2020 року Lviv Tech Angels також долучився до формування призового фонду для хакатону Hack the New World (заходу, під час якого ІТ-фахівці згуртовано працюють над розв’язанням певної проблеми).

У 2020–2022 роках 10 інвесторів вже профінансували 150 стартапів, наприклад, Animal ID (платформа, яка дає змогу створювати QR-паспорти та спеціальну мобільну програму для власників домашніх тварин, які хочуть убезпечити своїх улюбленців від загублення); Plerdy (платформа, що допомагає власникам онлайн-бізнесу, маркетологам та іншим фахівцям покращувати свою справу за допомогою отримання точних даних про поведінку користувачів); JetBeep (компанія, що створює мобільні гаманці, в яких можна зібрати разом всі банківські картки та зручно ними користуватися).

Comments

.,.,.,.