На Львівщині встановили “розумне дерево” для підзарядки гаджетів

Світ XXI століття – це світ нонотехнологій, щоденних інновацій та відкриттів. Нейромережі постійно вчаться чогось несподіваного, сенсори стають дедалі чутливішими, з’являються додатки, які допомагають практично у будь-якій сфері життя людини. Хоч “місцями” цих технологій стає забагато, однак саме вони роблять наше життя зручнішим та комфортнішим. Одну з таких новинок цими днями відкрили на Львівщині.

Як повідомляє інформаційний портал “lviv-trend“, 27 березня у Пустомитах встановили конструкцію з сонячними панелями, яка забезпечує безкоштовну зарядку мобільних пристроїв, планшетів, ноутбуків (фото – умовне). Іншими словами цю інновацію називають “сонячним” або “розумним” деревом, бо саме його своїм виглядом нагадує. Про це повідомили у прес-службі Пустомитівської міської ради, пише ZIK.

Конструкцію встановили у центральному парку міста Пустомити. Біля підніжжя “сонячного” дерева облаштували зручну лавочку. Усі охочі – місцеві та приїжджі, тут можуть 24/7 заряджати від smart-дерева свої гаджети, користуватись безкоштовним Wi-Fi, або просто відпочивати та слухати музику зі свого телефона через гучномовці у міському парку.

Андрій Луків – один з авторів проекту розповів, що ідея створити таке дерево виникла у 2018 році. Проектанти тим самим хотіли внести у місто якусь інновацію та покращити імідж Пустомит. Відтак, вони подали цю ідею на обласний конкурс мікропроектів і перемогли. У результаті на встановлення цієї конструкції з обласного бюджету їм виділили кошти. Дерево вже встановили, розповів пан Андрій, залишилось підключити сонячні батареї, а тому запрацює воно вже з наступного тижня.

Працівники Пустомитівської міської ради, зокрема автори такого проекту, розповіли, що загалом цей елемент покликаний популяризувати використання альтернативних джерел енергії, забезпечити зарядку мобільних пристроїв незалежно від електромережі та покращити інфраструктурний імідж міста Пустомити.

Comments

.,.,.,.