Яку квартиру вибрати в новобудові Львова — з обробкою або без

Сьогодні найбільші міста України переживають будівельний бум, і реалізувати мрію про власну квартиру стало простіше. Житло в нових будинках різниться, серед іншого — за ступенем готовності. Які плюси та мінуси обробки від забудовника? Як прискорити ремонт, уникнувши при цьому зайвих витрат?

Заведено розрізняти нерухомість чотирьох основних типів — з фінішною обробкою, з чорновою обробкою, без обробки («в бетоні»), без обробки та перегородок (умовно вільного планування). Вибір того чи іншого варіанту залежить від безлічі факторів, головний з яких — ваші вимоги до комфортності житла і його дизайну. Щоб прийняти правильне рішення, необхідно враховувати особливості ринкових пропозицій.

Коли вигідніше купити квартиру з ремонтом?

За оцінками фахівців, сьогодні до 15% житла у Львові здається повністю готовим до заселення, причому частка таких квартир і попит на них постійно зростає. Вважається, що ця пропозиція найбільш приваблива для сімей, які змінюють місце проживання, молодого подружжя що працює, літніх людей, а також тих, хто збирається здавати квартиру внайми.

Якщо на самостійну обробку не вистачає часу, фінансів або бажання, простіше переплатити за готову. До того ж, варіант з фінішною або чистовою обробкою максимально вигідний, коли:

 • Житлоплоща береться в іпотеку. Сума виплат по кредиту підвищиться незначно, зате заїхати у квартиру можна буде набагато швидше.
 • Приміщення купується для здачі в оренду. У цьому випадку власник зможе відразу почати заробляти на квартирі.

Сьогодні вибрати новобудови з ремонтом у Львові можна на DOM.RIA. Тут не перший рік працює програма перевіреної нерухомості доступна жителям всіх українських регіонів. У перевірених оголошеннях користувачі знайдуть не тільки правдиву і свіжу інформацію, а й панорамні знімки, зроблені інспектором, який особисто фільмував новобудови камерою з оглядом 360 градусів. DOM.RIA №1 серед сайтів, що конкурують на українському ринку.

Чорнова і під чистову

У квартирах з чорновою обробкою забудовник виконує необхідний мінімум робіт для здачі будинку в експлуатацію. В обробці «під чистову» додаються підготовлені для фінішних робіт стеля, стіни та підлога.

Купуючи квартиру з такими видами обробки, можна розраховувати на наявність:

 • вхідних дверей;
 • склопакетів і заскленого балкона;
 • стяжки підлоги;
 • підведень до всіх комунікацій;
 • сантехніки та проводки;
 • потинькованих і вирівняних поверхонь.

Наявність відразу всіх перерахованих пунктів — велика вдача. Залежно від обраного будинку і професіоналізму забудовника список може дещо відрізнятися (на жаль, не в плюс, а в мінус).

Чистова

Під квартирою з фінішною обробкою у Львові мається на увазі житлоплоща з базовими оздоблювальними матеріалами:

 • шпалерами або іншим типом обробки для стін;
 • ламінатом, лінолеумом або іншим покриттям підлоги;
 • облицьованим плиткою санвузлом і кухонною зоною.

Такий варіант обробки зустрічається і на вторинному, і на первинному ринках. Другий випадок — це виключно ініціатива забудовника для прискорення переїзду мешканців у придбану квартиру.

Оздоблення під ключ

Це найдорожчий варіант. Тут до виконаних фінішних робіт додається наявність готового дизайн-проекту та іноді меблювання. Все частіше таке зустрічається не тільки на вторинному ринку, але і на первинному ринку: окремі забудовники пропонують на вибір кілька варіантів декоративного оздоблення, а також кухонний гарнітур або повний комплект меблів.

Зверніть увагу, у всіх перерахованих видів обробки немає чіткого переліку проведених робіт, якого б дотримувалися всі. Тому, коли ви плануєте купувати квартиру (особливо на первинному ринку), уточніть, що саме буде входити в обробку.

Коли краще вибрати квартиру без обробки?

Якщо у вашому розпорядженні є необхідні для ремонту час і гроші, подумайте про варіант з чорновою обробкою. Приміщення, адаптоване під смаки та потреби своїх власників, стане найкращою нагородою в цьому випадку.

До речі, часто на вторинному ринку нерухомості під косметичним ремонтом ховають явні дефекти приміщення. Так що мало того, що ви заплатите більше, так ще й доведеться що-небудь переробляти своїм коштом.

Що робити із дефектами ремонту?

Якщо квартира куплена на стадії будівництва, то, виявивши дефекти, ви можете домагатися їх усунення або грошової компенсації. Як правило, забудовник не прагнути до конфлікту і виконує свої гарантійні зобов’язання. Але деякі недоліки (що протікає горищне перекриття, погана вентиляція або промерзають кути), що є наслідком локального порушення технології, повністю ліквідувати вкрай складно — часто проблема дає про себе знати на всьому протязі експлуатації житла. Ті, хто купує нерухомість в уже зданому будинку, мають перевагу, через те, що при виявленні великих недоліків можуть просто вибрати іншу квартиру.

Comments

.,.,.,.