Протипоказання до проведення лазерної корекції зору

Саме офтальмолог вирішує, чи можна пацієнту пройти лазерну корекцію зору – на основі детальних досліджень спеціалістів, які дозволять точно оцінити стан ока та визначити, чи є ФемтоЛАСІК найкращим рішенням для даної людини. Тести, які проводяться як частина кваліфікації для процедури, включають:

  • Wavescan Wavefront аберометріятомографія з топографією рогівки,
  • внутрішньоочний тиск,
  • кератометрія,
  • об’єктивний і суб’єктивний тест на рефракцію,
  • рефракція після паралічу аккомодаціїогляд очного дна,
  • вимірювання зіниці в денних і нічних умовах,
  • вимірювання поточної корекції,тести просторового зору.

Пропонуємо пройти лазерну корекцію зору у Львові в єдиному центрі у західному регіоні України, де для лікування використовують сучасний лазер Iridex IQ810 (США). Медичний центр Oculus надає повний спектр послуг для лікуванння проблем із зором. Також ви можете звернутись до лікарів інших напрямків та пройти комплексне медичне обстеження всього організму. Записуйтесь на консультацію!

Протипоказання до лазерної корекції зору – причини

Після кваліфікації лікар може призначити додаткові дослідження, якщо це необхідно для поглиблення діагнозу, наприклад, через підозру на глаукому або синдром сухого ока. Найчастіше аналізи можна провести на місці. Додаткові тести, які можуть пояснити, чи є протипоказання до процедури, включають:

  • поле зору,
  • ОКТ – оптична когерентна томографія сітківки,
  • УЗД очного яблука,
  • тест Ширмера,
  • час розриву слізної плівки.

Лазерна корекція зору – що є протипоказом

Занадто молодий вік. Мінімальним віком для лазерної корекції зору вважається 18 років. В основному це пов’язано з іншим протипоказанням, тобто прогресуючим дефектом ока. Ми рекомендуємо пацієнту бути від 21 року і старше, хоча бувають виняткові ситуації, які потребують індивідуального підходу.

Нестабільний дефект зору. Результат лазерної корекції зору в більшості випадків є постійним, тому процедуру можна проводити тільки тоді, коли дефект стабільний (ні прогресуючий, ні регресуючий) протягом щонайменше 6 місяців, бажано протягом року.

Синдром сухого ока. Процедура, проведена лазерними методами, може призвести до загострення цієї недуги. Крім того, після корекції очі деякий час піддаються зневодненню і вимагають систематичного зволоження краплями, які прописує офтальмолог. Синдром сухого ока може перешкоджати загоєнню та регенерації рогівки, а також підвищити ризик ерозії епітелію, тому це було б великими труднощами при відновленні після операції та значно уповільнило б відновлення.глаукома. Високий внутрішньоочний тиск у людей, які страждають на глаукому, може фальсифікувати вимірювання, зроблені під час кваліфікації. Однак, що ще важливіше, якщо в зоровому нерві хворої людини є зміни, вони призведуть до зниження зору незалежно від дефекту зору і лазерне лікування не принесе задовільних результатів.

Кератоконус. Рогівка набуває конічної форми і стає все тоншою. Захворювання через свій прогресуючий характер занадто непередбачувано, щоб безпечно проводити лазерну корекцію зору. Це захворювання лікується іншими методами, ніж FemtoLASIK.

Дегенерація жовтої плями та деякі дегенеративні захворювання сітківки. У цих ситуаціях рецептори сітківки не в змозі передати правильне зображення до зорового нерва, тому виправлення порушення зору не призведе до кращого зору.

Глибока амбліопія. Це стан, викликаний поганим освітою або пошкодженням зорового нерва, який не передає сигнали від сітківки до мозку належним чином. Виправлення рефракції ока за допомогою лазерного лікування не відновить зір, як не можуть окуляри або контактні лінзи.Монокулярність. Якщо пацієнт бачить лише одним оком, або використовує лише одне око, або має одне око, ризик хірургічного втручання на здоровому оці не йде.

Діабет, ревматичні захворювання та ослаблений імунітет. Стан здоров’я пацієнта, який проходить лазерну корекцію зору, має бути як мінімум добрим. Активні інфекції або аутоімунні захворювання, які можуть негативно вплинути на ефективність лікування та перебіг реконвалесценції, виключаються.

Вагітність і годування груддю. Гормональні зміни під час вагітності та після пологів можуть викликати погіршення зору та синдром сухого ока, а однією з умов лазерної корекції зору є стабільний стан очей. Лікування можна проводити хв. Через 3 місяці після закінчення годування.

Лазерна корекція зору і цукровий діабет

На жаль, цукровий діабет є фактором, який дискваліфікує пацієнта, який хоче пройти лазерну корекцію зору. Це захворювання настільки послаблює організм, що сама процедура стає небезпечною для здоров’я. Те ж саме стосується всіх видів інфекцій або аутоімунних захворювань, які можуть негативно вплинути на період відновлення. Однак пам’ятайте, що під час первинного огляду лікуючий лікар повідомить вас про будь-які протипоказання.

Лазерна корекція зору та глаукома

Глаукома є ще одним фактором, який дискваліфікує пацієнта. Глаукома впливає, скажімо, на високий внутрішньоочний тиск, що в свою чергу негативно впливає на точність вимірювань, що проводяться під час кваліфікації пацієнта. Крім того, саме захворювання може пошкодити зоровий нерв, якому, на жаль, не вдасться допомогти лазерна корекція зору. Однак за необхідності ви отримаєте додаткові інструкції від свого офтальмолога.

Лазерна корекція зору на одне око

Деякі пацієнти страждають т. зв монокуляр. На жаль, ця функція також може зробити неможливим виконання лазерної корекції зору. Наша клініка не бере на себе ризику робити операцію на здоровому оці, якщо тільки один з них має дефект. Однак ви можете звернутися до лікаря за додатковою консультацією.

Comments

.,.,.,.