На Львівщині планують встановити новий національний рекорд: подробиці

Через кілька днів, 16-го січня, на Львівщині планують встановити новий рекорд України, пише сайт lviv-trend.in.ua. Так, у Стрілках має відбутися наймасовіше виконання колядки “Нова радість стала” на сопілках, як повідомили на сторінці територіальної громади у Facebook. 

На захід у Стрілках мають завітати представники Книги рекордів України, які прослідкують за встановленням рекорду та офіційно зафіксують його, вказавши у реєстрі.  

Чому саме на сопілках? 

Організатори події розповідають, що обрали саме такий рекорд для встановлення недаремно, адже сам музичний інструмент, сопілка, має надзвичайно велике значення для мешканців Стрілків. Вже більше двадцяти років тут культивують цей музичний інструмент – навчають цьому і наймолодших мешканців Стрілків, адже у школі вчителі, окрім звичної музичної програми, навчають дітей і грі на сопілці.  

Що стосується вибору колядки для рекорду, то тут все ще простіше – пісню “Нова радість стала” знає практично кожна дитина, яка грає на сопілці, тому обрали для виконання саме її.  

Наразі організатори сподіваються, що участь у заході візьмуть близько три сотні сопілкарів. Це будуть не тільки школярі, а й випускники та старші, – словом, всі, хто хоче і вміє грати на цьому музичному інструменті і добре знає колядку “Нова радість стала”.  

Про це повідомив один з ключових організаторів події Ярослав Мицак.  

Долучитися до встановлення рекорду у Стрілках може також кожен охочий, хто вміє грати на сопілці. Також на заході можна буде придбати сопілку – там їх продаватиме талановитий майстер з Долини Тарас Лошак. Майстер відомий завдяки тому, що виготовив сопілку, з якою український гурт “Go_A” блискуче виступив на європейському пісенному конкурсі.  

Також організатори зазначають, що рекорд приурочено пам’яті Миколи Пукія. Микола Пукій був талановитим музикантом, вчителем музики у Горловецькій середній школі. Заснував у навчальному закладі цілий ансамбль сопілкарів, вважався одним з кращих вчителів Львівщини. Не стало улюбленого для десятків вдячних учнів вчителя у 2018-му році. 

Програма заходу у Стрілках 

1

Окрім встановлення національного рекорду, у Стрілках планується справжнє зимове свято, на якому на всіх учасників чекає насичена і весела програма. Зокрема, виступатимуть виконавці: 

  • Вертеп (Мшанець); 
  • Маланка (10 клас Стрілківського ОЗЗСО); 
  • Роман Шестак (Трускавець); 
  • Любомир Кушлик (Львів); 
  • “Стрілківська септіма” (вчителі музичного мистецтва Стрілківської ТГ); 
  • Марія Свястин (Стрілки); 
  • Дует Ірина Марчак і Ярослав Мицак (Топільниця); 
  • Тарас Лошак (Долина). 

Також на відвідувачів події чекає великий святковий Різдвяний ярмарок “Бойківська кухня”, де можна буде скуштувати смачні страви і зігрітися гарячими напоями.  

Розпочнеться святкове дійство у Стрілках у 13:00 год. 

Зазначимо, що схожий рекорд встановили цими днями на Івано-Франківщині. Тут 9-го січня відбулося наймасовіше співоче виконання колядки “Нова радість стала”.

Comments

.