Вперше в Україні: на Львівщині за допомогою технологій 3D-мапінгу вдалося відтворити втрачений іконостас

 

Сучасні технології не тільки допомагають полегшити наше життя і зробити його комфортнішим, вони дозволяють здійснити справжню мандрівку у минуле і побачити втрачені пам’ятки, розповідає сайт lviv-trend.in.ua. Так, цими днями львів’яни мали змогу побачити втрачений іконостас у старовинному дерев’яному храмі Архістратига Михаїла, зведеному у вісімнадцятому столітті у місті Комарно, що поблизу Львова. 

27 листопада відбулася презентація унікального відеомапінгу, що транслює старовинний іконостас у храмі. Креативна продакшн-студія “Kurbas Pro” на чолі з головним художником Володимиром Стецьковичем за допомогою сучасних 3D-технологій з використанням звуків та світла продемонструвала втрачені деталі іконостасу в храмі.  

Саме це і було основною ідеєю проєкту “Михайлівська церква в Комарно: до основ”, в рамках якого і відбулася розробка відеомапінгу, – проілюструвати те, як би могли виглядати давно втрачені елементи іконостасу. 

Зазначимо, що вищезгаданий проєкт “Михайлівська церква в Комарно: до основ” є авторською інтерпретацією історії старовинного храму, який було зведено ще у 1730-му році. Дерев’яна церква Архістратига Михаїла вже багато років не працює, служби тут перестали відправляти ще з 1924-го року. І навіть попри те, що іконостасу у храмі вже давно немає, його можуть побачити сучасники саме завдяки таким унікальним проєктам, що дозволяють здійснити мандрівку у минуле.  

1

Попри те, що храм вже давно не діє, це цінна архітектурна і історична пам’ятка. Це особливе намолене місце, яке потребує уваги та популяризації. 

Авторка ідеї Наталія Войцещук прокоментувала інноваційний проєкт, розповівши, що він є одним з найкращих прикладів того, як за мінімальних затрат та без втручань в автентичність показувати та зберігати безцінний історичний спадок, який нам, нащадкам, залишили предки.  

Фото – Ірина Середа 

Comments