Компанія SoftServe створила програму, що онлайн зможе залучити до поширення української мови серед молоді у багатьох містах України, пише lviv-trend.in.ua.
Про це повідомили у пресслужбі ЛМР.
Як зазначається, ініціатива була створена спільною роботою із ГО «Навчай українською». Така ідея сприяє поширенню української мови серед викладачів позашкільних секції та гуртків.
Що передбачає така програма?
Створений ресурс передбачає список певних секцій та гуртків у різноманітних сферах (танців, театру, музики, спорту чи точних наук), які можна обрати дітям. Усі курси викладаються тільки українською мовою та підкріплені до певного міста. Зараз програма діє у вже більше 400 освітніх закладів у різних містах України. А саме: Миколаєві, Херсоні, Дніпрі, Одесі, Харкові, Кременчуці та Києві. Загалом популяризація української мови відбувається у містах, де розповсюджена російська мова серед населення.
Крім того, у межах програми започатковуються різноманітні челенджі, де можна попрактикувати свої мовні навички у взаємодії з іншими учасниками. Зокрема започатковано челендж «Навчай українською» та «Мовомаратон», створений до 30-ї річниці Незалежності України.
Цікаво, що за останніми даними попереднього 2021 року українською мовою викладали у 16 % секцій та гуртків Києва та Харкова. Часто викладачі не мають потрібної підтримки, що розпочати викладання українською мовою. Бо вважають, що не мають достатньо знань та досвіду, що переходити на українську мову. Відтак, така платформа зможе підтримати ініціативу викладання державною мовою та мотивує освітян стати частиною програми.
Наразі ІТ-спеціалісти SoftServe та волонтери працюють над покращення платформи та створенням нових програм для навчання. Зазначено, що у вже 13 проєтів змогли втілити у рамках благодійних та громадських ініціатив.
Варто відзначити, що львівська ІТ-компанія SoftServe одна з найбільших компаній в Україні та значний має вплив на ринку розробок та послуг у світі.
Освітня програма «Навчай українською» була створена представниками різних громадських організацій, волонтерами та людьми, котрі прагнуть популяризувати українську мову в освіті.
Переглянути можливості платформи можна тут.
Посилання на ресурс: https://speak-ukrainian.org.ua