У Львові створять “Місце щасливих людей” – сквер-пам’ять про Кузьму Скрябіна

Цього року у Львові планують нарешті розпочати реалізацію проекту облаштування інтерактивного громадського простору під назвою “Місце щасливих людей”, який буде присвячено видатній постаті у світі української музики та культури, знаному львів’янину, Андрію Кузьменку. Про це пише видання 032.ua.

Як повідомляє інформаційний портал “lviv-trend“, створити сквер у пам’ять про засновника та лідера гурту “Скрябін” Андрія Кузьменка намагаються з 2015 року, однак щоразу на заваді стають різні причини. Головний архітектор Львова Юліан Чаплінський розповів, що на сьогодні розпочати облаштування громадського простору “Місце щасливих людей” не можуть через те, що проектантам не погоджують цінову експертизу. Зокрема, за словами архітектора, експертиза вважає, що у сквері мають бути звичайні світильники, а не дизайнерські. Юліану Чаплінському та його команді наразі не вдається переконати комісію у протилежному, а тому переговори тривають.

Зазначимо, майбутній сквер має “постати” на площі Гасина, що на розі вулиць Коперника та  Стефаника. Сквер матиме декілька зон: зону сцени для музикантів чи проведення відкритих лекцій, пішохідну зону та зону схилу, облаштовану місцями для сидінь. Окрім того, тут будуть лавки, урни, паркувальні місця для велосипедів та група арт-об’єктів з дерева та металу, які символізуватимуть діяльність лідера гурту “Скрябін” Андрія Кузьменка. Загальна вартість попереднього проекту становить 32 мільйони гривень.

Нагадаємо, разом з ідеєю створення скверу у пам’ять Кузьмі, що виникла у 2015 році, оголосили всеукраїнський конкурс на найкращий проект облаштування скверу пам’яті Андрія Кузьменка на площі Гасина, переможцем якого став дизайнер з міста Дніпра, лауреат всесвітньовідомої дизайн-премії Red Dot Design Singapore – Валерій Кузнєцов.

До слова, у вересні 2016-го року Департамент містобудування Львова звернувся за підтримкою цієї ідеї створення “скверу Скрябіна” до батьків Андрія Кузьменка, але ті не підтримали задум, однак міська рада вирішила продовжити роботу над проектом “Місце щасливих людей” та все ж втілити його у життя Львова.

Comments