Барвисте життя незрячих: у Львові зняли фільм «Неймовірно сліпий випадок»

 

Комедійний короткометражний фільм «Неймовірно сліпий випадок» розповідає про абсолютно неймовірні, але реалістичні пригоди двох незрячих друзів, які прямують до своєї мрії. Кіно соціальне, але сповнене здорового оптимізму, гумору та спраги до життя, розповіла у коментарі виконавчий директор Львівського осередку ВГО «Української спілки інвалідів – УСІ», ідейний натхненник Оксана Потимко, пише lviv-trend.in.ua.

Хто зняв «Неймовірно сліпий випадок»?

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\1.jpg

Зйомки фільму ініціював Львівський обласний осередок «УСІ», заручившись підтримкою управління соцзахисту ЛМР. Режисером та автором сценарію став Андрій Сніцарчук. Знімала львівське кіно компанія XV Studio Production на чолі з Романом Мартином. Головні ролі виконали двоє незрячих  хлопців – Михайло Петрів зі Львова та Василь Човбан із Мукачево. 

Щоб підібрати акторів головних ролей проводили кастинг з-поміж незрячих людей. Варто зазначити, що ні Петрів, ні Човбан не є професійними акторами, тому режисер Андрій Сніцарчук довгий час працював із дебютантами кіносцени над створення образів персонажів та акторською майстерністю. Репетиції проводилися в оффлайн та онлайн форматах (через ZOOM). 

Також у кінострічці знялися професійні актори та артисти: Світлана Мелеш, Ярослав Нудик, Марта Кулай, Ярослав Киргач, Роман Федоришин, Ігор Данчук,  а також незрячий учень Львівської спеціалізованої школи №100 Остап Нестеровський.

Який меседж несе цей фільм? 

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\5.jpg

«Неймовірно  сліпий  випадок» – це комедійний короткометражний фільм про  пригоди двох незрячих друзів, які хочуть жити на повну, тому з гумором сприймають усі буденні проблеми. Стрічка показує різні сторони реального життя незрячих людей, які теж багато мріють.

«Цим фільмом ми хотіли показати, що незрячі люди мають абсолютно ті самі потреби, як і зрячі. Вони мріють не тільки про великі пенсії та гречку перед виборами, вони мріють про те, щоб ходити в театр, кіно, щоб мандрувати, виступати на сцені, водити автомобіль, грати в карти, дуркувати та навіть літати за штурвалом літака», – розповіла очільниця ЛОО ВГО «Української спілки інвалідів – УСІ». 

Короткометражка має приховану соціальну складову, адже демонструє яких помилок допускаються здорові люди по відношенню до людей з інвалідністю. Але тут ви не знайдете повчань чи настанов, фільм пронизаний гумором та пародією.  

Загалом організатори хотіли цим проектом порушити проблеми відносин умовно здорових людей до осіб з інвалідністю, почати руйнувати стереотипи про незрячих. 

«Сліпота – це не вирок, це шанс для людини побачити світ інакше. Звичайні люди не опускаються чи пак не піднімаються до нашого світу і навіть не уявляють, що він так само барвистий, шалений і різноманітний», – пояснила Оксана Потимко, яка повністю незряча 29 років. 

Де дивитися?

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\6.jpg

Сцени стрічки відображають реальні ситуації, які траплялися з незрячими людьми. На їх основі режисер написав сценарій майбутнього фільму. Щоправда, спершу він мав сумний кінець. А от чи вдалося нашим героям Марку та Славку змінити сум на радість, ви дізнаєтеся після прем’єрного перегляду, який відбудеться 15-го листопада в Першому українському театрі (на вул. Гнатюка, 11). Глядачі зможуть зустрітися із акторами та знімальною групою, взяти участь в автограф-сесії та дізнатися усі таємниці зйомок комедії. 

Трейлер короткометражного фільму «Неймовірно  сліпий  випадок» можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=IbKPas94YxQ

Фото: з Facebook-сторінки XV Studio Production

Comments

.,.,.,.