Львівську вулицю назвуть на честь хору «Дударик»

 

На мапі міста Лева з’явиться нова вулиця. З нагоди півстолітнього ювілею видатної львівської хорової капели «Дударик» у міськраді вирішили перейменувати одну з вулиць міста. Про це оголосив очільник Львова Андрій Садовий, інформує Zaxidnet

Ім’я капели «Дударик» незабаром красуватиметься на вказівниках однієї із вулиць, щоправда якої у міській раді ще не вирішили, пише lviv-trend.in.ua.

«Ми почали процедуру, щоб одну з вулиць міста Львова назвати на честь «Дударика». Ми навіть хор створили в міськраді завдяки «дударикам», – зазначив міський голова.  

Садовий додав, що 17 жовтня плануються святкування 50-річчя хорової капели з обов’язковим дотриманням обмежень карантинної зони.

Нагадуємо, що львівська чоловіча капела «Дударик» цьогоріч відзначає 50-ліття. В рамках святкувань вже відбувся концерт 4 жовтня в Львівському театрі ім. М. Заньковецької. Ще одне свято музики за участю хору пройде 17 жовтня в стінах Львівської опери. «Дударик» також тішитиме своїм співом київських глядачів. Повну програму святкувань можна знайти на сайті

Довідка 

Львівська чоловіча хорова капела «Дударик» веде свою історію із 17 жовтня 1971 року. Тоді при Українському музично-хоровому товаристві відбулася перша репетиція в обласній філармонії. Засновником і головним диригентом капель є заслужений діяч мистецтв України Микола Кацал. 

У1989 році на базі капели заснували першу в країні хорову школу, яка існує донині. Там навчають не тільки співу, а ще й викладають сольфеджіо, музичну літературу та вчать грати на різноманітних музичних інструментах. 

За роки свого існування «Дударику» вдалося заслужити неймовірного визнання. Чоловічі голоси учасників хору лунали у найпрестижніших концертних залах та підкорили провідні світові сцени (Собор Паризької Богоматері, Карнегі Хол, Домський собор, Ванкувер Ейр Плейс, Варшавська філармонія та інші). 

Восени минулого року хоровій капелі «Дударик» присвоєно звання національної. 

Comments

.,.,.,.