Львівська капела “Дударик” отримає національний статус

Львівська хорова капела “Дударик” – справжня гордість нашого місті і цілої країни, пише сайт lviv-trend.in.ua. Популяризатор української музики, чоловіча хорова капела прославила вітчизняну творчість на весь світ, і заслужила на присвоєння звання національної. Про це стало відомо декілька днів тому, 16 вересня, коли Кабінет міністрів схвалив проєкт указу Президента України. 

В проєкті указу йдеться про те, що комунальний заклад Львівської обласної ради Львівська державна академічна чоловіча хорова капела “Дударик” відтепер буде мати статус національної капели.  

Зауважимо, що новий статус львівської капели має створити сприятливі умови для творчого розвитку колективу, вивести капелу на новий рівень.  

Сама чоловіча капела “Дударик” є лауреатом національної премії імені Тараса Шевченка. Засновано капелу було в жовтні 1971 року при Українському музично-хоровому товаристві. Звання державної капела отримала в 2000 році.  

В репертуарі відомої на всю країну і за кордоном капели – концерти видатних українських композиторів – таких як Дмитро Бортнянський, Артем Ведель, Максим Березовський. Окрім цього, в репертуарі творчого колективу – колядки та щедрівки в обробці Миколи Лисенка, Миколи Леонтовича.  

Діяльність хорової капели – це понад 40 років плідної творчої роботи, за цей час хорова капела дала понад 2500 концертів. Львівська хорова капела виступала з концертами в Литві, Латвії, Білорусі, Грузії, Чехії, Австрії. Лише за 1990 рік хорова капела дала 57 концертів у США та Канаді!  

За весь час діяльності діяльність капели було відзначено цілою низкою почесних нагород – почесні грамоти, присвоєння нових звань тощо. 

Сподіваємося, що новий заслужений статус львівської капели надихне чудовий творчий колектив на нові досягнення та підкорення великих творчих верших. 

Comments

.,.,.,.