Першому театру Львова виповнюється 100 років

У 2020 році Перший академічний український театр для дітей та юнацтва буде святкувати 100 років, пише сайт “lviv-trend.in.ua”. Однак сотий, ювілейний, театральний сезон Перший театр (так його часто скорочено називають) розпочав вже в цьому році, 27 вересня. 

100-й ювілейний театральний сезон у Першому театрі

Перший академічний український театр для дітей та юнацтва запрошує львів’ян оглянути святкову програму, а також стати частиною численних святкових заходів, відвідати цікаві прем’єрні покази. 

Стартував ювілейний театральний сезон ще три дні тому, 27 вересня, об 11:00 год. Розпочалося свято із проведення в місті масштабного якравого флешмобу в центрі, на площі Ринок. До флешмобу долучилися місцеві школярі. Після флешмобу святковою ходою учасники відкриття ювілейного сезону відправилися до подвір’я самого театру, де святкова програма продовжилася. 

Вже багато років Перший театр демонструє відкритість до чогось нового, до постійного розвитку, нових досягнень та відкриттів. Ювілений сезон обіцяє стати по-справжньому яскравим та насиченим. Львів’ян кличуть на нові театральні проєкти та цікаві події. Зокрема, частиною святкової програми виставка фотографій із архіву театру, резиденція, а ще – вистави від румунського режисера Косміна Матея. 

Львів’яни вже мали змогу ознайомитися зі святковою програмою, відвідавши прем’єрні покази вистав “Проданий сміх”, “Принцеса і 100 подарунків” та “Аліса”. 

На початку жовтня заплановано провести “Погляд” – інклюзивний мультидисциплінарний екоперформанс, покликаний допомогти у реалізації творчого потенціалу людей з обмеженими можливостями. Ця вистава – ще один доказ того, що львівський театр постійно робить щось нове і утверджує свої незмінні позиції. Подію можна буде відвідати тільки з запрошенням.

Поки що сайт Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва перебуває на реконструкції, тож львів’янам нагадують, що слідкувати за новинами та афішою найближчих подій можна на сторінці Першого театру у Facebook.

Історія Першого українського театру для дітей та юнацтва

Перший театр

Театр було засновано у 1920 році в березні у комуністичному на той час Харкові, а згодом, у 1944 році, театр переїхав до міста Лева, де й залишився та продовжив свою роботу. Спершу театр було названо “Театром казки”.

Зараз театр знаходиться на вулиці Гнатюка, 11. Тут раніше розташувався єврейський театр. Колись на подвір’ї сучасного театру знаходився сад із літньою сценою, на якій відбувалися вистави міського театру та театру “Казино де Парі”. 

Театр, який переїхав до Львова з Харкова, започаткував в цілому світі новий вид театрального мистецтва. Досі він не має аналогів у світі. Йдеться про театр, спеціалізований на виставах для наймолодших глядачів. 

Сьогодні Перший український театр для дітей та юнацтва – це унікальне місце, де цікаво буде кожному – і маленькій дитині, і підлітку. Театр славиться ліберальністю до формування цінової політики – квитки на вистави тут доступні для кожного глядача. 

Comments

.,.,.,.