У Львові зберігають унікальне фото українки, яка першою сіла за кермо авто

Цьогоріч відомому у Львові Музично-меморіальному музею Соломії Крушельницької виповнюється 30 років. З цієї нагоди його працівники розповіли деякі цікаві факти про приму оперного театру, актрису, співачку, музикантку Соломію Крушельницьку. Про це далі інформує “lviv-trend“.

Крушельницька – оперна діва світового рівня

Изображение удалено.

Соломія Крушельницька народилась 147 років тому у селі Білявинці, що на Тернопільщині. Однак саме у Львові вона стала зіркої світового масштабу, саме тут вона зіграла свої найкращі сцени. До міста Лева Крушельницька приїхала у 1891 році. Спершу жінка працювала у театрі Скарбека (тепер Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької), а згодом стала виступати на сцені Львівської опери, яка у наші дні вже 19 років носить ім’я видатної українки Соломії Крушельницької.

У світі нашу Крушельницьку знають як неперевершену Аїду, ідеальну Ельзу, найпривабливіших Батерфляй та Джоконду. Вона підкорила усіх своїм лірико-драматичним сопрано, унікальним на той час явищем в оперному співі. Усі подробиці її життя можна відкрити для себе, відвідавши музей української оперної діви. Саме у його фонді містяться найексклюзивніші факти та речі з життя Соломії. Фонд музею налічує більше 17000 експонатів. Тут зберігається не лише те, що належало Крушельницькій, у музею можна побачити речі, пов’язані з іменами інших видатних діячів музичної культури, які мали зв’язок з Соломією, – Станіслава Людкевича, Модеста Менцинського, Одарки Бандрівської, Любки Колесси та ін.

У цьому музею не зустрінеш вітрин, його облаштовано як звичайну квартиру того часу. Це зроблено для того, аби максимально передати атмосферу, в якій жила і творила видатна українка. Тут можна побачити фрагменти сценічних костюмів, оригінальні фотографії, афіші, програми концертів, портрети, нотні видання, особисті речі артистки. Особливо цінними є світлини з приватної колекції Крушельницьких. Однією з найяскравіших – та, де Соломія сидить за кермом авто. 

Соломія Крушельницька – вправна водійка авто

Изображение удалено.

В Україні прийнято вважати, що відома оперна діва Соломія Крушельницька була першою жінкою, яка сіла за кермо авто, принаймні такої думки дотримуються чимало дослідників. До сьогодні хіба що сперечаються щодо марки авто, кажуть, що це був або Fiat, або Benz.

Соломія володіла чималими статками тут, у Львові, але все ж значну частину свого життя жила в Італії, поруч зі своїм чоловіком, адвокатом Чезаре Річчоні, мером італійського В’яреджо. Оскільки сім’я була досить заможною, автівка для них на той час не була проблемою. І Соломія навчилась вправно кермувати саме за кордоном, а коли приїжджала до Львова, то, певно, пів міста сходилось, аби подивитись на вправне водіння авто жінкою. Це сьогодні для нас у тому немає нічого дивного, а у 20-ті, 30-ті роки ХХ століття явище жінки-водійки було справжнім відкриттям і подією у місті. Але, зрештою, що ж тут надзвичайного? Соломія була самодостатньою, яскравою, талановитою у всьому людиною, тож і не дивно, що добре водила автомобіль.

Comments

.,.,.,.