Виділений сервер vs VDS: що вибрати?

Коли йдеться про сервери, складно вибрати те, що саме підходить вам під конкретне завдання, оскільки ринок серверів перенасичений пропозиціями від хостинг-провайдерів. Наприклад, можна орендувати сервер, орендувати VDS (віртуальний виділений сервер), і навіть поставити сервер на колокейшен. Останній варіант підходить далеко не всім і є витратним за багатьма критеріями, тому в даній статті розглянемо особливості виділеного сервера та VDS, і що вибрати виходячи з конкретних завдань.

Виділений сервер – відмінне рішення, якщо у вас є потужний проект, якому потрібне розміщення. Коли ви орендуєте сервер повністю, то у вас немає сусідів по серверу, а це значний плюс, тому що вашому ресурсу належать всі потужності сервера і можна встановлювати будь-яке програмне забезпечення для роботи. Тому оренда сервера – це гарне вкладення в розвиток інтернет бізнесу. Але крім того, як орендувати сервер повністю, ви можете орендувати його виділену частину з гарантованими ресурсами. Це буде оренда VDS. Це більш економне рішення, але й дає можливість вирішити великий спектр серверних завдань.

Що спільного у виділеного сервера та VDS? На цих машинах можна:

  • встановлювати своє програмне забезпечення;
  • організовувати віддалені робочі столи;
  • встановлювати свої ОС та панелі управління;
  • перезавантажувати сервер за потреби, додавати/забирати ресурси.

На виділеному сервері можна докупити виділений канал (1, 10 або навіть 100 Гб), на VDS такої можливості немає, використовується тільки встановлений канал.

Виділений сервер vs VDS: що вибрати? Вибирайте виходячи з вимог проекту та звичайно ж вашого бюджету. Якщо загалом VDS ресурсів достатньо, а бюджет не дозволяє купувати із запасом, то VDS відмінний варіант. У міру зростання проекту ви завжди зможете переїхати на виділений сервер, особливо це буде зручно, якщо в комплекті з послугою безкоштовна технічна підтримка від хостинг-провайдера. Вона не тільки зможе підказати, який тариф найточніше підійде під ваші цілі, то й допоможе з перенесенням та подальшим настроюванням сервера для кращої роботи.

Важливий момент: у більшості хостинг-компаній VDS на запит надається на тест, але виділені сервери на тест практично немає можливості надати. Так як кожен dedic встановлюється окремо на запит у дата-центрі, а VDS вже готові до роботи після замовлення. Тому якщо наявність тестового періоду вам важливе питання, то вибирайте VDS, де є можливість хоча б кілька днів спробувати послугу в роботі. Сподіваємось, що ви підберете максимально вигідний та надійний варіант розміщення для свого проекту!

Comments

.